درباره ما   |  تماس   |  ارسال خبر   |  پیوندها  
  صفحه اصلی     اخبار     استان ها     اندیشه     چند رسانه ای  
شنبه، 29 تیر 1398 - 11:08   
  روی خط روضه:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 18771صفحه نخست » اخبار کوتاهیکشنبه، 19 اسفند 1397 - 14:26
یاداشتی از نجفی قدسی؛
کشور ما به قوه قضائیه‌ای باصلابت نیاز دارد
کشور ما در این شرایط به قوه قضائیه‌ای باصلابت نیاز دارد تا از اعلام و اعدام مفسدین اقتصادی نهراسد و انتخاب حجت‌الاسلام رئیسی با تجربه بسیار زیاد و با روحیه‌ای انقلابی و با صلابت این نوید را می‌دهد که کارها با سرعت بیشتری رو به صلاح خواهد رفت.
  

کشور ما به قوه قضائیه‌ای باصلابت نیاز دارد به گزارش روضه نیوز ؛کشور ما در این شرایط به قوه قضائیه‌ای باصلابت نیاز دارد تا از اعلام و اعدام مفسدین اقتصادی نهراسد و انتخاب حجت‌الاسلام رئیسی با تجربه بسیار زیاد و با روحیه‌ای انقلابی و با صلابت این نوید را می‌دهد که کارها با سرعت بیشتری رو به صلاح خواهد رفت.

متن یادداشت مرتضی نجفی قدسی مدیردارالقرآن علامه طباطبایی(ره) تحت عنوان " در استقبال از آمدن آقای رئیسی" به شرح ذیل تقدیم حضور میگردد :

بسم الله الرحمن الرحیم

"فَوَجَدَا عَبدًا مِن عِبَادِنَا آتَینَاهُ رَحمَةً مِن عِندِنَا وَعَلَمنَاهُ مِن لَدُنَا عِلمًا  " (سوره کهف، آیه 65)

"پس بنده‌ای از بندگان ما را یافتند که از جانب خود رحمتی عظیم به او عطا کرده بودیم واز نزد خود علمی فراوان به او آموخته بودیم."

هم‌اکنون که زمزمه آمدن حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی برای به دست گرفتن مسئولیت بسیار سنگین و حساس قوه قضائیه مطرح شده است و از طرفی دشمنان در گذشته و حال تلاش زیادی در ترور شخصیت ایشان داشته و دارند، بر خود احساس وظیفه می کنم که محاسن و محامد این انسان مخلص و پاکباخته را تا آنجا که می‌شناسم، بیان کنم تا مبادا افرادی تحت تاثیر القائات بدخواهان و دشمنان ملت و کشور ما قرار گیرند وحقایق را وارونه جلوه دهند.

حجت‌الاسلام رئیسی ازدیدگاه بنده که بیش از سی سال است سعادت آشنایی با ایشان را دارم، از روحانیون بسیار مخلص، مهذب، باتقوی، باهوش و اهل بصیرت است که برای تمامی این اوصاف، سخن بسیار است و امیدوارم بتوانم در این مقال کوتاه به برخی از آنها اشاره کنم.

صفا و ساده‌زیستی ایشان، حب شدید به اهل بیت‌ (علیهم‌السلام)، سلامت نفس و صداقت، تواضع و فروتنی، توجه به عبادت و دعا و قرآن و مردمی بودن از دیگر صفات بارزی است که در ایشان به وضوح دیده می‌شود.

در زمانی که بعد از سال‌ها خدمت در قوه قضائیه، رهبری معظم انقلاب، منصب تولیت آستان قدس رضوی را به ایشان سپردند، تصمیم داشتم در معرفی جامع شخصیت ایشان و این انتخاب شایسته یادداشتی بنویسم ولیکن تامل کردم و با توجه به اقبالی که به ایشان در آن مقطع شد، دیگر نیازی به گفتن این مطالب احساس نکردم، اما از زمان انتخابات ریاست جمهوری تاکنون نوک تیز حملات دشمن پیوسته به سوی ایشان سرازیر بوده است و این نشان‌دهنده آن است که این شخصیت می‌تواند اثرگذار باشد و همانطور که سردار سلیمانی در مواجهه با دشمنان، خوش‌ درخشیده است، این چهره نیز می‌تواند در مقابله با جبهه دشمن به مثابه یک سردار بزرگ، یاور رهبر و حامی ملت باشد.

از آخرین ملاقاتم با ایشان حدود دو ماه می‌گذرد که در حرم امام رضا(ع) بعد از نماز صبح به طور تصادفی ایشان را زیارت کردم و دقایقی به دفترشان رفتم و از این که زمزمه آمدن ایشان برای ریاست قوه قضائیه مطرح شده‌ بود، نظرشان را جویا شدم که ایشان گفت: "اگر به انتخاب خود من باشد، من شخصا هیچ کاری را بر خدمت در آستان مقدس حضرت امام رضا(ع) ترجیح نمی‌دهم، اما باید صبر کنیم، ببینیم تکلیف چه می‌شود و ما تابع هستیم" من هم عرض کردم؛ بله، آستان قدس رضوی آن هم برای شما که پیوسته عاشق زیارت بودید، بهترین جاست ولیکن برای منصب قوه قضائیه نیز که بسیار مهم است، کسی باتجربه‌تر از شما شاید نباشد و شما از صفر تا صد این مجموعه را می‌شناسید و تمام مختصات آن را می‌دانید و هر فرد جدید‌الورودی بیاید سال‌ها طول می‌کشد تا به ارکان این قوه تسلط یابد. این آشنایی شما با تمام طول وعرض این قوه، امتیاز بزرگی است که هر کس ندارد و مطمئنا بهترین انتخاب است.

پس از این دیدار، حجت‌الاسلام رئیسی مشغول تلاوت قرآن شد، من هم چند قدمی که رفتم، برگشتم و گفتم: حیفم می‌آید که از این منظره زیبای در حال تلاوت قرآن شما عکس نگیرم و با اجازه ایشان با موبایلم چند عکس یادگاری گرفتم،‌ اما فکر نمی‌کردم به همین زودی‌ این عکس‌ها آن هم در این مقاله منتشر شود!

کشور ما به قوه قضائیه‌ای باصلابت نیاز دارد

یکی از امتیازات مهم حجت‌الاسلام رئیسی آن است که در طول سالیان درازی که در بخش‌های مختلف و مهم قضائی مسئولیت داشتند، کسی نتوانست ایشان را بخرد! خطری که متاسفانه در کمین بسیای از قاضی‌ها و مسئولان قضایی هست و افراد ذی‌نفوذ و یا ثروتمندان سعی می‌کنند به انحاء مختلف، سلامت مسئولان قضایی را خدشه‌دار کنند، ولیکن حجت‌الاسلام رئیسی کسی است که در طول این سال‌ها با طهارت نفس و پاکی زندگی کرد و پیوسته در حفظ سلامت خود می‌کوشید و من این نکته را بارها به ایشان عرض کرده بودم که اگر کسی بتواند در قوه قضائیه به سلامت، خدمت کند و وامدار کسی نشود و به همان حقوق خود قناعت کند، حقیقتا موید الهی است و بنده مخلص خدا محسوب می‌شود.

مردم‌دار بودن از صفات بارز ایشان است و اهتمام حجت‌الاسلام رئیسی به امامت جماعت مسجدی در تهران در طول دوران مسئولیت‌های قضایی، خود نمونه واضحی از مردم‌داری ایشان بود و غرض ایشان آن بود که اولا آن وظیفه آخوندی‌اش که به طور شاخص، نماز و منبر است از ایشان منقطع نشود و ثانیا مردمی که در تشکیلات قضایی شاید دستشان به ایشان نرسد، در مسجد بتوانند به ایشان عرض حالی بکنند و وی بتواند گرهی از کار مردم بگشاید و من خودم بارها شاهد بودم که افراد بسیاری برای پیگیری مسائل قضایی‌شان در دادگاه‌ها، به مسجد برای ملاقات آقای رئیسی می‌آمدند و ایشان با حوصله هر شب بعد از نماز مغرب و عشاء به امور مراجعان رسیدگی می‌کرد و یا آنها را راهنمایی می‌نمود و اینها همه مردمی بودن ایشان را نشان می‌داد، با این که از لحاظ امنیتی شاید رفت و آمد ایشان به مسجد به صلاح نبود، چون هیچ کنترلی هم نمی‌شد و زن و مرد ایشان را می‌دیدند و تا هنگام سوار شدن ماشین مردم در اطراف ایشان بودند و هر لحظه ممکن بود خطری ناگوار اتفاق بیفتد که بحمدالله خدا حفظ کرد. اما ایشان یکی از اهداف اصلی‌اش بر امامت مسجد، حفظ ارتباط مردمی‌اش بود و گاهی با زبان شیرین حتی بگو و بخندی هم با مردم و یا مراجعین می‌کرد که برای من بسیار جای تعجب داشت و عرض می‌کردم؛ شما با این حجم سنگین کارهای قضایی و سر و کار داشتن با پرونده‌هایی که بسا اعصاب برای آدم باقی نمی‌گذارد، چطور حوصله بذله‌گویی و بگو و بخند هم دارید! که این هم از نشانه‌های مومن است که "بشره فی‌وجهه و حزنه فی قلبه" یعنی انسان‌های مومن، شادابی در سیمایشان دیده می‌شود در حالی که قلبشان محزون است.

بنده چندین سفر توفیق آن را داشتم که در ایام زیارتی حضرت اباعبدالله(ع) در اربعین و یا عرفه و یا دیگر مواقع، همسفر جناب حجت‌الاسلام رئیسی باشم که در تمامی این سفرها رفتار و سلوک ایشان و آن عشق به اهل بیت علیهم‌السلام را می‌دیدم و اهتمام بسیار ایشان به عبادت و زیارت برایم شوق‌انگیز بود و خاطرات زیادی هست که مجال گفتن نیست، اما تقید ایشان به روضه‌خوانی در این سفرها برایم جالب بود و کاری نداشت که حالا چند نفر مستمع او هستند، حتی برای یکی، دو نفر هم روضه می‌خواند و در حقیقت روضه‌خوانی برایش موضوعیت و اهمیت داشت.

خاطره جالبی در بازگشت از کربلا و دیدن بحر نجف دارم که  در یکی از همین سفرها که شامگاه اربعین می‌خواستیم از کربلا به نجف برگردیم و وسیله هم نبود، ستاد بازسازی یک ماشین ون را آماده کرد که ما را به نجف برساند و تعدادی دیگر از جوان‌ها هم سوار شدند و ماشین پر شد. همین که راه افتادیم، راننده عراقی گفت راه کربلا تا نجف به علت ازدحام جمعیت عملا مسدود است و من می‌خواهم شما را از راه نظامی ببرم و ما شنیده بودیم که در زمان صدام برای نقل و انتقال تجهیزات نظامی، یک جاده خاکی باریکی را با فاصله از جاده اصلی ایجاد کرده بودند و او می‌خواست ما را از آن جاده ببرد. حرکت آغاز شد و پس از طی مسافتی حدود سی کیلومتر، راننده ناگهان متوجه شد که از جاده نظامی خارج شده است و دیگر هیچ ماشینی را ما در آن مسیر نمی‌دیدیم و خودش هم نگران شده بود که نکند به سمت الرمادی برود که هنوز در دست داعش بود و خاصه این گم کردن جاده و سرگردانی و امکان خطر شاید همه ما را ترسانده بود، چون سلاح هم نداشتیم و در آن شرایط دیدم جناب رئیسی بسیار راحت و با آرامش، بذله‌گویی هم می‌کرد و سعی داشت به جمع روحیه بدهد تا این که در آن تاریکی شب همانطور که بی‌جهت می‌رفتیم و راننده می‌گفت بنزین هم در حال اتمام است، ناگهان چراغ قوه‌ای سوسو زد و به ما نزدیک شد و ماموری عراقی بود که شبانه و مخفیانه، پاسداری می‌دادند تا مبادا از بیابان‌های الرمادی گروه‌های جنایتکار داعش به کربلا نزدیک شوند و با تعجب پرسید شما اینجا چه می‌کنید؟!

راننده گفت: اینها زائران ایرانی هستند و من جاده نظامی را گم کردم و او گفت قدری دور شده‌اید، اما راهنمایی کرد و بالاخره بعد از طی مسافتی که نمی‌دانستیم درست می‌رویم یا نه، بناگاه از یک سراشیبی بسیار هولناکی حدود سی متر از جاده پایین آمدیم و دیدیم اینجا یک دریاست و تنها وسط این دریا یک راه باریک خاکی وجود دارد و دو طرف جاده هم آبها و موج دریا و راننده می‌گفت این بحر نجف است و چندین متر عمق دارد. به هر حال در آن تاریکی شب از وسط دریا گذشتیم و البته منظره جالب بود و همین که نور چراغ ماشین به جاده خاکی وسط دریا می‌افتاد، لک‌لک‌ها برمی‌خواستند و به پرواز درمی‌آمدند و با خود گفتم این بحر نجف عجب جاذبه توریستی و گردشگری می‌تواند داشته باشد که تاکنون از آن غفلت کرده‌اند!

به هر حال بعد از کلی دعا و نذر و صلوات به سلامت به پشت شهر نجف و آخر دریا رسیدیم که باز ماموران جلوی ما را گرفتند و گفتند هیچ ماشینی از اینجاد تردد نمی‌کند و شما چگونه آمدید؟! که راننده توضیح داد و ما راه را گم کردیم و چون بنزین هم رو به اتمام بود، امکان بازگشت هم نبود و مجبور شدیم همین راه را ادامه دهیم و بالاخره بعد از بررسی گذرنامه‌ها اجازه دادند ما وارد شهر نجف شویم.

اما چرا دشمنان از حجت‌الاسلام رئیسی واهمه دارند و بعضی هم در داخل نگران می‌شوند! همه اینها بیانگر آن است که این شخصیت اثرگذار است و امید آن هست که از رهگذر قوه قضائیه مبارزه‌ای جدی با فساد انجام شود و همه می‌دانند تا این مبارزه به طور گسترده و اساسی از این نهاد بسیار مهم و اثرگذار آغاز نشود، مملکت اصلاح نخواهد شد. البته تاکنون اقدامات زیادی در این جهت صورت گرفته،‌ اما کافی نیست و انشاالله باید طوری شود که مظلومان همیشه قوه قضائیه را پناهگاه خود حس کنند و قوه قضائیه نیز در احقاق حقوق مردم جلوتر عمل کند و آن وقت فسادهای اداری دستگاه‌ها هم کاهش می‌یابد و هر کس باید بداند اگر در مسئولیت دولتی خود پا را از منافع ملت خطا بگذارد، باید جوابگو باشد و مورد مواخذه قرار گیرد. کسانی که بدون هیچ تخصص بانکی در مصدر مشاورت و سپس معاونت ارزی بانک مرکزی قرار می‌گیرند و باتصمیمات نادرست خود موجب کاهش ارزش پول ملی می‌شوند و فقر عمومی توزیع می‌کنند، باید در پیشگاه ملت محاکمه شوند تا سیه‌روی شود هر که در او غش باشد!

کشور ما در این شرایط به قوه قضائیه‌ای باصلابت نیاز دارد تا از اعلام و اعدام مفسدین اقتصادی نهراسد و انشاءالله با بکارگیری هرچه بیشتر نیروهای دلسوزو مومن و کارآمد بتوانند رهبری معظم انقلاب را که پرچم مبارزه با فساد را برافراشته‌اند، بسیجی‌وار یاری کنند و نگذارند بیش از این ملت ما از ناحیه کسانی که روحیه خدمتگذاری ندارند، آسیب ببینند و انتخاب حجت‌الاسلام رئیسی با تجربه بسیار زیاد و با روحیه‌ای انقلابی و با صلابت این نوید را می‌دهد که انشاءالله کارها با سرعت بیشتری رو به صلاح خواهد رفت.

"و رفعناه مکانا علیا"

مرتضی نجفی قدسی

   
  

           

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
آخرین اخبار|پربیننده ها
  
  دور جدید تدریس کتاب "طرح کلی اندیشه اسلامی" آغاز شد
  احیای آخرین شب از لیالی قدر در مسجد جامع کبیر یزد
  مراسم احیا و عزاداری در دومین شب قدر، در مسجد جامع کبیر و تاریخی یزد برگزار شد
  تقدیر دفتر آیت الله مدرسی از رایگان شدن روادید بین ایران و عراق
  دولت استرالیا برای از بین بردن نفرت و نژادپرستی بین ملت‌ها پیش قدم شود
  لزوم بررسی جامع سیل گلستان و درس‌های آینده
  کمک یک میلیاردِی آستان حضرت معصومه به سیل‌زدگان
  محبت اهل ‌بیت باید با تبعیت از آن‌ها همراه باشد
  بهشت از دنیا شروع می‌شود
  مجالس امام حسین تبدیل‌کننده سیئه به حسنه است
  تشرف بیش از یک میلیون زائر‌اولی به حرم رضوی
  فیلم | مجموعه «هفت سین مادران آسمانی»  
  حضور بیش از ۴۰۰ هزار معتکف در ۴۰۰۰ مسجد کشور
  مراقب باشید از قافله رهروان با ولایت تا شهادت جا نمانید
  سال ۹۸ ؛ سال «رونق تولید» نامگذاری شد
  مجموعه نماهنگ «هفت سین مادران آسمانی» تولید شد
  لزوم آرایش جدید نظام تولید و توزیع رسانه ای در گام دوم انقلاب
  مجموعه نماهنگ «هفت سین مادران آسمانی» تولید شد
  کشور ما به قوه قضائیه‌ای باصلابت نیاز دارد
  ثمن بهشت، توحید و «لا اله الا الله» است
  به مردم خوزستان در عرصه محرومیت‌زدایی خدمت می کنم
  بیت‌کوین از مصادیق بارز اکل مال به باطل است
  امام هادی در دوران چه کسی و چگونه بهش شهادت رسید؟
  گرامیداشت سالگرد ارتحال آیت‌الله‌ داودی در تهران
  نماهنگ "فرصت دوباره" منتشر شد  
  از سرمایه مداحی برای اهداف حسینی و فاطمی استفاده کنید
  گام دوم انقلاب و رسالت ستایشگران اهل بیت
  نخستین مسابقات قرآنی شیعه و اهل سنت کشور در کرمانشاه برگزار می شد
  هر سال پنج میلیون قرآن چاپ می شود
  مومن خانواده خود را وارد بهشت می‌کند
  تازه‌ترین کتاب فاضل نظری منتشر شد
  از سرپل ذهاب تا سرپل صراط یک مو بیشتر راه نیست
  خواننده لنگرودی در دانشگاه دزفول به ترانه خوانی پرداخت
  جشن تکلیف دانش آموزان همزمان با میلاد حضرت زهرا
  روایت پدر و مادر شهید گلستان هفتم از حضور رهبر انقلاب در منزلشان
  داغ تو شکست کمرم، پسرم
  هدیه رهبر انقلاب به شبکه رسانه ای صف
  ویدیو کلیپ "زنده باد ایران" بمناسبت چهلمین سال انقلاب ایران
  چه کسی اشتباه شیخ مفید را جبران کرد؟
  چرا FATF مخالف اسلام است؟
  علامه طباطبایی الگوی سبک زندگی قرآنی و اسلامی است
  حوزه علمیه آیت‌الله مجتهدی در تهران طلبه می‌پذیرد
  دشمن برای ضربه زدن به انقلاب از خوزستان شروع می‌کند
  کتاب «تاریخ اسلامی» با ترجمه اردو منتشر شد
  نشست هم اندیشی «اجتماع فاطمی» در جنوب تهران برگزار شد
  آیت الله میرسجادی دریای علم و اجتهاد است
  مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی گلپایگانی در حرم حضرت معصومه برگزار می‌شود
  آیین نکوداشت آیت‌الله میرسجادی در تهران برگزار شد
  باید با شایعه‌سازی دشمن در فضای مجازی مقابله کرد
  نامه‌ای از نهج‌البلاغه که باید در کتب درسی بیاید
  برای سلامتی استاد مشهور اخلاق دعا کنید
  روایت آیت الله نوری همدانی از حماسه ۱۹ دی
  پیام آیت‌الله سبحانی به همایش کاتبان، ناشران و مترجمان قرآن
  پدر شهیدی که تمام دارایی اش را وقف کرد
  نقدی پیرامون انتشار قطعه «پاره سنگ» توسط مهدی یراحی
  مداحان در شکست دشمن تاثیرگذارند
  فیلمی منتشر نشده پیرامون اتفاق جالب دو روز قبل از 9 دی
  گناهی که پنج تهدید خدای متعال را به دنبال دارد
  خطیب برجسته هیئات مذهبی عزادار شد
  فیلم | نماهنگ زیبای «مادر بمون» بمناسبت ایام فاطمیه
  رفع نابرابری‌های جامعه نیازمند امثال شهید حججی است
  هیأت‌های مذهبی از هویت شیعی و اسلامی جامعه پاسداری کنند
  آغاز ثبت نام دوازدهمین دوره مسابقات دارالقرآن امام علی
  خروجی هیأت تراز انقلاب اسلامی انسان مجاهد و انقلابی خواهد بود
  احیای امر "فاطمیه" را فراموش نکنید
  علامه طباطبایی چراغی فروزان برای حوزه علمیه است
  معاد گرایی زمینه ساز سعادت اخروی انسان است
  توصیه آیت‌الله قرهی درباره فتنه جدید
  رسیدن به مقام تسلیم از بالاترین ارزش‌های انسانی است
  توصیه همیشگی مرحوم آیت الله شاهرودی به فرزندانش
  نسخه به روز نرم افزار تلفن همراه پیام محراب منتشر شد
  خروجی هیئت تراز انقلاب اسلامی، انسان مجاهد و انقلابی خواهد بود
  امامزاده ای در قم که جد سادات رضوی است
  استاد پرورش از یاران امام و رهبری و در راه خدمت به مردم بود
  شخصی که رهبری او را "یار صدیق انقلاب" نامید
  آیت الله شاهرودی از چهره های برجسته جهاد و فقاهت بود
  آیت الله شاهرودی درس آموخته حوزه علمیه نجف بود
  دهمین همایش هیأت‌های محوری در قم برگزار می‌شود
  دو روز قبل از 9 دی اتفاق خاصی نیفتاده!
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© روضه نیوز 1390
info@rozenews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار