درباره ما   |  تماس   |  ارسال خبر   |  پیوندها  
  صفحه اصلی     اخبار     استان ها     اندیشه     چند رسانه ای  
چهارشنبه، 26 تیر 1398 - 05:58   
  روی خط روضه:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 14073صفحه نخست » مهمترین اخبارچهارشنبه، 25 فروردین 1395 - 20:12
استاد میرزامحمدی با اشاره به جهاد نرم و رسانه؛
امروز جنگ بر زنان و کودکان هم واجب است
امروز مبارزه خطرناک تر از دهه 60 هجری است است. آن موقع جنگ بر زنان و بیماران و کودکان واجب نبود. اما در این جهاد نرم و رسانه به احدی مرخصی داده نشده است.
  

امروز جنگ بر زنان و کودکان هم واجب است به گزارش روضه نیوز به نقل از عقیق ؛مراسم شام شهادت امام هادی (ع) با سخنرانی حجت الاسلام میرزا محمدی و مداحی سید محمد جوادی در محفل بسیجیان مسجد الهادی (ع) هیئت عاشقان اباعبدالله الحسین (ع)برگزار شد.

در ادامه گزیده ای از سخنان حجت الاسلام میرزا محمدی که توسط عقیق منتشر شده را بخوانید:

امروز جنگ بر زنان و کودکان هم واجب است ماه مبارک رجب است. ماهی که در روایات ما معروف است به شهرالله.  وجود نورانی پیغمبر اکرم (ص)  فرمودند: از همان شب اول ماه ملکی مابین زمین و آسمان اهل این ماه را مورد ندا قرار می دهد. نام این ملک داعی است. دعوت کننده به پروردگار عالم است و از ناحیه خداوند اهل دنیا را مورد خطاب قرار می دهد.  

امروز جنگ بر زنان و کودکان هم واجب است​  رجب را اصب می گویند چون در عرب اگر باران رحمت الهی ریزشش به حدی باشد که قطرات باران پشت سرهم و با سرعت شروع به باریدن کند عرب این را اصب می گوید. لذا رجب را اصب می گویند چون در این ماه ریزش باران الهی به قدری زیاد است که احدی از این سفره رحمت الهی محروم نمی شود. در این ماه امیدواریم آنچه پروردگار عالم به اولیائش عنایت می کند به همه ما هم عنایت بفرماید.

امروز جنگ بر زنان و کودکان هم واجب است​  یکی از زیباترین و غنی ترین میراثی که ائمه معصومین علیهم السلام برای من و شما به یادگار گذاشته اند همین ادعیه و مناجات و زیارتی است که از لسان مبارک آنها صادر شده است و از آن تعبیر می شود به قرآن صاعد. به تعبیر استاد حضرت  امام، مرحوم آیت الله میرزا ملکی تبریزی رضوان الله علیه این ادعیه و مناجات زبان حال بنده ای است که از دانی به عالی صادر می شود و از زمین به آسمان چون بالا می رود  از آن  تعبیر شده است به قرآن صاعد.

امروز جنگ بر زنان و کودکان هم واجب است​  تعابیری در قرآن کریم راجع به دعا داریم که این تعابیر بسیار عجیب و بی نظیر است. متاسفانه ما از این میراث ماندگار غافل هستیم. وقتی سخن از دعا می شود ادعیه را فقط در ایام ماه مبارک رمضان آن هم دعاهای خاص  را می خوانیم. یا وقتی سخن از دعا گفته می شود فکر می کنیم این دعاها مخصوص انسان های خاصی است آن هم در زمان خاصی.

امروز جنگ بر زنان و کودکان هم واجب است​  این ادعیه و مناجات یک مدرسه انسان سازی و یک مکتب تربیتی است که حضرات معصومین علیه السلام بعد از قرآنی که بر پیغمبر نازل شد این را به عنوان مفسر قرآن برای من و شما به یادگار گذاشتند.

امروز جنگ بر زنان و کودکان هم واجب است​ قرآن کریم در آخرین آیه از سوره مبارک فرقان تعبیری درباره دعا دارد که من فقط به این آیه اشاره می کنم تا ببینیم جایگاه و منزلت دعا چیست. فرمود: ای پیغمبر به این مردم بگو اگر دعای شما نباشد ارتباط شما با من نباشد نزد من ارزشی نخواهید داشت. به تعبیر علامه طباطبایی که در المیزان می گوید: «ارزش انسان در محضر پروردگار به اندازه دعای او است.» لذا می بینید در همه عبادات دعا وجود دارد مخصوصا در نماز و روضه. در مناسک حج هم اینگونه است که تماما مملو از دعا است، در بقیه فرایض دینی هم اینگونه است و نمی توانیم فرضیه ای را پیدا کنیم که در درون او دعا وجود نداشته باشد. لذا قرآن کریم به پیغمبر فرمود: به مردم بگو ملاک قیمت نزد من دعاست.

امروز جنگ بر زنان و کودکان هم واجب است​ در روایتی نورانی از پیغمبر اکرم(ص) سوال کردند که دو نفر با دو عمل یکسان که هر دو اهل بهشت هستند وارد بهشت می شود اما چرا مرتبه شان یکی نیست؟ پیغمبر فرمود: اگرچه عملشان یکسان اما جایگاه و مرتبه شان یکسان نیست این بخاطر این است آن کس که بیشتر اهل دعا بود قیمتش نزد خدا بالاتر است.

امروز جنگ بر زنان و کودکان هم واجب است​  قرآن کریم در مورد حضرت ابراهیم صفاتی را بیان می کنند که یکی از صفات ایشان این است که خیلی اهل دعا بود. این ادعیه و مناجات را فقط برای ماه رمضان برای ما نگذاشتند. حتی اگر کسی اعتقادی به مکتب اهل بیت ندارد یکی از ثمرات این ادعیه و مناجات آرامش حقیقی است. همین که در دنیا الان بیماری به نام استرس و نگرانی وجوددارد که بیماری قرن شناخته می شود، بهترین نسخه درمان آن نه روان پزشک است نه روان کاو همین انس با ادعیه و مناجات است. 

امروز جنگ بر زنان و کودکان هم واجب است​ دعا بهترین عامل اطمینان نفس و آرامش حقیقی است، خدا آرامش را در همین ارتباط با خودش قرار داده است و دیگران جای دیگری دنبالش می گردند.

امروز جنگ بر زنان و کودکان هم واجب است​   امشب چون جلسه به نام امام هادی(ع) برگزار است می خواهم یکی از میراث های ماندگار امام هادی(ع) را بیان کنم. دو میراث حدیثی و تربیتی از ایشان به ما رسیده است که ما با یکی از آنها آشنا هستیم، زیارت جامعه کبیره امام هادی(ع) که حضرت در این زیارت 400 فضیلت از فضائل و مقامات امامان معصوم (علیهم السلام)  را بیان کرده اند. به قدری افق این زیارت بالا است که به ما دستور داده اند قبل از خواندنش صدمرتبه تکبیر بگوییم تا خدای نکرده این گونه تداعی نشود که انسان های کاملی که در این زیارت توصیف می شوند اینها شریک خدا هستند. لذا دستور داده اند صدمرتبه تکبیر بگویید تا از مدار توحید و عبودیت پرودگار خارج نشویم. الحمدالله ما با این زیارت آشنا هستیم.

امروز جنگ بر زنان و کودکان هم واجب است​  امشب می خواهم به دومین میراث حدیثی ایشان اشاره کنم که متاسفانه خیلی گمنام است. و آن زیارت غدیریه حضرت است. طولانی ترین، کامل ترین و جامع ترین زیارت امیرالمومنین (ع) همین زیارت است. از زبان امام هادی(ع) روایت شده و راوی هم امام حسن عسگری(ع) است. این زیارت در مفاتیح در ردیف زیارت امیرالمومنین آمده است .  در این زیارت امام هادی(ع) 110 فضیلت از فضایل امیرالمونین(ع) را ذکر می کند. راوی هم از اصحاب نیست امام عسگری(ع) است. این زیارت را امام هادی(ع) زمانی که اسیر دستگاه بنی عباس بود انشاء کرده است. امام در روز 18 ذی حجه رسیدند به نجف اشرف.  ایشان  به عنوان اسیر دولت عباسی آمدند به نجف آن هم در زمانی که همه به خلفای بنی عباس امیرالمومنین می گفتند، اما ایشان وقتی رسیدند به حرم امیرالمومنین (ع) زیارت نامه ای را خواندند که تنها زیارت نامه ای است که در آن نام امیرالمونین بیش ازیازده مرتبه برده شده است. این زیارت نامه دلالت شجاعت امام را هم می کند با اینکه تنها هستند حضرت ایستادند مقابل بارگاه امام علی(ع) و این زیارت را خواندند. من چند فراز از این زیارت را امشب اشاره کنم تا انشاءالله بهانه ای شود تا ما با این زیارت مانوس باشیم.

امروز جنگ بر زنان و کودکان هم واجب است​  ایشان  خطاب به مولای متقیان نفرمودند السلام علیک یا جدا، بلکه سلام ها همه با لقب امیرالمونین است، اولا بعد از اینکه عرض ادب کردند به پیغمبر، چون زیارت امیرالمونین زیارت پیغمبر است و همچنین زیارت پیغمبر همان زیارت امیرالمونین است. توصیه به بلند صلوات فرستادن در همین دعا آمده است که بلند صلوات فرستادن نفاق را از بین می برد. بعد از اینکه حضرت عرض سلام کردند به امیرالمومنین(ع) شروع کردند در مقام شهادت، دقیقا مثل زیارت جامعه کبیره. اولین گواهی و شهادتی که امام هادی(ع) می دهند باز ناظر بر لقب امیرالمومنین است نه اسم علی (ع) ، و این لقب موضوعیت داشته است. احدی از ائمه منتصب به این لقب نبوده است.  لذا آمدند محضر امام صادق(ع) و  گفتند السلام علیک یا امیرالمومنین (ع) ، حضرت فرمودند: این لقب فقط منتسب است به جدم علی علیه الاسلام. پرسیدند آقا به آن  منجی آخرالزمان می شود گفت امیرالمومنین؟ حضرت فرمودند: نخیر، این لقب فقط منتسب است به جدم امیرالمونین علی علیه السلام. بعد ادامه دادند، تا رسیدند به این عبارت که حدود 50 آیه از آیات قرآن را خواندند، که هر 50 آیه آیات امامت است.

 

امروز جنگ بر زنان و کودکان هم واجب است​  بیش از 11 بار نام مقدس امیرالمومنین را بردند، در این زیارت اشاره به فدک و غصب فدک کردند. بعد حضرت با یک ظرافتی گریز زدند به سقیفه بنی ساعده بدون این که اسم اولی و دومی را ببرند. پیغمبر(ص) فرمودند:70 هزار سال قبل خلقت آدم خدا علی را امیرالمومنین خطاب کرده و بعد اینها فکر کردند امیر به معنی پادشاه است، پس هر به که خلیفه می شد می گفتند امیرالمومنین. امام باقر(ع) این لقب را معنا کرده اند، فرمودند : امیر یعنی از روز اول خلقت تا قیامت به هرکسی هر روزی می رسد چه مادی و معنوی از انبیا و اولیا و اوصایا تا انس و جن، از عالم ماده و تا عرش یک سرچشمه دارد و آن وجود مقدس امیرالمومنین (ع) است. لذا معنای این لقب این است که هرچیز که خدا به مومنین روزی کرده است یک سرچشمه دارد و آن سفره ولایت علی ابن ابی طالب(ع) است. لذا رجب شهر ولایت است. اگر کسی می خواهد ماه شعبان را درک کند یک کاری برای امیرالمونین بکند در این ماه.

امروز جنگ بر زنان و کودکان هم واجب است​  اگر کسی امروز فکر می کند مبارزه امروز شده این در غفلت بسر می برد. امروز مبارزه خطرناک تر از دهه 60 هم است. چون در آن زمان جنگ بر زنان و بیماران و کودکان واجب نبود. اما در این جهاد نرم و رسانه به احدی مرخصی داده نشده است، چون دشمن برای بچه های ما هم که هنوز به دنیا نیامده است برنامه ریزی کرده است. پس همه در این جنگ رزمنده ایم. و افسران این جنگ نرم به تعبیر حضرت آقا جوانان هستند. اینجا یک عنصر جوان می خواهیم. پیام این جنگ هم جنگ اسلام و کفر است و امام(ره) فرمودند: هرچند سال هم طول بکشد ما ایستاده ایم. 

   
  

اخبار مرتبط:

           

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
آخرین اخبار|پربیننده ها
  دور جدید تدریس کتاب "طرح کلی اندیشه اسلامی" آغاز شد
  احیای آخرین شب از لیالی قدر در مسجد جامع کبیر یزد
  مراسم احیا و عزاداری در دومین شب قدر، در مسجد جامع کبیر و تاریخی یزد برگزار شد
  تقدیر دفتر آیت الله مدرسی از رایگان شدن روادید بین ایران و عراق
  دولت استرالیا برای از بین بردن نفرت و نژادپرستی بین ملت‌ها پیش قدم شود
  لزوم بررسی جامع سیل گلستان و درس‌های آینده
  کمک یک میلیاردِی آستان حضرت معصومه به سیل‌زدگان
  محبت اهل ‌بیت باید با تبعیت از آن‌ها همراه باشد
  بهشت از دنیا شروع می‌شود
  مجالس امام حسین تبدیل‌کننده سیئه به حسنه است
  تشرف بیش از یک میلیون زائر‌اولی به حرم رضوی
  فیلم | مجموعه «هفت سین مادران آسمانی»  
  حضور بیش از ۴۰۰ هزار معتکف در ۴۰۰۰ مسجد کشور
  مراقب باشید از قافله رهروان با ولایت تا شهادت جا نمانید
  سال ۹۸ ؛ سال «رونق تولید» نامگذاری شد
  مجموعه نماهنگ «هفت سین مادران آسمانی» تولید شد
  لزوم آرایش جدید نظام تولید و توزیع رسانه ای در گام دوم انقلاب
  مجموعه نماهنگ «هفت سین مادران آسمانی» تولید شد
  کشور ما به قوه قضائیه‌ای باصلابت نیاز دارد
  ثمن بهشت، توحید و «لا اله الا الله» است
  به مردم خوزستان در عرصه محرومیت‌زدایی خدمت می کنم
  بیت‌کوین از مصادیق بارز اکل مال به باطل است
  امام هادی در دوران چه کسی و چگونه بهش شهادت رسید؟
  گرامیداشت سالگرد ارتحال آیت‌الله‌ داودی در تهران
  نماهنگ "فرصت دوباره" منتشر شد  
  از سرمایه مداحی برای اهداف حسینی و فاطمی استفاده کنید
  گام دوم انقلاب و رسالت ستایشگران اهل بیت
  نخستین مسابقات قرآنی شیعه و اهل سنت کشور در کرمانشاه برگزار می شد
  هر سال پنج میلیون قرآن چاپ می شود
  مومن خانواده خود را وارد بهشت می‌کند
  تازه‌ترین کتاب فاضل نظری منتشر شد
  از سرپل ذهاب تا سرپل صراط یک مو بیشتر راه نیست
  خواننده لنگرودی در دانشگاه دزفول به ترانه خوانی پرداخت
  جشن تکلیف دانش آموزان همزمان با میلاد حضرت زهرا
  روایت پدر و مادر شهید گلستان هفتم از حضور رهبر انقلاب در منزلشان
  داغ تو شکست کمرم، پسرم
  هدیه رهبر انقلاب به شبکه رسانه ای صف
  ویدیو کلیپ "زنده باد ایران" بمناسبت چهلمین سال انقلاب ایران
  چه کسی اشتباه شیخ مفید را جبران کرد؟
  چرا FATF مخالف اسلام است؟
  علامه طباطبایی الگوی سبک زندگی قرآنی و اسلامی است
  حوزه علمیه آیت‌الله مجتهدی در تهران طلبه می‌پذیرد
  دشمن برای ضربه زدن به انقلاب از خوزستان شروع می‌کند
  کتاب «تاریخ اسلامی» با ترجمه اردو منتشر شد
  نشست هم اندیشی «اجتماع فاطمی» در جنوب تهران برگزار شد
  آیت الله میرسجادی دریای علم و اجتهاد است
  مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی گلپایگانی در حرم حضرت معصومه برگزار می‌شود
  آیین نکوداشت آیت‌الله میرسجادی در تهران برگزار شد
  باید با شایعه‌سازی دشمن در فضای مجازی مقابله کرد
  نامه‌ای از نهج‌البلاغه که باید در کتب درسی بیاید
  برای سلامتی استاد مشهور اخلاق دعا کنید
  روایت آیت الله نوری همدانی از حماسه ۱۹ دی
  پیام آیت‌الله سبحانی به همایش کاتبان، ناشران و مترجمان قرآن
  پدر شهیدی که تمام دارایی اش را وقف کرد
  نقدی پیرامون انتشار قطعه «پاره سنگ» توسط مهدی یراحی
  مداحان در شکست دشمن تاثیرگذارند
  فیلمی منتشر نشده پیرامون اتفاق جالب دو روز قبل از 9 دی
  گناهی که پنج تهدید خدای متعال را به دنبال دارد
  خطیب برجسته هیئات مذهبی عزادار شد
  فیلم | نماهنگ زیبای «مادر بمون» بمناسبت ایام فاطمیه
  رفع نابرابری‌های جامعه نیازمند امثال شهید حججی است
  هیأت‌های مذهبی از هویت شیعی و اسلامی جامعه پاسداری کنند
  آغاز ثبت نام دوازدهمین دوره مسابقات دارالقرآن امام علی
  خروجی هیأت تراز انقلاب اسلامی انسان مجاهد و انقلابی خواهد بود
  احیای امر "فاطمیه" را فراموش نکنید
  علامه طباطبایی چراغی فروزان برای حوزه علمیه است
  معاد گرایی زمینه ساز سعادت اخروی انسان است
  توصیه آیت‌الله قرهی درباره فتنه جدید
  رسیدن به مقام تسلیم از بالاترین ارزش‌های انسانی است
  توصیه همیشگی مرحوم آیت الله شاهرودی به فرزندانش
  نسخه به روز نرم افزار تلفن همراه پیام محراب منتشر شد
  خروجی هیئت تراز انقلاب اسلامی، انسان مجاهد و انقلابی خواهد بود
  امامزاده ای در قم که جد سادات رضوی است
  استاد پرورش از یاران امام و رهبری و در راه خدمت به مردم بود
  شخصی که رهبری او را "یار صدیق انقلاب" نامید
  آیت الله شاهرودی از چهره های برجسته جهاد و فقاهت بود
  آیت الله شاهرودی درس آموخته حوزه علمیه نجف بود
  دهمین همایش هیأت‌های محوری در قم برگزار می‌شود
  دو روز قبل از 9 دی اتفاق خاصی نیفتاده!
  گزارش تصویری مراسم شهادت بی بی دو عالم در فاطمیه اول
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© روضه نیوز 1390
info@rozenews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار