درباره ما   |  تماس   |  ارسال خبر   |  پیوندها  
  صفحه اصلی     اخبار     استان ها     اندیشه     چند رسانه ای  
چهارشنبه، 29 اسفند 1397 - 04:34   
  روی خط روضه:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 18290صفحه نخست » اخبار کوتاهشنبه، 16 تیر 1397 - 12:16
روایت حاج حسین یکتا از "روایت مردم"
مردم با اصل انقلاب مشکلی ندارند
«روایت مردم» قطعاً یکی از دستاوردهای نظام است که مردم می‌توانند به راحتی با مسئولین‌شان صحبت کنند و کسی با آن‌ها کاری نداشته باشند؛ یعنی آزادی بیان هر شب در شبکه سوم سیما به تصویر کشیده می‌شود.
  

مردم با اصل انقلاب مشکلی ندارند به گزارش روضه نیوز ؛«روایت مردم» در حقیقت روایتی است از ناگفته‌های مردم و مشکلات اقتصادی و معیشتی‌شان به همراه نقد و درد و دل‌هایی که مردم از مجموعه نظام دارند. راوی این قصه هم حسین یکتا رزمنده دیروز و امروز جبهه انقلاب اسلامی است که در این مستند 15 دقیقه‌ای شبانه به کوچه و بازار می‌رود و در میان قشرها و اصناف مختلف حرف‌هایشان را می‌شنود. سیدمهدی امیری تهیه‌کننده مستند «روایت مردم» می‌گوید: احساس کردیم الان باید این مستند ساخته شود تا مردم حرف‌هایشان را بزنند؛ چرا که مردم در این شرایط مشکلات اقتصادی و معیشتی‌شان را بازگو می‌کنند آرام‌تر می‌شوند. اصلاً خودشان از ما تشکر می‌کنند که حداقل غصه‌ها و غم‌هایشان را می‌گویند و آرام‌ می‌شوند.

دیگر حرف از سانسور نیست!
او با اشاره به اینکه رسانه‌ملی اجازه داده قدری جدی‌تر به مشکلات مردم رسیدگی شود، تأکید کرد: احتمالا در راه ساخت و تولید این مستند قدری از خطوط قرمز عبور می‌کنیم و برای اولین بار حرف‌های بی‌پرده مردم از رسانه‌ملی شنیده می‌شود.  تا جائیکه هتک‌حرمت به اصول نظام نشود، حرف‌های مردم روی آنتن شبکه سوم سیما می‌روند. چرا رسانه ضدانقلاب آنقدر در بوق و کرنا کند تا جامعه را مأیوس نماید اما ما در «روایت مردم» خودمان درد و دل‌ها و انتقادات را می‌شنویم و انتقال می‌دهیم تا مسئولین هم بدانند انتقادات جدی است و دیگر حرف از سانسور نیست؛ این تلنگرها شاید تأثیری داشته باشند که امروز دیگر حرف از مطالبه و شفاف‌سازی است.

گوش‌هایش را برای این ملت فدا خواهد کرد
تهیه‌کننده «روایت مردم» با بیان اینکه مردم به حسین یکتا اعتماد دارند که دنبال سیاه‌نمایی نیست،‌افزود: حسین یکتا را انتخاب کردیم چون به عنوان یک راوی دفاع مقدس چند سالی است در بحران‌های مختلف به میدان آمده مخصوصاً در زلزله کرمانشاه که از ابتدا تا انتها پای کار بودند. مردم امروز او را در کوچه و بازار می‌بینند بابت آن تلاش‌ها تقدیر می‌کنند. به همین خاطر اعتماد دارند و حرف‌هایشان را می‌زنند؛ می‌دانند او برای سیاه‌نمایی و کارهای انتخاباتی نیامده؛ آمده تا حرف‌های مردم را بشنود- به قول خودش که می‌گوید چشمم را زبان جنگ در طبق اخلاص گذاشتم و حالا نوبت به گوش‌هایم رسیده که برای این ملت فدا خواهم کرد.

مردم با اصل انقلاب مشکلی ندارند
وی با اشاره به اینکه مردم اصلاً با اصل انقلاب مشکلی ندارند، تصریح کرد: مردم برخلاف آن‌چیزی که ضدانقلاب منتشر می‌کند با اصل انقلاب مشکلی ندارند و در این مستندها می‌گویند وضعیت موجود اصلاً براساس تحریم‌ها نیست بلکه به بی‌تدبیری، عدم مدیریت پویا و کارآمد برخی از مسئولین برمی‌گردد. مردم احساس می‌کنند مسئولین‌شان با آن‌ها به لحاظ طبقاتی، فاصله زیادی دارند. این مستند 20 قسمتی هر روز در کوچه و بازار سراسر کشور تولید می‌شود و امشب هم پس از تجربه بازار طلا فروشان، پارچه، لاله‌زار، کوچه برلن، گلوبندک، به سراغ بازار لاستیک و تایر در کوچه زغالی‌ها می‌رویم. در فازهای بعدی «روایت مردم» به سراغ مطالبه‌های مردم از مسئولین می‌رود.

حسین یکتا راوی مستند «روایت مردم» در پاسخ به این پرسش که با توجه به برخی از جریانات سیاسی فکر می‌کنند این کار شما جناحی است و می‌خواهید به ضرر دولت کار کنید، خاطرنشان کرد: اولا ما هم در برنامه زلزله کرمانشاه و هم در این مستند که درد و دل های مردم را بازگو می‌کنیم هیچ اسمی را از هیچ بخش حاکمیتی، دولتی، نهادی، ارگانی و اجرایی کشور نیاوردیم که بخواهیم بحث را روی فردی ببریم. این نظام را از خودمان می‌دانیم و پای این نظام خون داده‌ایم. امروز هم حاضر نیستیم به آن خدشه و لطمه‌ای وارد شود و لحظه به لحظه وقت و وجودمان را برای تحکیم این نظام می‌گذاریم. چه آن موقعی که جبهه‌های حق علیه باطل به ما نیاز داشتند و چه در زلزله و راهیان نور چه الان که پای اقتصاد مقاومتی بایستیم و درد و دل‌های مردم را بیان کنیم.

مردم صدایشان را از رسانه‌ملی می‌شنوند
وی با اشاره به اینکه شاید به واسطه «روایت مردم« بخشی از مشکلات مردم رفع شود، تأکید کرد: ما هدفمان از این برنامه این است که در وهله اول مردم به جای اینکه صدایشان از رسانه‌های خارجی پخش شود آن چیزی که دوست دارند بدون هیچ سانسوری، از رسانه ملی پخش بشود. مردم ببینند که دنبال این هستیم این صدا احیاناً به مسئولین نمی‌رسد از طریق رسانه به آن‌هایی که دست‌اندرکارند بتوانند با تغییر قانونی و حرکتی یک مقداری از این مشکلات را رفع کند، اقدامی تأثیرگذار انجام دهند.

دنبال کار تظاهری و ژورنالیستی نبوده‌ایم و نیستیم
یکتا ما برای دردها هم درمان پیشنهاد می‌کنیم، افزود: یکی دیگر از اهداف ما در «روایت مردم« این اسنت که اول دردها را می‌شنویم ولی در فازهای بعدی، دنبال راهکار هستیم. یعنی بعد از شنیدن دردهای مردم در کف بازار و اصناف، باید به دنبال این باشیم برای درمان‌شان هم وجه ترمیمی پیشنهاد کنیم. ما نمی‌خواهیم فقط یک برنامه انتقادی روی آنتن برود و برای مردم این طور تلقی شود فقط یک سوپاپی است که مثلا اینجا یک مقدار غصه‌ها و غم‌های مردم التیام موقت پیدا کند. قطعا برای حل مسائل مردم طرح و ایده و راهکار ارائه خواهیم داد. ما نیامدیم امروز در خیابان یک کار تظاهری، شعاری و اصطلاحاً ژورنالیستی برای مطرح کردن خودمان انجام دهیم. این کار بایستی شروع یک حرکت جنبشی اجتماعی باشد که مردم خودشان در راستای اهداف نظام و حل کردن مسائل مردم و یاری نظام حرکت کنند.

الان سخت‌تر شده اما دنبال بزرگنمایی‌اش نیستیم
وی در ادامه اضافه کرد: یک جایی امکان دارد در این نظام یک عضوی خراب شده باشد قطعا باید جراحی بشود. قطعاً در جایی که یک مسئله مالی سنگین داریم که مردم را بدبین می‌کند یا از وجود یک مدیر ضعیفی رنج می‌برند؛ این اتفاق برای من از اول انقلاب فرقی نداشته این دولت و آن دولت یا جناح‌های مختلفی باشد. فقط الان سخت تر شده اما ما نیامدیم این سختی‌ها را بزرگنمایی کنیم. آمدیم این سختی‌ها را تجزیه، تحلیل و آنالیز کنیم؛ با مردم صحبت کنیم و به گوش مسئولین برسانیم حتما در ادامه کار به دنبال ایده، طرح و حل مسئله می‌رویم.

نگاه‌مان الان به تخریب دولت نیست
راوی مستند «روایت مردم» در پاسخ به این سوال که فکر نکردید امکان دارد بازگویی این انتقادات در رسانه ملی، باعث ناراحتی دولت شود، خاطرنشان کرد: من فکر می‌کنم دولت نباید از انتقادات مردم که نسبت به خودش است ناراحت شود چون قطعاً مردم اشتباه نمی‌گویند از یک غم و غصه حقیقی پرده برمی‌دارند. ما نمی خواهیم در بیان این غصه‌ها و غم‌ها، غصه دولتی‌ها را هم که برخی دغدغه‌مند و دلسوزند را بیشتر کنیم. بلکه می خواهیم از این طرف مستقیماً نیاز مردم را به مسئولین برسانیم که حتماً بخش‌هایی از دولت برای حل این مسائل حرکت می‌کنند اما آن بخشی که تأخیر دارند خودشان را برسانند، لازم به کار جهادی است، باید جهادی عمل کنند. به همین خاطر ما نگاه‌مان الان به تخریب دولت نیست ما می‌خواهیم از این تهدید یک فرصت بسازیم و از این ضعف یک قوت به منصه ظهور برسانیم. بنابراین نظرات مردم برای تحکیم، تثبیت و تقویت جایگاه دولت در این شرایط حتما به درد می‌خورد.

این حرف‌های مردم مخلصانه و نیازمندانه است نه اغتشاش‌گرایانه!
وی در پاسخ به این سوال که آیا این برنامه با رویکرد سلبی و انتقادی کار خودش را ادامه می‌دهد یا وجوه ایجابی به خودش می‌گیرد، تأکید کرد: ما قطعاً معتقدیم این برنامه از دستاوردهای نظام است که مردم می‌توانند به راحتی با مسئولین حرف بزنند و کسی با آن‌ها کاری نداشته باشد. چون این حرف‌های مخلصانه و نیازمندانه مردم با آن حرف‌های اغتشاش‌گرایانه و مریض غیرخدایی، فرق دارد. یعنی آزادی بیان نظام را به تصویر می‌کشد و حتما در مسیر دستاوردهایی که در این چهل سال بدست آوردیم این هم وجه متمایزی است.

دشمنان از طلوع بعثت و آغاز اصل مأموریت انقلاب در هراسند
یکتا در خاتمه با اشاره به اینکه اصل مأموریت انقلاب اسلامی در بعثتی که به تازگی در آن ورود کرده، آغاز شده است افزود: امسال در آستانه جشن چهلمین سال انقلاب اسلامی، اعتقاد داریم اینکه انقلاب می‌خواهد بعثت خودش را شروع کند؛ بخاطر این است که هرچه در این چهل سال سنگش می‌زنند به خاطر همین طلوع بعثت و آغاز اصل مأموریت انقلاب اسلامی در تولد چهل سالگی است. ان‌شاالله در دوران بعثت، رسالت اصلی انقلاب اسلامی آغاز می‌شود که در امتداد تمدن نوین اسلامی حرکت می‌کند؛ پیش از این امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری نوید این روزهای بزرگ را داده بودند.
 ​

   
  

اخبار مرتبط:

           

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
آخرین اخبار|پربیننده ها
  مجموعه نماهنگ «هفت سین مادران آسمانی» تولید شد
  کشور ما به قوه قضائیه‌ای باصلابت نیاز دارد
  ثمن بهشت، توحید و «لا اله الا الله» است
  به مردم خوزستان در عرصه محرومیت‌زدایی خدمت می کنم
  بیت‌کوین از مصادیق بارز اکل مال به باطل است
  امام هادی در دوران چه کسی و چگونه بهش شهادت رسید؟
  گرامیداشت سالگرد ارتحال آیت‌الله‌ داودی در تهران
  نماهنگ "فرصت دوباره" منتشر شد  
  از سرمایه مداحی برای اهداف حسینی و فاطمی استفاده کنید
  گام دوم انقلاب و رسالت ستایشگران اهل بیت
  نخستین مسابقات قرآنی شیعه و اهل سنت کشور در کرمانشاه برگزار می شد
  هر سال پنج میلیون قرآن چاپ می شود
  مومن خانواده خود را وارد بهشت می‌کند
  تازه‌ترین کتاب فاضل نظری منتشر شد
  از سرپل ذهاب تا سرپل صراط یک مو بیشتر راه نیست
  خواننده لنگرودی در دانشگاه دزفول به ترانه خوانی پرداخت
  جشن تکلیف دانش آموزان همزمان با میلاد حضرت زهرا
  روایت پدر و مادر شهید گلستان هفتم از حضور رهبر انقلاب در منزلشان
  داغ تو شکست کمرم، پسرم
  هدیه رهبر انقلاب به شبکه رسانه ای صف
  ویدیو کلیپ "زنده باد ایران" بمناسبت چهلمین سال انقلاب ایران
  چه کسی اشتباه شیخ مفید را جبران کرد؟
  چرا FATF مخالف اسلام است؟
  علامه طباطبایی الگوی سبک زندگی قرآنی و اسلامی است
  حوزه علمیه آیت‌الله مجتهدی در تهران طلبه می‌پذیرد
  دشمن برای ضربه زدن به انقلاب از خوزستان شروع می‌کند
  کتاب «تاریخ اسلامی» با ترجمه اردو منتشر شد
  نشست هم اندیشی «اجتماع فاطمی» در جنوب تهران برگزار شد
  آیت الله میرسجادی دریای علم و اجتهاد است
  مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی گلپایگانی در حرم حضرت معصومه برگزار می‌شود
  آیین نکوداشت آیت‌الله میرسجادی در تهران برگزار شد
  باید با شایعه‌سازی دشمن در فضای مجازی مقابله کرد
  نامه‌ای از نهج‌البلاغه که باید در کتب درسی بیاید
  برای سلامتی استاد مشهور اخلاق دعا کنید
  روایت آیت الله نوری همدانی از حماسه ۱۹ دی
  پیام آیت‌الله سبحانی به همایش کاتبان، ناشران و مترجمان قرآن
  پدر شهیدی که تمام دارایی اش را وقف کرد
  نقدی پیرامون انتشار قطعه «پاره سنگ» توسط مهدی یراحی
  مداحان در شکست دشمن تاثیرگذارند
  فیلمی منتشر نشده پیرامون اتفاق جالب دو روز قبل از 9 دی
  گناهی که پنج تهدید خدای متعال را به دنبال دارد
  خطیب برجسته هیئات مذهبی عزادار شد
  فیلم | نماهنگ زیبای «مادر بمون» بمناسبت ایام فاطمیه
  رفع نابرابری‌های جامعه نیازمند امثال شهید حججی است
  هیأت‌های مذهبی از هویت شیعی و اسلامی جامعه پاسداری کنند
  آغاز ثبت نام دوازدهمین دوره مسابقات دارالقرآن امام علی
  خروجی هیأت تراز انقلاب اسلامی انسان مجاهد و انقلابی خواهد بود
  احیای امر "فاطمیه" را فراموش نکنید
  علامه طباطبایی چراغی فروزان برای حوزه علمیه است
  معاد گرایی زمینه ساز سعادت اخروی انسان است
  توصیه آیت‌الله قرهی درباره فتنه جدید
  رسیدن به مقام تسلیم از بالاترین ارزش‌های انسانی است
  توصیه همیشگی مرحوم آیت الله شاهرودی به فرزندانش
  نسخه به روز نرم افزار تلفن همراه پیام محراب منتشر شد
  خروجی هیئت تراز انقلاب اسلامی، انسان مجاهد و انقلابی خواهد بود
  امامزاده ای در قم که جد سادات رضوی است
  استاد پرورش از یاران امام و رهبری و در راه خدمت به مردم بود
  شخصی که رهبری او را "یار صدیق انقلاب" نامید
  آیت الله شاهرودی از چهره های برجسته جهاد و فقاهت بود
  آیت الله شاهرودی درس آموخته حوزه علمیه نجف بود
  دهمین همایش هیأت‌های محوری در قم برگزار می‌شود
  دو روز قبل از 9 دی اتفاق خاصی نیفتاده!
  گزارش تصویری مراسم شهادت بی بی دو عالم در فاطمیه اول
  شهیدی که مفقودالاثر شدن رادوست داشت
  جایی ننوشته است گنهکار نیاید
  آنقدر غمت به جان پذیرم حسین ...
  کوری در محشر !
  آیا «مشغولیت» ما در ارتباط با «مسؤولیت» ماست؟!
  چرا بعضى دعاها مستجاب نمى ‏شود؟
  تنها ملاک دوست داشتن
  روایت متفاوت یک روحانی از روز دانشجو
  پادکست | هرکس خسته شده است؛ جمع کند برود
  اربعین می‌تواند مقدمه حرکت‌های بین‌المللی مجموعه‌های فرهنگی باشد
  آغاز خرید اینترنتی کتاب «بهشت اینجاست»
  سرّ سلام کردن به اهلبیت (علیهم السلام)  چیست؟
  هیچ وقت لباس نو نپوشید
  «ارهاصات» زمان پیامبر را بشناسید
  اعمال شب و روز 17 ربیع الاول
  اسرار زندگی ات را برای کسی بازگو نکن!
  شرط برای ضمانت بهشت!
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© روضه نیوز 1390
info@rozenews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار