درباره ما   |  تماس   |  ارسال خبر   |  پیوندها  
  صفحه اصلی     اخبار     استان ها     اندیشه     چند رسانه ای  
دوشنبه، 30 اردیبهشت 1398 - 18:33   
  روی خط روضه:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 18593صفحه نخست » مهمترین اخباردوشنبه، 2 مهر 1397 - 14:02
حجت الاسلام مهدوی نژاد؛
هیئت علیه انقلاب، فاجعه‌ای در حال شدن
بعضی از هیئت‌ها می‌آیند، نوحه‌هایی می‌خوانند که از این نوحه‌ها شبکه‌های ماهواره‌ای معاند استفاده می‌کنند. / اگر به داد مجالس امام حسین(ع) نرسیم، معلوم نیست چند سال دیگر وضعیت مجالس امام حسین(ع) به چه شکلی خواهد شد./
  

هیئت علیه انقلاب، فاجعه‌ای در حال شدن به گزارش روضه نیوز ؛ به نقل از سایت دارالذکر هیئت انصار ولایت در شب شهادت امام زین‌العابدین(ع)، میزبان جمعی از عزاداران و محبان اهل بیت(ع) بود.

در این محفل حجت‌الاسلام مهدی‌نژاد به تبیین دو مسئله ویژه‌ای که از خطبه‌های امام سجاد(ع) و زینب کبری(س) به دست می‌آید، پرداخت و به عنوان پیام‌های عاشورا پیرامون آن سخنانی ایراد کرد.

یکی از پیام‌های عاشورایی امام سجاد(ع): تبدیل تهدیدها به فرصت

حجت‌‌الاسلام مهدوی‌نژاد گفت: ابن زیاد و یزید هر کاری کردند تا اقتدار حکومت خودشان را به رخ بکشند اما این بزرگواران با حرف‌ها، رفتارها و سخنرانی‌هایی که انجام دادند، این اقتدار را شکستند و تهدیدها را  تبدیل به فرصت کردند و نشان دادند در سخت‌ترین شرایط که حاکم نیستند و محکوم هستند، قدرت ندارند و مظلوم هستند، آزاد نیستند و اسیر هستند، هیچ امکاناتی هم ندارند، می‌شود حق را احقاق کرد و ما به عنوان انسان‌های عاشورایی دیگر حجتی نداریم که بگوییم امکانات و نیرو و پول و .... نبود، پس کار نکردیم و حق را یاری نکردیم.

 

هیئت علیه انقلاب، فاجعه‌ای در حال شدن

جلوگیری از سوء استفاده دشمن، دومین پیام عاشورایی امام سجاد(ع)

وی سپس به دومین پیام عاشورایی امام سجاد(ع) اشاره کرد و گفت: تلاش ابن‌زیاد و یزید این بود که از وجود اسرا به نفع خودشان سوء استفاده کنند و  امام سجاد و زینب کبری(س) کار مهمی که کردند اجازه این سوء استفاده را به دم و دستگاه یزید ندادند. حواسمان باشد هیچ وقت دشمن از ما، از عاشورا و عزای ما، از هیئت ما، از توانمندی‌ها و آبرویی که به واسطه اهل بیت کسب کردیم، نتواند به نفع خودش استفاده کند. این پیامی است که می‌شود از این خطبه امام سجاد و سایر رفتارهای اهل بیت(ع) در این حادثه دریافت کرد.

 

مبادا از اسم امام حسین(ع)، برای مطامع شخصی خودمان سؤء استفاده کنیم

مسئول هیئت انصار ولایت با بیان اینکه مجلس اباعبدالله(ع)، هیئت‌های مذهبی، منبر و محراب، امانت خدا و رسول خداست، گفت: یک نکته اخلاقی مربوط به خودمان است که حواسمان باشد برای مطامع شخصی‌مان نباید از دستگاه امام حسین(ع) سوء استفاده کنیم. مبادا از اسم امام حسین(ع)، عنوان هیئتی بودن، مسجدی بودن سوء استفاده کنیم، مثلاً در رانندگی تخلف از ما سر بزند و وقتی پلیس بخواهد جریمه کند، بگوییم ما روضه‌خوان امام حسین(ع) هستیم، ما هیئتی هستیم، ما داشتیم کار مجلس امام حسین(ع) را انجام می‌دادیم، جریمه نکنید. چرا از آبروی اهل بیت(ع) برای خودتان هزینه می‌کنید! باید پای این اشتباهمان بایستیم و جبران کنیم.

 

هیئت نباید سکولار باشد

وی افزود: همچینین مراقب باشیم دشمنان امام حسین(ع) و کسانی که با جریان ناب حسینی مخالف هستند، از دم و دستگاه امام حسین(ع)، سوء استفاده نکنند.  وقتی حضرت آقا می‌فرمایند هیئت نباید سکولار باشد، همین است. هیئت سکولار یعنی من کاری به کار سیاست ندارم. روضه‌مان را می‌خوانیم. آقا امام حسین(ع) خودش کار به سیاست داشت، با طاغوت زمانش درافتاد و شهید شد، شما چطور کار به سیاست ندارید؟! وقتی هیئت سکولار کاری به مباحث سیاسی اسلام انقلابی ندارد و می‌گوید سیاسی نیستیم، اتفاقاً در نهایت آب به آسیاب دشمن می‌ریزد. باید اهل بصیرت باشیم و از عاشورا و روضه امام حسین فهم سیاسی پیدا کنیم. باید بفهمیم برای چه کسی سینه می‌زنیم.

 

مجالس عزاداری اباعبدالله(ع) ریشه انقلاب اسلامی

سخنران مراسم ضمن بیان اینکه ریشه این انقلاب از همین مجالس عزا بوده، گفت: انقلاب با حادثه 15 خرداد 42 کلید خورد، حضرت امام(ره) فرمودند: هیچ قدرتی نمی‌توانست 15 خرداد را آن طور کند، مگر خون سیدالشهدا(ع). آن سال هیئتی‌ها و سینه‌زن‌ها به میدان آمدند و اولین شهدای انقلاب هیئتی‌ها و امام حسینی‌ها بودند. از همین هیئت‌ها انقلاب به وجود آمده است.

وی خاطرنشان کرد: در زمانی که منبری‌ها و مداح‌ها موظف بودند بعد از روضه برای شاه پهلوی و همسرش و خاندانش در مجالس دعا کنند، حامثال مرحوم اج اکبر ناظم و طیب حاج رضایی در تهران با وجود ساواک، نوحه‌های انقلابی می‌ساختند و می‌خواندند یعنی این انقلاب توسط چنین هیئت‌های مذهبی با بصیرتی، به ثمر رسیده است.

 

سوء استفاده شبکه‌های معاند از نوحه‌های دسته‌جات عزاداری یزد

حجت‌الاسلام مهدی مهدوی‌نژاد با بیان اینکه دسته‌جات عزاداری یزد در کشور معروف شده است، حتی در اقصی نقاط عالم هم دیده می‌شود، گفت: ما نباید به دشمن اجازه بدهیم که از عزاداری‌های امام حسین(ع) سوء استفاده کند. متأسفانه بعضی از هیئت‌ها می‌آیند، اشعاری می‌خوانند که از این اشعار شبکه‌های ماهواره‌ای معاند استفاده می‌کنند و می‌گویند این‌ها مخالفان حکومت هستند. این‌ها اپوزسیون‌های مذهبی حکومت هستند که در ایران شکل گرفته‌اند، نوحه‌های دوپهلو می‌خوانند، یک دفعه می‌بینیم معاندینی که دستشان تا مرفق به خون مظلومان جهان آلوده است، می‌شوند مروج و حامی بعضی از این هیئات.

 

تمجید از افراد فاسق بر منبر امام حسین(ع)

مسئول هیئت انصار ولایت با انتقاد از سکوت بعضی از مسئولین در برابر این امر، گفت: به احتمال زیاد نوعاً این هیئت‌ها و مداحان، متوجه اشتباه خود و سوء استفاده دشمن نیستند، اما مسئولین ما در این استان دارند چه می‌کنند؟ سازمان تبلیغات مگر متولی نیست؟! بیاید فیلم‌های این شبکه‌ها را برایشان بگذارد، تحلیل‌گر بیاورد [و این حرکت را در مسیر صحیح هدایت کند]. درست نیست از ظرفیت مجالس امام حسین(ع) استفاده شود علیه انقلاب و حکومت اسلامی. 

وی افزود: چرا یک دفعه عزاداری یزد کانون توجه شبکه‌های معاند خارجی و جریانات سیاسی مخالف داخل کشور شده است؟ چرا سلبریتی‌های مسئله‌دار که اوضاع و احوالشون هم مشخص است یک دفعه می‌آیند از یک حرکت یک هیئت در یزد تقدیر می‌کند که مثلاً تصنیف آقای شجریان را خوانده است؟ آقای شجریان یک خواننده ای است که در فتنه 88 رسماً از فتنه‌گرها حمایت کرد و بعد هم فرار کرد و به خارج از کشور رفت، الان هم اجراهایش با زن‌های نیمه عریان موجود است. این آدم که از نظر اخلاق و عقیده فاسد است، از نظر سیاسی منحرف و وابسته است، آیا باید از این آدم در تریبون امام حسین(ع) نوحه خوانده شود و تقدیر شود؟! بعد یک عده هم بیایند از این کار حمایت کنند؟! هیچ کسی هم حرفی نزند؟!

 

خواننده کنسرت بر بالای منبر امام حسین(ع) در سایه سکوت مسئولان

سخنران مراسم با بیان اینکه بعضی از هیئات برای اینکه به روز باشند، می‌روند سراغ خواننده‌ها و آن‌ها را به عنوان نوحه‌خوان در هیئت می‌آورند، گفت: بروید کتاب‌های قدیمی «کبرت احمر فی شرائط المنبر»، «لُؤلُؤ و مرجان»، «البکاء للحسین»و... را ببینید در شرایط اهل منبر و روضه‌خوان‌ها چه چیزهایی گفته شده است، روضه و نوحه‌خوانی آدابی دارد. اینکه حق و باطل را ممزوج نکند و به خورد مردم بدهد، شفاف صحبت کند، به حرف‌هایی که می‌زند خودش عمل کند اما الان می‌بینیم همان خواننده‌ای که درباره فضل و تقوا و عاشورا می‌خواند، در فیلم‌ها و کنسرت‌هایش در یزد و تهران و ترکیه و... فسق علنی دارد. یا می‌بینیم برخی روضه‌خوان‌ها و مداح ها در ظاهر و قیافه، تَشَب�'ُه به کفار دارند. کسی که می‌خواهد تریبون امام حسین(ع) را به دست بگیرد، باید شبیه کفار باشد؟! تشبه به کفار حرام است. هیچ کسی هم هیچ چیزی نمی‌گوید. خواننده با وضعیت ظاهری اینچنینی، با این اعمال و رفتار نباید در هیئات نوحه بخواند. خواننده‌ای که کنسرت مختلط اجرا می‌کند، شأن مجلس امام حسین را ندارد. چرا آقایان مسئولین ساکت‌ هستند و حرفی نمی‌زنند!؟ امام جمعه محترم استان هم سال‌های قبل و هم امسال تذکر جدی داده‌اند پس چرا متولیان امر با این مسئله مواجهه درستی ندارند؟

 

هزینه کردن از هیئات یزد به نفع جریانات خاص سیاسی

حجت‌الاسلام مهد.وی‌نژاد همچنین به هزینه‌کردن از هیئات یزد به نفع جریانات خاص سیاسی اشاره کرد و گفت: برادرانی که به مرقد امام رفتید و عزاداری کردید به دعوت کسانی که اوصاف اشرافیگری و موضع‌گیرهای سیاسی‌شان و زاویه دیدشان با ولی فقیه زمان و عدولشان از خط امام مشخص شده، یا بی‌خبرید که واویلا یا باخبرید که «و علی الاسلام السلام» اگر ما هیئتی‌ها اینگونه شویم. چرا باید این همه از هیئت های یزد هزینه شود به نفع جریانات معاند خارجی و حواشی داخلی؟!

 

هیئت، علیه انقلاب

وی با بیان اینکه هیئت علیه انقلاب و ارزش‌های عاشورا، فاجعه‌ای است که دارد اتفاق می‌افتد، افزود: اگر به داد مجالس امام حسین(ع) نرسیم، معلوم نیست چند سال دیگر وضعیت مجالس امام حسین(ع) به چه شکلی خواهد شد. امام سجاد(ع) جلو سوء استفاده یزید و یزیدیان را از دستگاه سیدالشهدا(ع)، گرفتند و با انتشار و تبلیغ صحیح عاشورا کاری کردند که یزید عقب‌نشینی کرد و ولو در ظاهر مجبور شد، جریان کشته‌شدن امام حسین(ع) را گردن ابن‌زیاد بیندازد تا همه عبیدالله را به عنوان قاتل لعنت کنند، آن وقت ما خون امام حسین(ع) و هیئت‌های عزاداری را که ثمره خون شهیدانمان است، مفت و مجانی در معرض سوء استفاده دشمنان انقلاب و ایران قرار بدهیم؟  

 
   
  

           

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
آخرین اخبار|پربیننده ها
  تقدیر دفتر آیت الله مدرسی از رایگان شدن روادید بین ایران و عراق
  دولت استرالیا برای از بین بردن نفرت و نژادپرستی بین ملت‌ها پیش قدم شود
  لزوم بررسی جامع سیل گلستان و درس‌های آینده
  کمک یک میلیاردِی آستان حضرت معصومه به سیل‌زدگان
  محبت اهل ‌بیت باید با تبعیت از آن‌ها همراه باشد
  بهشت از دنیا شروع می‌شود
  مجالس امام حسین تبدیل‌کننده سیئه به حسنه است
  تشرف بیش از یک میلیون زائر‌اولی به حرم رضوی
  فیلم | مجموعه «هفت سین مادران آسمانی»  
  حضور بیش از ۴۰۰ هزار معتکف در ۴۰۰۰ مسجد کشور
  مراقب باشید از قافله رهروان با ولایت تا شهادت جا نمانید
  سال ۹۸ ؛ سال «رونق تولید» نامگذاری شد
  مجموعه نماهنگ «هفت سین مادران آسمانی» تولید شد
  لزوم آرایش جدید نظام تولید و توزیع رسانه ای در گام دوم انقلاب
  مجموعه نماهنگ «هفت سین مادران آسمانی» تولید شد
  کشور ما به قوه قضائیه‌ای باصلابت نیاز دارد
  ثمن بهشت، توحید و «لا اله الا الله» است
  به مردم خوزستان در عرصه محرومیت‌زدایی خدمت می کنم
  بیت‌کوین از مصادیق بارز اکل مال به باطل است
  امام هادی در دوران چه کسی و چگونه بهش شهادت رسید؟
  گرامیداشت سالگرد ارتحال آیت‌الله‌ داودی در تهران
  نماهنگ "فرصت دوباره" منتشر شد  
  از سرمایه مداحی برای اهداف حسینی و فاطمی استفاده کنید
  گام دوم انقلاب و رسالت ستایشگران اهل بیت
  نخستین مسابقات قرآنی شیعه و اهل سنت کشور در کرمانشاه برگزار می شد
  هر سال پنج میلیون قرآن چاپ می شود
  مومن خانواده خود را وارد بهشت می‌کند
  تازه‌ترین کتاب فاضل نظری منتشر شد
  از سرپل ذهاب تا سرپل صراط یک مو بیشتر راه نیست
  خواننده لنگرودی در دانشگاه دزفول به ترانه خوانی پرداخت
  جشن تکلیف دانش آموزان همزمان با میلاد حضرت زهرا
  روایت پدر و مادر شهید گلستان هفتم از حضور رهبر انقلاب در منزلشان
  داغ تو شکست کمرم، پسرم
  هدیه رهبر انقلاب به شبکه رسانه ای صف
  ویدیو کلیپ "زنده باد ایران" بمناسبت چهلمین سال انقلاب ایران
  چه کسی اشتباه شیخ مفید را جبران کرد؟
  چرا FATF مخالف اسلام است؟
  علامه طباطبایی الگوی سبک زندگی قرآنی و اسلامی است
  حوزه علمیه آیت‌الله مجتهدی در تهران طلبه می‌پذیرد
  دشمن برای ضربه زدن به انقلاب از خوزستان شروع می‌کند
  کتاب «تاریخ اسلامی» با ترجمه اردو منتشر شد
  نشست هم اندیشی «اجتماع فاطمی» در جنوب تهران برگزار شد
  آیت الله میرسجادی دریای علم و اجتهاد است
  مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی گلپایگانی در حرم حضرت معصومه برگزار می‌شود
  آیین نکوداشت آیت‌الله میرسجادی در تهران برگزار شد
  باید با شایعه‌سازی دشمن در فضای مجازی مقابله کرد
  نامه‌ای از نهج‌البلاغه که باید در کتب درسی بیاید
  برای سلامتی استاد مشهور اخلاق دعا کنید
  روایت آیت الله نوری همدانی از حماسه ۱۹ دی
  پیام آیت‌الله سبحانی به همایش کاتبان، ناشران و مترجمان قرآن
  پدر شهیدی که تمام دارایی اش را وقف کرد
  نقدی پیرامون انتشار قطعه «پاره سنگ» توسط مهدی یراحی
  مداحان در شکست دشمن تاثیرگذارند
  فیلمی منتشر نشده پیرامون اتفاق جالب دو روز قبل از 9 دی
  گناهی که پنج تهدید خدای متعال را به دنبال دارد
  خطیب برجسته هیئات مذهبی عزادار شد
  فیلم | نماهنگ زیبای «مادر بمون» بمناسبت ایام فاطمیه
  رفع نابرابری‌های جامعه نیازمند امثال شهید حججی است
  هیأت‌های مذهبی از هویت شیعی و اسلامی جامعه پاسداری کنند
  آغاز ثبت نام دوازدهمین دوره مسابقات دارالقرآن امام علی
  خروجی هیأت تراز انقلاب اسلامی انسان مجاهد و انقلابی خواهد بود
  احیای امر "فاطمیه" را فراموش نکنید
  علامه طباطبایی چراغی فروزان برای حوزه علمیه است
  معاد گرایی زمینه ساز سعادت اخروی انسان است
  توصیه آیت‌الله قرهی درباره فتنه جدید
  رسیدن به مقام تسلیم از بالاترین ارزش‌های انسانی است
  توصیه همیشگی مرحوم آیت الله شاهرودی به فرزندانش
  نسخه به روز نرم افزار تلفن همراه پیام محراب منتشر شد
  خروجی هیئت تراز انقلاب اسلامی، انسان مجاهد و انقلابی خواهد بود
  امامزاده ای در قم که جد سادات رضوی است
  استاد پرورش از یاران امام و رهبری و در راه خدمت به مردم بود
  شخصی که رهبری او را "یار صدیق انقلاب" نامید
  آیت الله شاهرودی از چهره های برجسته جهاد و فقاهت بود
  آیت الله شاهرودی درس آموخته حوزه علمیه نجف بود
  دهمین همایش هیأت‌های محوری در قم برگزار می‌شود
  دو روز قبل از 9 دی اتفاق خاصی نیفتاده!
  گزارش تصویری مراسم شهادت بی بی دو عالم در فاطمیه اول
  شهیدی که مفقودالاثر شدن رادوست داشت
  جایی ننوشته است گنهکار نیاید
  آنقدر غمت به جان پذیرم حسین ...
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© روضه نیوز 1390
info@rozenews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار