درباره ما   |  تماس   |  ارسال خبر   |  پیوندها  
  صفحه اصلی     اخبار     استان ها     اندیشه     چند رسانه ای  
شنبه، 28 مهر 1397 - 07:25   
  روی خط روضه:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 18586صفحه نخست » اخبار کوتاهجمعه، 30 شهریور 1397 - 12:05
حجت‌الاسلام موسوی مطرح کرد:
چرا خداوند ما را با امتحان‌های سخت می‌آزماید؟
حجت‌الاسلام موسوی گفت: خداوند هر چه امتحان‌های سخت برای شما می‌فرستد، برای این است که می‌خواهد شما را قوی‌تر کند و تکلیفی که در آینده بر دوش‌تان میگذارد، تکلیف بزرگی است
  

چرا خداوند ما را با امتحان‌های سخت می‌آزماید؟ به گزارش روضه نیوز ؛ متن کامل سخنرانی حجت‌الاسلام سیدمنصور موسوی در شب نهم محرم 1440 در هیئت روضه‌الزهرا به موضوع «راز غربت و رمز قدر ولی خدا 2» از نظر می‌گذرد.

رقت‌آورترین مسئله‌ای که در طول تاریخ برای بشر اتفاق افتاده
 
در طول تاریخ رقت‌آورترین اتفاقاتی که افتاده مربوط به کسانی هست که راه حق را شناختند ولی نتوانستند صبر بر راه حق کنند. باید به حال این‌ها رقت خورد و دلسوزی کرد و سرزنش شوند. از آن‌ها کمتر کسانی که راه حق را از همان ابتدا نشناختند. این‌ دو گروه کسانی هستند که اصطلاحاً مشکلشان این بود که بصیرت و صبرشان کم بود. چون راه حق، بسیار هم پیچیده است و هم خیلی تلخ است؛ یعنی هم درک مسیر حق سخت است هم طی کردن مسیر حق تلخ است. در روایت داریم که حق سنگین و تلخ است. تلخی آن باعث می‌شود آدم نتواند صبر کند و سختی آن باعث می‌شود آدم نتواند درک درست و بصیرت درستی داشته باشد تا این راه را طی کند.
 
همه نگرانی ما این است نکند ما هم جزء آن دسته از آدم‌ها شویم که صبر و بصیرتشان کمکشان نکرد در این راه ثابت‌قدم بمانند. تازه نگرانی‌های ما باید بیشتر باشد، چون پیچیدگی‌‌ها و سختی‌هایی که در مسیر حق در دوره آخرالزمان پیش می‌آید خیلی بیشتر از کسانی است که در قبل از ما، خدا برایشان امتحان‌هایی مشخص کرده بود. دلیلش هم این است، نه اینکه خداوند نعوذبالله بخواهد بی‌عدالتی کند، خیر، چون خداوند بهره بیشتری از عقل به مردم آخرالزمان داده و فرصت و امکاناتشان برای گفت‌وگو، تأمل و ثبت و شرح وقایع و انتقال اطلاعات، زمینه‌شان برای عاقل شدن بیشتر است و بهره هوشی بیشتری از گذشتگان دارند به خاطر همین امتحاناتشان سخت‌‎تر می‌شود.
 
در شب‌های گذشته عرض کردم چاره‌ای نیست باید این امتحانات سخت را بگذرانیم و نمی‌شود از این امتحانات فرار کرد باید خودمان را به عناصر قدرتی مسلح کنیم که این قدرت‌ها، این ابزارها و زمینه‎‌های قدرت باعث بشود ما قوی شویم در مقابل این فتنه‌ها، سختی‌ها و بلایا تاب مقاومت بیاوریم. عرض کردیم از این عناصر قدرت مهم‌ترین قدرت، قدرت روحی، اراده و عزم انسان است که به‌بیان‌دیگر روحیه صبر انسان است انسان باید اهل صبر و استقامت باشد صبر انسان را قوی می‌کند. چه کار کنیم اراده خود را قوی کنیم و انسان صابری باشیم. گفتیم انسان‌ها به میزان بصیرت، آگاهی، بهره عقلی و شکوفایی عقلشان می‌توانند در رکاب مولایشان قدم بردارند.
 
دو نمونه
 
دو نمونه مثال بزنم تا انسان متوجه شود چقدر نیاز به بصیرت دارد. یکی از سخت‌ترین امتحاناتی که خداوند متعال در طول زندگی از همه ما می‌گیرد اینکه برای ما زمینه عصبانیت ایجاد می‌کند. تقریباً می‌شود گفت زمینه شهوت، امتحانش سخت‌تر هست ولی کم پیش می‌آید این‌طور نیست مثل زمینه غضب پیش آید. امتحاناتی که خداوند متعال از مؤمنین با غضب می‌گیرد خیلی زیاد است. چطور؟ خداوند کاری می‌کند یا اصلاً دنیا طوری طراحی شده است در و دنیا آدم را قلقلک می‌دهند درودیوار باعث می‌شوند شما عصبی شوید.
 
هوا گرم است عصبی می‌شوید می‌آیید اینجا به حسینیه پناه ببرید، می‌بینید سیستم صوتی صدا ندارد به تو نمی‌رسد عصبی می‌شوید. به خانه می‌روید خانه محل آرامش است یک‌دفعه می‌بینید حاج‌خانم، مادر یا پدر یا کسی که باید امروز در خانه از شما استقبال کند امروز روز دور نیست، یک چیزی اذیتش کرده، عصبانی است فقط می‌خواهد یک گیری به تو بدهد. خانم در خانه نشسته است منتظر است شوهرش بیاید می‌بیند آقایش می‌آید مثل برج زهرماری وارد می‌شود فقط تشر، عصبانیت و خستگی را به خانه می‌آورد این به آن می‌گوید تو درکم نمی‌کنی طرف مقابل هم همین را می‌گوید، این آن را سُک می‌دهد آن این را نیشگون می‌گیرد نعوذبالله شاید کار به فحش و... برسد، عذر می‌خواهم احساس می‌کنم الآن باید تصویر و صدا را برای جوانان برفکی کنند در صدا نویزی بیندازید فقط متأهل‌ها بشنوند؛ تا صفحه دل معصوم جوانان امروزی پاک بماند، چون جوانان امروزی ما خیلی پاک هستند نه چیز بد دیدند نه شنیدند. این‌قدر از چشم و گوششان مراقبه دارند. می‌دانند با اینکه رسانه در دستشان است هر غلطی بخواهند می‌توانند بکنند ولی می‌گویند چه فایده، فقط ببینیم حسرت بخوریم زندگی‌مان خراب بشود فقط در آینده زندگی بعد پیدا کنیم.
 
در روایت داریم اگر بین مرد و زن فحش ردوبدل شود، زن 9 برابر مرد عذاب می‌شود. می‌دانید چرا؟ چون سلاح زن‌ها زبان است سلاح قوی‌تر دست آن‌هاست، اگر از این سلاح سوءاستفاده کنند چوب بیشتری می‌خورند. برعکس اگر مرد از دستش استفاده کند این‌قدر انسان بی‌ظرفیت و خشنی باشد که بخواهد از دستش برای این دعوا استفاده کند قطعاً آن دنیا بد او را می‌زنند.
 
برای اینکه قوی شوید، خدا شما را با سختی‌ها امتحان می‌کند 
 
این مثال دعوا را نگاه کنید تا مثال دیگری بزنم. روایت می‌فرماید «اقوی الناس من قوی علی غضبه بحلمه» قوی‌ترین انسان آن کسی است که در برابر غضبش با حلم برخورد کند عصبانی نشود. وارد کوچه شدید یک‌دفعه می‌بینید یک کسی رد می‌شود یا شما یا او خطایی کردید یک فحشی می‌دهد مسخره‌تان می‌کند عصبی می‌شوید؛ زن مرد و مرد زن را، بچه پدر و پدر بچه را عصبی می‌کند؛ اما نکته این است اگر انسان بصیرت پیدا کند، همه را گفتم تا به اینجا برسم، رئیس مرئوس و مرئوس مدیرش را، همسایه همسایه‌اش را اذیت می‌کند. مهم‌ترین عاملی که می‌توانیم جلوی غضبمان بایستیم عصبانی نشویم چیست؟ اینکه آدم به این بصیرت برسد که خداوند زندگی را جوری طراحی کرده که صحنه‌های بلا امتحان و اذیتی برای شما ایجاد شود که قوی شوید و مقاومت کنید. «لا قوة کرد الغضب» هیچ‌چیزی عامل قوت روح نمی‌شود مثل رد کردن غضب، خشمتان را فرو بخورید. برای اینکه قوی شوید، خدا با سختی‌ها امتحان‌تان کند. خدا از طریق زن، بچه، مدیر و نیرویتان شما را امتحان می‌کند. باید اذیت کند خب شما اذیت نشوید.
 
مدام می‌گوید فلانی مرا اذیت کرد یک‌بار هم بگو فلانی خواست مرا اذیت کند من اذیت نشدم. یک‌بار هم این‌جوری بگویید چرا این‌قدر ضعیف هستید چرا تا می‌گوییم پخ، به شما برمی‌خورد. خیر، بیخود می‌کند مرا عصبانی می‌کند. قبولش نکنید، خودتان ضعیفی و اعصابتان به هم می‌ریزد. برخی اوقات به طرف می‌گویید عصبانی نشوید، می‌گوید نه، رهایم کنید رهایم کنید، اگر این‌طوری دیدید او را رها کنید ببینید چه غلطی می‌کند؟! بگذارید فحش بدهند دعوا کنند کتک بزنند. خب چه می‌شود؟! فقط زندگی‌تان ضعیف می‌شود. فقط شخصیت شما آب می‌شود. چرا نمی‌خواهید متوجه شوید که خداوند با این صحنه‌ها می‌خواهد شما را قوی کند و شیطان می‌خواهد از این صحنه‌ها سوءاستفاده و شما را ضعیف کند. این‌قدر آدم قوی شوید که هیچ‌کس نتواند شما را عصبی کند. این‌جور آدم‎‌ها این‌قدر در راه خدا قوی می‌شوند هر وقت اراده کنند عصبانی می‌شوند. کسی نمی‌تواند آن‌ها را از بیرون عصبانی کند. آن‌وقت می‌شوید علی حیدر کرار. 
 
نشانه‌ی بصیرت مالک اشتر
 
امیرالمؤمنین(ع) در مورد مالک فرمود که اگر در مخمصه‌ای بیفتد و صحنه‌ای برایش پیش آید همان تصمیمی را می‌گیرد که اگر من آنجا بودم همان تصمیم را می‌گرفتم به این می‌گویند با بصیرت.
 
مقام معظم رهبری به یکی از علمای مطرح کشور فرمودند: منظورم مثل مالک است که امام علی(ع) می‌فرمایند اگر جایی من هم نباشم خودش تشخیص می‌دهد. این برای این است که خوب شاگردی کرده است و یک مدتی روی زاویه دید استادش تمرکز کرد. 
 
بی‌بصیرتی؛ ثمره‌ی کسب معارف دین بدون تفکر
 
همین‌جا یک گریزی بزنم که معارف دین بدون فکر و ذکر در قلب شما روشنایی و بصیرت ایجاد نمی‌کند. برخی افراد به مجلس روضه میروند و پای منبر می‌نشینند و وقتی درباره جلسه از آنها پرسیده می‌شود؛ تنها چند تا اطلاعات از منبر می‌گوید، این به درد نمی‌خورد. باید بفهمید این سخنران می‌خواست چه کار کند؟ چه پیامی را می‌خواست منتقل کند؟! مهم‌ترین پیام قرآن در خود قرآن نیامده است. کلید رمز حل جدول قرآن علی است خود علی در قرآن نیامد، چون رمز جدول را در سؤالات که نمی‌گویند ولی وقتی خوب قرآن بخوانید با ذکر و فکر قرآن بخوانید غیر از علی اشاره‌ای در قرآن پیدا نمی‌کنید ولی خوب قرآن نمی‌خوانید. تند تند می‌خوانید ترتیل، صوت و سبک جدید، یا جسته‌وگریخته می‌خوانیم، خب همین می‌شود که مثل خیلی از مسلمانان این‌همه قرآن می‌خوانند ولی بصیرتی در آن‌ها ایجاد نمی‌شود.
 
بعد از دهه محرم، ارتباطمان را با امام زمان حفظ کنیم
 
اگر مؤمنین در محرم بصیرتی پیدا کردند اگر بعد از دهه ارتباطشان را با منبر سیدالشهدا و روضه‌خوانی قطع کنند هر چه گیر آوردند از دست می‌دهند. باید محیط ذکر و محیط ارتباط با امام زمان برای خود ایجاد کنیم. حداقل شب جمعه‎‌ای هیئت برویم، حدیث کساء و جلسه‌ای، یکجایی خود را متصل کنیم. فرمود «ارتعوا فی ریاض الجنة» به چراگاه‌های بهشتی بروید، کجا؟ «حلقه الذکر» جاهایی که حلقه‌های ذکر است و این ارتباط را برقرار کنید. این راه ارتباط با خداست این راه بصیرت پیدا کردند این راه صبور شدن و عزم پیدا کردن است.
 
وظیفه ما این بود که بگوییم. اگر انسان این بصیرت را در دستگاه اهل‌بیت(ع) پیدا نکند، اول منبر گفتم رقت‌آورترین آدم‌ها در طول تاریخ کسانی هستند که راه را پیدا کردند ولی نتوانستند صبور باشند چون بصیرتشان کم بود یکی مثل عصام بن زید.
 
می‌دانید عصام در جوانی این‌قدر آدم قوی بود یکی از یاران قوی رسول خدا(ص) در جوانی بود. جنگ آخری که در زمان رسول خدا اتفاق افتاد، رسول خدا در دوره بیماری بودند.
 
می‌خواست یک‌جور منافقین را دور کند فرماندهی سپاه را به عصام داد ببینید چقدر او نیروی قوی بود. می‌دانم برخی از جوانان حسرت می‌خورند که ای‌کاش مثل فلانی مدیر قوی شویم. عصام کسی بود که پیرمردها می‌گفتند ای‌کاش مثل او آدم قوی شویم. از عصام تخلف کردند و آن جریان سقیفه پیش آمد رفت تا جنگ جمل. بعد از سقیفه که از علی حمایت نکرد، در جنگ جمل امیرالمؤمنین(ع) او را دعوت کرد، می‌دانید به علی چه گفت؟ من قسم خوردم شمشیرم را فقط به روی کفار از نیام بیرون بکشم من با مسلمان و برادرم درگیر نمی‌شوم! وقتی بصیرت نباشد این‌طور میشود. آن موقعی هم که رسول خدا با کفار می‌جنگید چون علی این‌طرف بود «علی مع الحق والحق مع علی». از این امتحانات خیلی پیش می‌آید. گاهی اوقات باید جلوی دوستتان بایستید، گاهی اوقات باید جلوی کسی که شما را بزرگ کرده است در راه حق بایستید. این تصمیم خیلی سخت است.
 
چرا برخی افراد بی‌بصیرت و بی‌اراده می‌شوند؟
 
چرا برخی افراد بی‌بصیرت و بی‌اراده می‌شوند؟ لهویات، گناه و دنیادوستی را نابود می‌کند. چرا حضرت آقا این‌همه می‌فرمایند باید سبک زندگی غربی را از این جامعه پاک کنیم؟ چون سبک زندگی غربی انسان‌ها را بی‌اراده، فست فودی و پفکی‌شان می‌کند. اراده‌ها ضعیف می‌شود. نه خوابمان، نه خوراک و نه پوشاکمان هیچکدام درست نیست. این‌ها آدم را بی‌اراده می‌کند شب‌نشینی و روز خوابیدن‌ها انسان را ضعیف می‌کند. 
 
ایمان راسخ و بصیرت نافذ؛ دو خصوصیت حضرت اباالفضل
 
امشب به عزای اباالفضل آمدید، بهترین چیزی که می‌شود از اباالفضل گرفت چیست؟! نمی‌دانم امشب به چه انگیزه‌ای آمدید؟! به هر انگیزه‌ای آمده باشید ان‌شاءالله حاجت می‌گیرید باب‌الحوائج و باب‌الحسین است. تاسوعا مقدمه عاشوراست باب‌الحسین است. ولی بیایید بگویید یا اباالفضل ما در این دهه محرم به برکت معارف اهل‌بیت، به این نتیجه رسیدیم فقط باید در زندگی‌مان یک آرزو داشته باشیم. خوش به حال کسانی که امشب از این زاویه به باب‌الحوائج ابوالفضل(ع) توسل می‌کنند. یا اباالفضل خودتان شاهد هستید که من این جمعیت را در این چند روز چرخاندم وقتشان را گرفتم، می‌خواستم فقط آن‌ها را به این جمله حساس کنم، به برخی از دوستانم گفتم هدفم از این منبرها این است به این جمله، به این میزان از بصیرت و دعا برسیم و احساس می‌کنم بهترین وقت و بهترین کسی که می‌شود از او گرفت تاسوعا و اباالفضل(ع) است. می‌خواستم در این چند شب نگاهی برای شما ایجاد کنم که احتیاج خود را به برآورده شدن این دعا در خود احساس کنید و عطشش را ایجاد کنم. امشب شب ساقی العطشا است اگر ما عطش داشته باشیم، به شرط اینکه عطش داشته باشید آقا عطشتان را برطرف می‌کند، می‌دانید چرا؟ چون این‌قدر از طفلان عطشناک حسین(ع) خجالت‌زده شد که خداوند دیگر نمی‌خواهد عباس خجالت‌زده شود. آن دعا چیست؟ اینکه من با این روایت بگویم، کسانی که این چند جلسه خوب گوش دادند می‌دانند که با این روایت حجت تمام است، امام صادق(ع) می‌فرمایند «کان عمنا العباس نافذ البصیرة و صلب الایمان» آقا می‌خواهد عباس را وصف کند می‌گوید عباس یک یار قوی برای ما بود که دو خصوصیت اصلی داشت «نافذ البصیرة و صلب الایمان»، محکم، با صبر و قوی بود. برای همین می‌گویم باید دعای اصلی‌مان را امشب کنیم. اینکه یا اباالفضل! ما هم می‌خواهیم مثل شما برای اربابمان آدم قوی و به‌دردبخور باشیم. 100 که آمد 90 هم پیش ماست. اگر میزان عطش شما نسبت به این دعا، بالا برود و بفهمید چقدر این دعا می‌تواند گره از زندگی نه ما، بلکه زندگی مهدی فاطمه باز کند؛ بنده شخصاً اعتقادی دارم و از روایات این را فهمیدم. اینکه انسان هر چقدر در دعا کردن اطمینان و یقینش به اینکه خداوند متعال و اهل‌بیت(ع) باشد حسن ظن داشته باشد بگوید آن‌ها حتماً دعای مرا مستجاب می‌کنند، هر چقدر این یقین بیشتر باشد میزان اثربخشی دعا بیشتر می‌شود. اصلاً خدا لذت می‌برد می‌گوید به‌به! چه آدم بامعرفتی. یا اباالفضل ما کوتاه نمی‌آییم همین را می‌خواهیم ولاغیر. می‌خواهیم برای امام خود یار بامعرفت و صبوری شویم. 
 
چرا خداوند ما را با امتحان‌های سخت می‌آزماید؟
 
چرا این‌قدر خداوند برای اباالفضل امتحان‌های سخت می‌فرستاد؟ خداوند هر چه امتحان‌های سخت برای شما می‌فرستد یعنی می‌خواهد شما را قوی‌تر کند. چرا خداوند ما را با امتحان‌های سخت می‌آزماید؟ هر چه می‌خواهد شما را قوی‌تر کند مشخص است تکلیفی که در آینده منتظرتان هست خیلی تکلیف سخت و بزرگی است. اگر دیدید کم اذیت می‌شوید شک کنید. مثلاً یکی از امتحان‌های سختی که از اباالفضل(ع) گرفته شد؛ خدا نکند یک آدم با آبرویی فامیل بی‌آبرو داشته باشد یک فامیل داشته باشد خوارش کند.
 
نقل است می‌گویند روز تاسوعا به ابوالفضل امان‌نامه دادند و حضرت نامه را با آن حالت پاره کرد. مثل شب عاشورایی اباالفضل بیرون خیمه‌ها در سیاهی تاریکی بیابان رفته بود زانوی غم بغل کرده بود با خدا مناجات می‌کرد می‌گفت خدایا این آخر عمری آبروی من رفت. چه فکر می‌کردم چه شد؟ آقا شما که کاری نکردید؟! نه، همین‌که عباس این‌همه برای حسینش فداکاری می‌کند، میگوید یک لحظه نکند دل بچه‌های حسین لرزیده است عمو با امان‌نامه چه کار می‌کند. می‌گویند همین موقع زینب رسید برادر بغل کرد گفت عباس، می‌دانم نامه را پاره کردی و می‌دانم ما را تنها نمی‌گذاری، بعد دو تا با هم نشستند برای غربت حسین(ع) گریه کردند.
 
 
   
  

           

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
آخرین اخبار|پربیننده ها
  مستند حرکت جهانی اربعین
  مجموعه آنونس عهد خون | نصرتی لکم معده
  موشن گرافیک "حب الحسین یجمعنا" - (ایده پروانه سپید)
  نوحه زیبای «عمه» بمناسبت شهادت حضرت رقیه منتشر شد
  آنونس اربعین | حرم امام حسین دری از درب های بهشت
  دفتر آیت الله مدرسی ارتحال خطیب توانای تهرانی را تسلیت گفت
  مجموعه آنونس عهد خون | کرامتنا الشهاده
  آنونس اربعین | زیارت اربعین نشانه ایمان
  موشن گرافیک "حب الحسین یجمعنا" - (ایده پروانه سرخ)
  دعوت مداح مشهور عرب در پاسخ به نوحه میثم مطیعی
  پیاده‌روی اربعین احترام به وجود مقدس سیدالشهدا است
  حجت الاسلام سید ابوالقاسم شجاعی درگذشت
  مراسم هفتگی هیئت روضه الزهرا  
  متعجبم چرا مداحان ایرانی واکنشی به حادثه اهواز نشان ندادند
  سبک زندگی مردی که بهشت مشتاق او بود
  امنیت پیاده روی اربعین تأمین می شود
  ۱۰ هزار خوزستانی برای اربعین حسینی ثبت نام کرده اند
  آغاز ثبت‌نام پنجمین کارگاه «خط در گرافیک»
  Fatf، مخالف با اقتصاد مقاومتی و راهی به سوی مستعمره شدن
  چرا همسر حضرت زینب در کربلا نبود؟
  «جاذبه» اربعین از امشب به شبکه افق می‌آید
  ثبت نام چهارمین دوره انتخابات کانون مداحان و شعرای آیینی
  حضور زنان و مردان در ورزشگاه آزادی در کنار هم+تصویر
  حضور هزاران نفری زنان در ورزشگاه آزادی
  مراسم هفتگی در هیئت روضة الزهرا  
  حماسه اربعین کانون گفتمانی انقلاب اسلامی است
  آخرین مطلبی که امام سجاد به فرزند خویش گفتند
  پادکست | گریه می‌کرد  
  اربعین فرصت طلایی تجلی اقتصاد مقاومتی است
  اربعین معجزه‌ی الهی و زمینه‌ساز ظهور است
  اربعین نماد حج مستضعفان است
  عزاداری دهه اول محرم در هیئت محبان حضرت زهرا زاهدان  
  دشمنان برای اربعین نقشه کشیدند؛ به‌هوش باشیم
  اربعین انقلاب اسلامی در اربعین حسینی تجلی می‌یابد
  تکریم زائران غیرایرانی در ایران از اولویت‎های ایام اربعین است
  «شُکراً یا حسین» انیمیشنی با صدای ملا باسم کربلایی
  نماهنگ صابر خراسانی و حاج احمد واعظی برای اربعین +فیلم
  اهدای اثر هنری جوانان اهواز به رهبر معظم انقلاب+فیلم
  گردهمایی فعالان‌مردمی جبهه ‌فرهنگی ‌درعرصه‌ اربعین
  نمایشگاه «جامع نیازمندی‌های اربعین» برگزار می شود
  سپاه مقر حمله تروریستی 31 شهریور را هدف قرار داد+عکس
  دعوتنامه محبت آمیز عراق‍ی‌ها به زائران ایرانی + عکس
  اباالفضل در راه دین دست داد اما با دشمن دست نداد
  عاقبت عبیدالله‌بن‌زیاد چه شد؟
  "در امتداد حسین" روایتگر قیام عاشورا تا انقلاب اسلامی
  در امتداد حسین، به پخش شبکه سه رسید
  فیلم | نسخه کامل مستند پایتخت موکبها
  پاداش گریه و عزاداری بر امام حسین؛ مشروط یا مطلق؟
  فرهنگ مقاومت را تئوریزه نکردیم
  فیلم | نبض حادثه تروریستی اهواز
  هیئت علیه انقلاب، فاجعه‌ای در حال شدن
  می‌خواهند در مسیر اربعین ناامنی ایجاد کنند
  از عظمت عاشورای امسال در جهان تا جنایت یزیدیان در اهواز
  طراح ضریحی هستم که توفیق زیارتش را ندارم!
  معرفی برخی از این سنت ها در سوره حشر
  پشت صحنه «دوخط روضه»  
  فیلم | «حامد صافی» مهمان دو خط روضه  
  فیلم | امام حسین درباره مادر حر چه گفت؟  
  فیلم | «محمد علی افشین نیا» مهمان دو خط روضه  
  «ترک گناه» شرط معیت با ولی خدا است
  زائران اربعین امسال به حمایت بیشتری نیاز دارند
  چرا خداوند ما را با امتحان‌های سخت می‌آزماید؟
  حفظ تشیع در گرو محفوظ ماندن جایگاه مراجع تقلید است
  فیلم | شعری که امام زمان آن را کامل کرد  
  فیلم | «زهرا آراسته نیا» مهمان دو خط روضه  
  مراسم شام غریبان در هیئت صاحب‌العصر اراک  
  فیلم | نظر امام رضا درباره سینه زنی چیست؟  
  فیلم | «مرتضی حیدری آل کثیر» مهمان دو خط روضه  
  فیلم | حرف های او شنیدنی است... | فصل دهم  
  رجز | ما مسلمانیم اما، ما مسلمان نجف  
  شب دهم عزای سیدالشهدا در هیئت صاحب‌العصر  
  فیلم | حضور حضرت زهرا در یکی از روضه های تهران  
  فیلم | «مرتضی حیدری آل کثیر» مهمان دو خط روضه  
  فیلم | حرف های او شنیدنی است... | فصل نهم  
  فیلم | نام چه کسی در برگه امام حسین بود؟  
  فیلم | «ابراهیم سنایی» مهمان دو خط روضه  
  فیلم | حرف های او شنیدنی است... | فصل هشتم  
  مراسم عزاداری شب تاسوعا در هیئت روضه الزهرا
  فیلم | این کار را یک بار امتحان کن  
  فیلم | «علی حاتمی» مهمان دو خط روضه  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© روضه نیوز 1390
info@rozenews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار