درباره ما   |  تماس   |  ارسال خبر   |  پیوندها  
  صفحه اصلی     اخبار     استان ها     اندیشه     چند رسانه ای  
چهارشنبه، 26 دی 1397 - 17:25   
  روی خط روضه:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 16876صفحه نخست » مهمترین اخباردوشنبه، 18 بهمن 1395 - 19:09
حجت‌السلام رفیعی:
امروز انقلابی بودن مداحان و منبری‌ها یک ضرورت است
حجت‌الاسلام رفیعی: دشمنان با این که ما صرفاً یا حسین بگوییم و عزاداری کنیم اما اعتقادی به مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل نداشته باشیم، کاری ندارند
  

امروز انقلابی بودن مداحان و منبری‌ها یک ضرورت است به گزارش روضه نیوز ؛ حجت الاسلام و المسلمین ناصر رفیعی، دیشب طی سخنانی در آیین نکوداشت شاعران و مداحان انقلابی که به همت سازمان بسیج مداحان استان قم در سالن همایش های شهرداری قم برگزار شد، با تاکید بر این که بنابر فرمایش امام علی(ع) باید بکوشیم که بعد از مرگ نام و یاد نیکو از ما باقی بماند، اظهار داشت: در حدیث داریم که در مورد مرگ سه چیز برای انسان مخفی است که شامل زمین و زمان و زمینه می شود؛ یعنی این که اولاً نمی دانیم در چه سرزمین و نقطه ای می میریم، ثانیاً زمان آن را نمی دانیم و ثالثاً این که زمینه و علت مرگ ما مشخص نیست که بر اثر بیماری خواهد بود یا تصادف و یا علت های دیگر.

امروز انقلابی بودن مداحان و منبری‌ها یک ضرورت است

وی افزود: از این رو از ما نخواسته اند که در این سه عرصه فکر کنیم اما آن چه از ما خواسته شده همانی است که حضرت ابراهیم(ع) خطاب به فرزندانش فرمود و آن هم این که مراقب باشیم مسلمان و مومن از دنیا برویم.

امروز انقلابی بودن مداحان و منبری‌ها یک ضرورت است انقلابی بودن مداحان و شعرا و منبری‌ها یک ضرورت است

این سخنران و خطیب  همچنین با بیان این که امروزه انقلابی بودن مداح و منبری و شاعر اهل بیت(ع) یک ضرورت به شمار می رود، گفت: ما دین سکولار و هیئت سکولار نداریم و این را هم باید بدانیم که دین و هیئت سکولار خواسته دشمن است که این مساله اصلاً با سیره و مرام امام حسین(ع) و محبان ایشان جور در نمی آید.

وی اضافه کرد: دشمنان با این که ما صرفاً یا حسین بگوییم و عزاداری کنیم اما کاری به مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل نداشته و از رهبری و نظام دفاع نکنیم، ندارند ، کما این که در خود اروپا دسته جات و هیئات بزرگی به عزاداری در مناسبت ها می پردازند اما شیعیان در آن ها حق ندارند از نظام و ولایت فقیه و اسلام سیاسی و ... حرفی به میان بیاورند.

برخی از خط قرمزهای عزاداری و سخنرانی مذهبی در اروپا

حجت الاسلام و المسلمین رفیعی ادامه داد: بنده دهه آخر صفر امسال در هامبورگ بودم که آن جا به بنده اعلام کردند که خط قرمز در اینجا سخن گفتن علیه همجنس بازی، ارتداد و نیز دفاع از ولایت فقیه و انقلاب اسلامی و بدگویی از آل سعود و آل خلیفه و غیره است، به طوری که طرفی که آن جا بود به ما می گفت بر اساس قوانین اینجا حتی حق ندارید اسمی از مقام معظم رهبری بیاورید و باید به جایش بگویید مرجعیت عامه؛ خُب مشخص است که چنین هیئت و عزاداری لطمه ای به دشمن نمی زند.

امروز انقلابی بودن مداحان و منبری‌ها یک ضرورت است باید باور به سیاسی بودن دین داشته باشیم

وی با هشدار نسبت به این که متاسفانه برخی به دنبال ترویج سکولاریسم در هیئات مذهبی هستند، تصریح کرد: اولین شاخصه مهم انقلابی بودن چه برای مداحان و شاعران اهل بیت(ع) و چه برای مسئولان و سایر اقشار مردم این است که باور به سیاسی بودن دین داشته باشیم و متاسفانه برخی این باور را ندارند، در حالی که همین فرمایش امیرالمومنین علی (ع) برای ما کفایت می کند که "کونوا للظالم خصما و للمظلوم عونا"

وی افزود: آیا واقعاً امروز ظالم و ستمگر غیر از آمریکا و کشورهای مستکبر غربی و صهیونیست ها وآل سعود و ... هستند و آیا مظلومان عالم غیر از مردم عراق و سوریه و یمن و بحرین و فلسطین و ... می باشند؟!

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی بیان داشت: از نگاه امام راحل هر کسی که دین را از سیاست جدا بداند، جاهل است و امروز دشمنان می خواهند با ترویج سکولاریسم اهداف خود را در قبال جامعه اسلامی ما دنبال کنند.

تفکیک شاعر آیینی و شاعر انقلابی، اشتباه و خطرناک است

وی گفت: از این منظر تفکیک شاعر آیینی و شاعر انقلابی کاملاً اشتباه و حرکتی خطرناک است کما این که مقام معظم رهبری در همین قم فرمودند که ما آخوند حکومتی و غیرحکومتی نداریم و این تقسیم بندی ها غلط و کار دشمن است.

وی با بیان این که متاسفانه در حوزه و هیئات مذهبی عده ای به دنبال سکولاریسم و تروج آن در بین حوزویان و هیئتی ها هستند، افزود: واقعاً اگر درست فکر کنیم متوجه می شویم که اگر انقلاب اسلامی و نظام اسلامی نبود ، مداحان و سخنرانان و علما و مراجع و منبری ها ، این همه میدان آماده و ارج و قرب را نداشتند ، بنابر این نباید طوری حرف بزنیم و عمل کنیم که تفکر و روحیه انقلابی کمرنگ شود.

امروز انقلابی بودن مداحان و منبری‌ها یک ضرورت است تعبد و معنویت؛ لازمه انقلابی بودن

این محقق حوزوی همچنین تعبدشرعی و معنویت افزایی را شاخصه مهم دیگر انقلابی بودن برشمرد و گفت: در کنار این مساله نباید از اصل استقامت و پایداری در راه انقلاب و دفاع از ارزش های اسلام عزیز و مکتب اهل بیت(ع) غافل شد.

وی خاطرنشان کرد: باید ارزش و اهمیت و اثرگذاری این انقلاب اسلامی برای نسل جوان بیان شود و بگوییم که ما همه سر سفره انقلاب نشسته ایم و از برکات آن بهره مند هستیم.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی افزود: به خصوص آموزش و پرورش باید این ها را در سطح مدارس بگوید چرا که اگر کم توجهی و بی توجهی کنیم خطر گسست نسلی در کشور ما بسیار جدی است و دشمن برای آن برنامه ریزی کرده است.

امروز انقلابی بودن مداحان و منبری‌ها یک ضرورت است تبعیت از ولایت فقیه؛ مهم ترین اصل انقلابی بودن

حجت الاسلام و المسلمین رفیعی همچنین با تاکید بر لزوم تبعیت از ولی فقیه به عنوان شاخص مهم انقلابی بودن گفت: متاسفانه عده ای ولایت بر فقیه دارند و جلو می اُفتند و حال آن که در زمانه غیبت امام معصوم، نزدیک‌ترین فرد به ایشان ، فقیه است و نباید از ایشان جلو اُفتاد یا عقب ماند بلکه باید رهروی او بود.

وی افزود: متاسفانه عده ای امروز برای سست کردن رهبری و جایگاه ایشان کار می کنند و با شبهات بی مبنا و فعالیت در فضای مجازی و تخریب مستقیم و غیر مستقیم ولی فقیه ، جاده صاف کن دشمن شده اند.

این استاد  دانشگاه بیان داشت: حقیقتاً ما باید قدردان وجود نعمت رهبری حکیم، آگاه و بصیر باشیم که در تحولات گوناگون درایت و قدرت مدیریت بالای خویش را نشان داده اند.

وی با بیان این که دشمن ستیزی و استکبارستیزی شاخصه مهم دیگر در بحث انقلابی بودن است، گفت: این مساله زمان و مکان هم نمی شناسد به این معنا که در هر زمان و مکانی یک فرد انقلابی باید دشمن شناس و دشمن ستیز باشد.

امروز انقلابی بودن مداحان و منبری‌ها یک ضرورت است مداحان بدون ورود به مصادیق، زمینه انتخابات باشکوه را فراهم کنند

وی افزود: به خصوص در حال حاضر که در آستانه انتخابات قرار داریم باید خطوط دوست و دشمن را به مردم و جوانان بگوییم و البته به نظر من مداحان نباید در انتخابات له یا علیه کاندیدایی وارد صحنه بشوند چرا که ما کاری به نتیجه و اشخاص که چه کسی انتخاب شود نداریم، بلکه آن چه مهم است این که کاری کنیم انتخاباتی خوب و پرشور در کشور برگزار شود که هدف مقام معظم رهبری نیز همین است.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه ابراز داشت: از سویی ما نباید از قاعده مهم قرآنی رحماء بینهم غافل شویم و این نکته مهمی است که انقلابی ها فارغ از سلیقه و گروه سیاسی با هم باشند و مثل قضایای اخیر در کشور یک فضای همدلی ایجاد شود که همه جریانات انقلاب با هم در صحنه باشند و طوری نباشد که ما خودی ها را طرد کنیم.

امروز انقلابی بودن مداحان و منبری‌ها یک ضرورت است جذب حداکثری سیره مقام معظم رهبری است

وی افزود: در فتنه سال 88 نیز دیدید که مقام معظم رهبری تا حد امکان به دنبال جذب حداکثری بود اما فتنه گران نخواستند و طور دیگری رفتار کردند و گرنه سیره حضرت آقا، جذب حداکثری و دفع حداقلی است و ما هم باید به تبعیت از ایشان از سیاه نمایی و طرد نیروهای انقلابی بپرهیزیم.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی در خاتمه گفت: نکته حایز اهمیت دیگر رعایت اصل اعتدال به معنای قرآنی و دینی آن است چه آن که ما از تندروی و کندروی ضربه ها خورده ایم؛ آنچه مهم است این که همه در تبعیت از مقام معظم رهبری از افراط و تفریط بپرهیزیم و به اعتدال به معنای قرآنی آن تکیه کنیم.

 

 

 

منبع: حوزه

   
  

اخبار مرتبط:

           

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
آخرین اخبار|پربیننده ها
  باید با شایعه‌سازی دشمن در فضای مجازی مقابله کرد
  نامه‌ای از نهج‌البلاغه که باید در کتب درسی بیاید
  برای سلامتی استاد مشهور اخلاق دعا کنید
  روایت آیت الله نوری همدانی از حماسه ۱۹ دی
  پیام آیت‌الله سبحانی به همایش کاتبان، ناشران و مترجمان قرآن
  پدر شهیدی که تمام دارایی اش را وقف کرد
  نقدی پیرامون انتشار قطعه «پاره سنگ» توسط مهدی یراحی
  مداحان در شکست دشمن تاثیرگذارند
  فیلمی منتشر نشده پیرامون اتفاق جالب دو روز قبل از 9 دی
  گناهی که پنج تهدید خدای متعال را به دنبال دارد
  خطیب برجسته هیئات مذهبی عزادار شد
  فیلم | نماهنگ زیبای «مادر بمون» بمناسبت ایام فاطمیه
  رفع نابرابری‌های جامعه نیازمند امثال شهید حججی است
  هیأت‌های مذهبی از هویت شیعی و اسلامی جامعه پاسداری کنند
  آغاز ثبت نام دوازدهمین دوره مسابقات دارالقرآن امام علی
  خروجی هیأت تراز انقلاب اسلامی انسان مجاهد و انقلابی خواهد بود
  احیای امر "فاطمیه" را فراموش نکنید
  علامه طباطبایی چراغی فروزان برای حوزه علمیه است
  معاد گرایی زمینه ساز سعادت اخروی انسان است
  توصیه آیت‌الله قرهی درباره فتنه جدید
  رسیدن به مقام تسلیم از بالاترین ارزش‌های انسانی است
  توصیه همیشگی مرحوم آیت الله شاهرودی به فرزندانش
  نسخه به روز نرم افزار تلفن همراه پیام محراب منتشر شد
  خروجی هیئت تراز انقلاب اسلامی، انسان مجاهد و انقلابی خواهد بود
  امامزاده ای در قم که جد سادات رضوی است
  استاد پرورش از یاران امام و رهبری و در راه خدمت به مردم بود
  شخصی که رهبری او را "یار صدیق انقلاب" نامید
  آیت الله شاهرودی از چهره های برجسته جهاد و فقاهت بود
  آیت الله شاهرودی درس آموخته حوزه علمیه نجف بود
  دهمین همایش هیأت‌های محوری در قم برگزار می‌شود
  دو روز قبل از 9 دی اتفاق خاصی نیفتاده!
  شهیدی که مفقودالاثر شدن رادوست داشت
  جایی ننوشته است گنهکار نیاید
  آنقدر غمت به جان پذیرم حسین ...
  کوری در محشر !
  آیا «مشغولیت» ما در ارتباط با «مسؤولیت» ماست؟!
  چرا بعضى دعاها مستجاب نمى ‏شود؟
  تنها ملاک دوست داشتن
  روایت متفاوت یک روحانی از روز دانشجو
  پادکست | هرکس خسته شده است؛ جمع کند برود
  اربعین می‌تواند مقدمه حرکت‌های بین‌المللی مجموعه‌های فرهنگی باشد
  آغاز خرید اینترنتی کتاب «بهشت اینجاست»
  سرّ سلام کردن به اهلبیت (علیهم السلام)  چیست؟
  هیچ وقت لباس نو نپوشید
  «ارهاصات» زمان پیامبر را بشناسید
  اعمال شب و روز 17 ربیع الاول
  اسرار زندگی ات را برای کسی بازگو نکن!
  شرط برای ضمانت بهشت!
  استفاده از ظرفیت روحانیون در مدارس مناطق محروم
  کشورهای اسلامی در قبال موضوع فلسطین مسئول هستند
  کلیپ | ایده جالب "هفته وحدت"  
  بستگی داره چاق باشه یا لاغر اندام + فیلم
  ستایشگر تراز انقلاب، ستایشگر اسلام ناب است
  قدرت‌طلبی‌ها نمی‌گذارند ولایت فقیه به درستی تبیین شود
  اختلاف افکنی انگلیس به قدمت تاریخ این کشور
  مراسم هفتگی هیئت صاحب العصر اراک شهادت امام عسگری(ع)
  مراسم شهادت امام حسن عسکری در هیئت روضه الزهرا  
  تشریح فعالیت های جهادی هیأت یا فاطمة الزهرا در زلزله کرمانشاه
  ارسال آثار سوگواره عاشورایی تا 4 آذر ماه تمدید شد
  مراسم هفتگی در هیئت روضة الزهرا  
  عزاداری ایام آخر صفر در هیئت روضه الزهرا|شب دوم  
  نگاره | معرفی طرح ضیافت زوار  
  فیش منبر | سالروز شهادت امام حسن مجتبی
  عزاداری ایام آخر صفر در هیئت روضه الزهرا|شب اول  
  نماهنگ "الأحرار" با اجرای نزار القطری + فیلم
  مراسم هفتگی هیئت روضة الزهرا  
  شهدای مدافع حرم نبودند راهپیمایی اربعین هم نبود
  اجرای طرح "ضیافت زوار" برای سومین سال در خوزستان
  از حشدالشعبی خواستم خود را سپر بلای اهل سنت کند
  شرح فرازی از زیارت اربعین در بیان آیت الله العظمی جوادی آملی
  آغاز ثبت نام دوازدهمین دوره مسابقات دارالقرآن امام علی
  تهیه و توزیع چهار هزار بسته فرهنگی با محوریت محتوای معرفتی در حماسه اربعین  
  انتقاد خطیب حوزوی از وضع نامناسب مزار یک عالم دینی
  تهیه و توزیع 4۰۰۰ بسته معرفتی اربعین
  بزرگترین پرچم حسینی در مرز شلمچه به اهتزاز درآمد  
  قطار قم_کربلا به سمت اربعین حسینی  
  حضور 35 هزار پاکستانی در ایران برای سفر اربعین
  زوّار اربعین بهتر است دینار آزاد خریداری کنند
  موشن گرافیک "الحسین یجمعنا"  
  چگونه از طریق پیام‌رسان بله ارز ویژه اربعین را خریداری کنیم؟ +آموزش تصویری
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© روضه نیوز 1390
info@rozenews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار