درباره ما   |  تماس   |  ارسال خبر   |  پیوندها  
  صفحه اصلی     اخبار     استان ها     اندیشه     چند رسانه ای  
شنبه، 26 آبان 1397 - 21:16   
  روی خط روضه:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 18503صفحه نخست » خبر اولپنجشنبه، 22 شهریور 1397 - 15:41
حجت‌الاسلام موسوی؛
حکومت اسلامی، بزرگترین نعمت خدا برای مسلمین است
امروز باید شکرگزار نعمتی باشیم که ما را از شر سلطنت 2500 ساله شاهنشاهی نجات داد؛ آن نعمت، نعمت ولایت و حکومت اسلامی است.
  

حکومت اسلامی، بزرگترین نعمت خدا برای مسلمین است به گزارش روضه نیوز ؛ متن کامل سخنرانی حجت‌الاسلام موسوی در شب دوم مراسم دهه اول محرم در هیئت روضه‌الزهرا را از نظر می‌گذرانید.

حکومت اسلامی، بزرگترین نعمت خدا برای مسلمین است

بسم الله الرحمن الرحیم

چرا عده‌ای با مسلمانان سر جنگ دارند؟

اگر شخصیت اخلاقی انبیاء و اولیاء(ع) را تحلیل کنیم، به این نتیجه میرسیم که این‌طور است وقتی شما یک آدم اخلاقی را در نظر بگیرید معمولاً همه او را دوست دارند. وجود نازنین این جانشینان خدا بر روی زمین، با این‌همه علم، اخلاق، کرم، بزرگواری آیا این‌ها دشمن‌ساز است؛ یعنی اینکه فرض کردید؛ باید این سؤال را از انسان‌هایی که سکولار هستند و دین را از سیاست جدا می‌دانند، مطالبه کرد که اینکه شما می‌گویید این‌همه کشته، اسیر و زجری که اهل‌بیت(ع) و انبیاء عظام کشیدند برای این است که آن‌ها افراد متخلق و اخلاقی بودند؟ انسان‌های عالم و عالم پرور بودند؟! یعنی امام صادق(ع) که آخر به زهر کینه منصور به شهادت رسید برای این بود که کار علمی می‌کرد؟!

انسان‌ها هر چقدر هم خبیث باشند تا کسی آن‌ها را اذیت نکند و مانعی برای قدرت‌نمایی‌شان ایجاد نکند کاری با او ندارند. در طول تاریخ این‌همه آدم‌ها اخلاقی علمی بودند که طواغیت نه اینکه با آن‌ها کار نداشتند بلکه آن‌ها را تأیید و کمک می‌کردند، پس چرا اهل‌بیت(ع) و انبیاء عظام این‌قدر مورد شکنجه و آزار قرار گرفتند و هیچکدام از اهل‌بیت(ع) نبود مگر اینکه یا با شمشیر و یا با زهر توسط دژخیمان زمانه به شهادت رسیدند؟!

جواب این سؤال خیلی واضح است و آن‌هم اینکه شخصیت اصلی ائمه(ع) "مبارز بودن و تلاش‌گر بودن در جهت گرفتن قدرت و حاکمیت" بوده است. اگر اهل‌بیت اهل مبارزه نبودند با طاغوت درگیر نمی‌شدند و داعیه قدرت نداشتند، چرا باید مورد هجمه دشمنان واقع شوند؟ نمونه اعلی و واضح آن سیدالشهدا(ع) است. برخی‌ها این‌قدر سرشان در برف می‌کنند در مورد سیدالشهدا هم می‌خواهند تشکیک کنند که حضرت دنبال حکومت و قدرت نبود ولی واقعاً این قابل تشکیک نیست؛ اما سؤال ما این است پس امام صادق(ع)، امام باقر(ع) و امام هادی(ع) چرا شهید شدند؟ فاطمه زهرا صلوات الله علیها چرا شهیده شدند؟ این‌ها دنبال حکومت و قدرت بودند.

تفاوت دیدگاه صالحان و کافران نسبت به قدرت و حکومت

علامه طباطبایی(ره) در تفسیر المیزان می‌فرمایند: «قدرت برای انسان‌های صالح نعمت است اما برای کسی که قدرت را هدف و نه وسیله می‌داند و آن را برای مطامع دنیایی می‌خواهد نغمت است.»

اهل‌بیت(س) انسان‌هایی بودند که قدرت را برای تربیت انسان‌ها می‌خواستند از همین جهت است که با آن‌ها مبارزه می‌کنند و آن‌ها را مورد اذیت و آزار قرار می‌دهند.

پاسخ به یک شبهه‌ی فراگیر: آخوند را چه به سیاست؟!

باید این پنبه را از گوشمان بیرون کنیم که اهل‌بیت(ع) موجودات صرفا اخلاقی بودند که دست به سیاه‌وسفید نمی‌زدند. این تفکر باطل بزرگ‌ترین خطری است که انقلاب اسلامی و کل اسلام را تهدید می‌کند. این تفکر را امروز با این جمله می‌‌شناسند که «آخوند را چه به سیاست!» کسی که این جمله را بگوید همان جمله‌ای است که امام علی(ع) و امام حسین(ع) را چه به حکومت؟! مسئله حکومت، برای ائمه مسئله اصلی است.

می‌دانید چرا دشمنان با علی مشکل داشتند؟ «أَم یَحسُدُونَ الناسَ عَلى ما آتاهُمُ اللهُ مِن فَضلِهِ» (نساء53) که امام صادق(ع) به استناد این آیه دلیل شهادت امیرالمؤمنین(ع) را بیان می‌کند که دلیل آن حسادتی بود که دشمنان به او داشتند.

حالا دلیل حسادتشان چیست؟ «فَقَد آتَینَا آلَ إِبرَاهِیمَ الکِتَابَ وَالحِکمَةَ وَآتَینَاهُم مُلکًا عَظِیمًا» دلیلش این است که خداوند در قرآن می‌فرمایند اگر می‌بینید این‌ها به آل ابراهیم حسادت می‌کنند برای این است که من به آل ابراهیم دو نعمت بزرگ حکمت و حکومت دادم. لیاقت حکمت داشتن و اداره حکومت. امام صادق(ع) می‌فرمایند مصداق کامل این آیه امیرالمؤمنین علی(ع) است. زیرا می‌دیدند امیرالمومنین(ع) و اولاد ایشان، لایق‌ترین افراد برای حکومت هستند.

چرا امام زمان پس از 1400 سال هنوز غایب است؟

وجود مقدس حضرت حجت ارواحنا له الفداء فقط به خاطر همین مسئله در پس پرده غیبت است. زیرا زمینه حکومت و قدرت سیاسی حضرت فراهم نیست، نه اینکه چون زمینه کار علمی و اخلاقی فراهم نیست؛ زمینه قدرت حضرت فراهم نیست.

مقام معظم رهبری در کتاب «هم‌رزمان حسین» می‌فرمایند «مهم‌ترین خصوصیت شیعه این است که بفهمد هدف امامش چیست و خط امامش را به خوبی بفهمد.» حضرت آقا می‌فرمایند «خط امام 250 ساله، یعنی 250 سال حضور فیزیکی ائمه(ع)، یک خط کلی بیشتر نداشت و آن‌هم مبارزه و تلاش در جهت ایجاد حاکمیت و قدرت سیاسی بود.» این مسئله است که دشمن را می‌لرزاند.

برای اینکه این حرف بیشتر اثبات شود یک جمله بسیار زیبا از رهبر انقلاب بخوانیم: «اگر مردم کوفه پای حرف مسلم می‌ایستادند حسین(ع) به مسلخ نمی‌رفت. اینکه می‌گوییم ما اهل کوفه نیستیم یعنی اهل کوفه نیستیم و مسلم را تنها نمی‌گذاریم.» اهل کوفه مسلم را که جانشین امام زمان بود تنها گذاشتند.

حکومت اسلامی، بزرگترین نعمت خدا برای مسلمین است

وقتی ابلیس، مسلمانان را به نماز خواندن تشویق می‌کند

اگر شخصی هدف اصلی دشمن را بفهمد به خاطر چند مشکل جزئی اقتصادی، کلیت نظام اسلامی را زیر سؤال نمی‌برد. هدف اصلی دشمنان خارجی و دورو و منافق داخلی عبارت از نفی حکومت دینی و اسلامی است. آن‌ها می‌خواهند دین حکومت نداشته باشند نه اینکه اصلا دین نباشد. مسئله این نیست که ما نماز بخوانیم یا نخوانیم! بلکه مسئله این است که اسلام حکومت نداشته باشد.

برای همین در طول تاریخ وقتی شیعیان بخواهند یک نظام اجتماعی و حکومت درست کنند شیاطین جن و انس تلاش می‌کنند این نظام اجتماعی ایجاد نشود.

برای استکبار جهانی فقط کافی است شما ولایت نداشته باشید؛ در این صورت طواغیت حتی در امور دنیوی و برخی امور به‌ظاهر اخروی کمکتان می‌کنند و کاری با شما ندارند. اتفاقا می‌گویند نمازتان را هم خوب بخوانید. ولی وقتی مسئله، مسئله حکومت دینی است و ولایت الهی بخواهد حاکم شود دیگر آن موقع نمی‌تواند. اصل قضیه برای این‌ها این است و به کمتر از این راضی نیستند. حکومت دینی باید از بین برود. این‌ها می‌دانند تا وقتی قدرت در دست دین و احکام دینی است این‌ها کاری نمی‌توانند بکنند.

تکرار تجربیات صدر اسلام توسط آمریکا و اسرائیل 

دشمنان امروز اسلام -در راس آنها آمریکا و اسرائیل- می‌خواهند تجربه‌ای را که در صدر اسلام به وجود آوردند دوباره تکرار کنند و علی را کنار بگذارند! در مجموع دشمنان اسلام و جمهوری اسلامی می‌خواهند ولی فقیه حاکم نباشند.

حکومت اسلامی، بزرگترین نعمت خدا به مسلمانان

هر وقت اسمی از نعمت می‌بریم به یاد آیه «لَئِن شَکَرتُم لَأَزِیدَنَکُم» -آیه7سوره ابراهیم- می‌افتیم. برای درک بهتر این آیه شایسته است آیات قبل و بعد از آن را نیز مطالعه کنیم.

پیامبری که بیشترین آیه را به خود اختصاص داده است حضرت موسی علی‌نبینا‌و‌آله‌علیه‌السلام است زیرا ایشان پیش از پیامبر اسلام تنها نبی الهی بود که توانست حکومت و جامعه ایمانی تشکیل دهد.

یکی از آن آیاتی که درمورد قوم بنی‌اسرائیل و حضرت موسی این است «وَإِذ قَالَ مُوسَى لِقَومِهِ یَا قَومِ اذکُرُوا نِعمَةَ اللَهِ عَلَیکُم» حضرت موسی به قومش گفت یاد بیاورید نعمت‌هایی که خدا به شما داده است. کدام نعمت‌ها؟ «إِذ أَنجَاکُم مِن آلِ فِرعَونَ» آن نعمت که شما را از شر فرعون نجات داد.

امروز نیز باید شکرگزار و قدردان آن نعمتی باشیم که ما را از شر سلطنت 2500 ساله شاهنشاهی نجات داد. آن نعمت، نعمت ولایت و حکومت اسلامی است.

کسانی که می‌خواهند شکر نعمت کنند باید درک درستی از نعمت داشته باشند، نعمت قدرت و حاکمیت اسلام بزرگترین نعمت است. بدترین کفران نعمت این است که این قدرت را باور نداشته باشید و به رسمیت نشناسید. تمام افرادی که با سیدالشهدا(ع) همکاری نکردند مشکل‌شان این بود که باور نمی‌کردند امام حسین(ع) تنها ابرقدرت جهان است.

باید بخاطر عزاداری‌هایمان توبه کنیم!

ما باید برای بسیاری از عزاداری‌هایمان توبه کنیم! ما خوب برای سیدالشهدا(ع) عزاداری نکردیم. پس شما در جلسات اباعبدالله چه کار می‌کردید، مداحان و سخنرانان معارف اهل‌بیت را به خوبی بیان نمیکنند و به عزاداری‌های سطحی بسنده می‌کنند.

به عنوان مثال وقتی امام حسین علیه‌السلام به سربازان و یاران خویش می‌گفتند که فردا همه‌ی ما را به شهادت می‌رسانند، یکی از اصحاب گفت «یک‌بار یا دو بار یا 70 بار من را بکشند و زنده کنند؛ باز هم از راه درست دست برنمیدارم.» این همان مسئله‌ای است که باید به روش هنرمندانه بیان شود تا مستمعین هیئات پای منبر رسول‌الله، درس ولایتمداری بیاموزند.

اصحاب امام حسین تحریم شدند ولی گفتند سایه اولاد فاطمه بالای سرمان باشد نان خشک بخوریم شرف دارد به اینکه ولایت طاغوت را بپذیریم. اگر این‌گونه به جریان عاشورا توجه نکنیم، باید از عزاداری‌هایمان توبه کنیم.

از عزاداری‌هایی که قدرت اجتماعی ندارند و از سیاست دوری می‌کنند توبه کنیم. عزاداری سیدالشهدا(ع) قدرت انقلاب اجتماعی دارد.

حکومت اسلامی، بزرگترین نعمت خدا برای مسلمین است

جمله‌ای که ایمان برخی مسئولین را به چالش می‌کشد

جمله سنگینی می‌خواهم بگویم شاید این جمله، ایمان برخی از افراد دارای منصب را به چالش بکشد. کسی که امروز باور ندارد تنها ابرقدرت دنیا جمهوری اسلامی است، حق ندارد در جمهوری اسلامی مسئولیت بگیرد، ابرقدرت ما هستیم نه آمریکا.

وقتی گفتمان برخی از مسئولین این می‌شود که باید با قدرت‌های جهانی مذاکره کنیم، مشکلات ما روزبه‌روز بیشتر می‌شود.

قرآن همواره به مومنین سفارش می‌کند که دشمنان اسلام را ابرقدرت ندانید آن‌ها قدرت نیستند «وَإِنَ أَوهَنَ البُیُوتِ لَبَیتُ العَنکَبُوتِ» همین خانه عنکبوت را باور نکنید. ابرقدرت ولایت‌فقیه است.

ولی الهی، ابرقدرت واقعی است

وقتی هارون‌الرشید متوجه شد که امام موسی کاظم(ع) در میان مردم دارای نفوذ هستند، حضرت را احضار کرد. امام موسی کاظم(ع) به وی گفت: «اَنَا اِمامُ القُلُوبِ وَ اَنتَ اِمامُ الجُسُومِ» یعنی قدرت دست منِ امامِ معصوم است! تو امام جسم‌ها هستی و من امام قلب‌ها.

ابرقدرت امروز سید علی است چرا نمی‌خواهیم باور کنیم. زمانی‌که تمام قدرت‌های جهانی علیه سوریه هم‌پیمان شدند، تنها اجمهوری اسلامی ایران از سوریه حمایت کرد. ابرقدرت واقعی جمهوری اسلامی و ولایت فقیه است که تمام دنیا را به چالش کشید و سوریه را حفظ کرد.

ویژگی یک مومن به درد بخور

عظمت و قوت روح مهم‌ترین شاخصه یک مؤمن به‌دردبخور است. مومن شخصی است که بتوان روی او حساب‌های بزرگ باز کرد. برخی از آدم‌ها خیلی کوچک هستند. «قَدرُ الرَجُلِ عَلَی قَدرِ هِمَتِهِ» هر چه روح ما بزرگ‌تر باشد اهل‌بیت بیشتر رویمان حساب باز می‌کنند.

توبه‌های کوچکی!

موقع گناه کردن شیطان می‌گوید گناه اشکالی ندارد زیرا وقت برای توبه بسیار است و خدا شما را می‌بخشد. اما باید بدانیم بزرگترین اثر گناه این است که انسان را کوچک می‌کند و به خواری و ذلت می‌کشاند.

اصولا انسان‌های کوچک به سمت گناه می‌روند زیرا ارزش خود را درک نمی‌کنند.

اگر می‌خواهیم از اساس توبه کنیم و دیگر به سوی گناه باز نگردیم باید از کوچکی و حقارت خود توبه کنیم! گناه مرا کوچک کرده و باعث شده عظمت روحی من لکه‌دار شود.

یکی از بهترین راه‌های مقابله به حیله‌ی شیطان این است که هر وقت موقعیت گناه برای ما ایجاد شد، به خودمان بگوییم شاید خدا گناه من را ببخشند ولی گناه باعث می‌شود من عظمت روحی خود را از دست بدهم و کوچک شوم و در این صورت دیگر نمی‌توانم برای یاری امام زمان کاری کنم. «إِلَهِی أَلبَسَتنِی الخَطَایَا ثَوبَ مَذَلَتِی» این‌قدر آلوده به گناه شدیم دیگر مهدی فاطمه روی ما حساب نمی‌کند.

 

   
  

اخبار مرتبط:

           

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
آخرین اخبار|پربیننده ها
  مراسم شهادت امام حسن عسکری در هیئت روضه الزهرا  
  مراسم هفتگی در هیئت روضة الزهرا  
  عزاداری ایام آخر صفر در هیئت روضه الزهرا|شب دوم  
  نگاره | معرفی طرح ضیافت زوار  
  فیش منبر | سالروز شهادت امام حسن مجتبی
  عزاداری ایام آخر صفر در هیئت روضه الزهرا|شب اول  
  نماهنگ "الأحرار" با اجرای نزار القطری + فیلم
  مراسم هفتگی هیئت روضة الزهرا  
  شهدای مدافع حرم نبودند راهپیمایی اربعین هم نبود
  اجرای طرح "ضیافت زوار" برای سومین سال در خوزستان
  از حشدالشعبی خواستم خود را سپر بلای اهل سنت کند
  شرح فرازی از زیارت اربعین در بیان آیت الله العظمی جوادی آملی
  آغاز ثبت نام دوازدهمین دوره مسابقات دارالقرآن امام علی
  تهیه و توزیع چهار هزار بسته فرهنگی با محوریت محتوای معرفتی در حماسه اربعین  
  انتقاد خطیب حوزوی از وضع نامناسب مزار یک عالم دینی
  تهیه و توزیع 4۰۰۰ بسته معرفتی اربعین
  بزرگترین پرچم حسینی در مرز شلمچه به اهتزاز درآمد  
  قطار قم_کربلا به سمت اربعین حسینی  
  حضور 35 هزار پاکستانی در ایران برای سفر اربعین
  زوّار اربعین بهتر است دینار آزاد خریداری کنند
  موشن گرافیک "الحسین یجمعنا"  
  چگونه از طریق پیام‌رسان بله ارز ویژه اربعین را خریداری کنیم؟ +آموزش تصویری
  اخباری مبنی بر شیوع وبا در عراق کذب است
  استانبول، مالزی و آنتالیا رایگان، اربعین کربلا هیچ!
  به خاطر سفر اربعین کارم را از دست دادم!
  موشن گرافیک "الحسین یجمعنا"  
  موشن گرافیک "الحسین یجمعنا"  
  موشن گرافیک "الحسین یجمعنا"  
  مستند حرکت جهانی اربعین
  مجموعه آنونس عهد خون | نصرتی لکم معده
  موشن گرافیک "حب الحسین یجمعنا" - (ایده پروانه سپید)
  نوحه زیبای «عمه» بمناسبت شهادت حضرت رقیه منتشر شد
  آنونس اربعین | حرم امام حسین دری از درب های بهشت
  دفتر آیت الله مدرسی ارتحال خطیب توانای تهرانی را تسلیت گفت
  مجموعه آنونس عهد خون | کرامتنا الشهاده
  آنونس اربعین | زیارت اربعین نشانه ایمان
  موشن گرافیک "حب الحسین یجمعنا" - (ایده پروانه سرخ)
  دعوت مداح مشهور عرب در پاسخ به نوحه میثم مطیعی
  پیاده‌روی اربعین احترام به وجود مقدس سیدالشهدا است
  حجت الاسلام سید ابوالقاسم شجاعی درگذشت
  مراسم هفتگی هیئت روضه الزهرا  
  متعجبم چرا مداحان ایرانی واکنشی به حادثه اهواز نشان ندادند
  سبک زندگی مردی که بهشت مشتاق او بود
  امنیت پیاده روی اربعین تأمین می شود
  ۱۰ هزار خوزستانی برای اربعین حسینی ثبت نام کرده اند
  آغاز ثبت‌نام پنجمین کارگاه «خط در گرافیک»
  Fatf، مخالف با اقتصاد مقاومتی و راهی به سوی مستعمره شدن
  چرا همسر حضرت زینب در کربلا نبود؟
  «جاذبه» اربعین از امشب به شبکه افق می‌آید
  ثبت نام چهارمین دوره انتخابات کانون مداحان و شعرای آیینی
  حضور زنان و مردان در ورزشگاه آزادی در کنار هم+تصویر
  حضور هزاران نفری زنان در ورزشگاه آزادی
  مراسم هفتگی در هیئت روضة الزهرا  
  حماسه اربعین کانون گفتمانی انقلاب اسلامی است
  آخرین مطلبی که امام سجاد به فرزند خویش گفتند
  پادکست | گریه می‌کرد  
  اربعین فرصت طلایی تجلی اقتصاد مقاومتی است
  اربعین معجزه‌ی الهی و زمینه‌ساز ظهور است
  اربعین نماد حج مستضعفان است
  عزاداری دهه اول محرم در هیئت محبان حضرت زهرا زاهدان  
  دشمنان برای اربعین نقشه کشیدند؛ به‌هوش باشیم
  اربعین انقلاب اسلامی در اربعین حسینی تجلی می‌یابد
  تکریم زائران غیرایرانی در ایران از اولویت‎های ایام اربعین است
  «شُکراً یا حسین» انیمیشنی با صدای ملا باسم کربلایی
  نماهنگ صابر خراسانی و حاج احمد واعظی برای اربعین +فیلم
  اهدای اثر هنری جوانان اهواز به رهبر معظم انقلاب+فیلم
  گردهمایی فعالان‌مردمی جبهه ‌فرهنگی ‌درعرصه‌ اربعین
  نمایشگاه «جامع نیازمندی‌های اربعین» برگزار می شود
  سپاه مقر حمله تروریستی 31 شهریور را هدف قرار داد+عکس
  دعوتنامه محبت آمیز عراق‍ی‌ها به زائران ایرانی + عکس
  اباالفضل در راه دین دست داد اما با دشمن دست نداد
  عاقبت عبیدالله‌بن‌زیاد چه شد؟
  "در امتداد حسین" روایتگر قیام عاشورا تا انقلاب اسلامی
  در امتداد حسین، به پخش شبکه سه رسید
  فیلم | نسخه کامل مستند پایتخت موکبها
  پاداش گریه و عزاداری بر امام حسین؛ مشروط یا مطلق؟
  فرهنگ مقاومت را تئوریزه نکردیم
  فیلم | نبض حادثه تروریستی اهواز
  هیئت علیه انقلاب، فاجعه‌ای در حال شدن
  می‌خواهند در مسیر اربعین ناامنی ایجاد کنند
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© روضه نیوز 1390
info@rozenews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار