تلکس روضه نيوز: دولت استراليا براي از بين بردن نفرت و نژادپرستي بين ملت‌ها پيش قدم شود
جمعه، 9 فروردین 1398 - 13:56     کد خبر: 18785

آيت الله العظمي مدرسي در ديدار با سفير استراليا در عراق از دولت استراليا خواستند، اين دولت براي از بين بردن نژاد پرستي بين ملت ها پيش قدم شود.

 به گزارش روضه نيوز ؛«خانم جوان لاوندز» سفير استراليا در عراق با حضور در دفتر آيت الله  «سيد محمد تقي مدرسي» از مراجع معظم تقليد عراق در كربلا با اين مرجع معظم تقليد ديدار و گفتگو نمود.

آيت الله مدرسي در اين ديدار از دولت استراليا خواستند با گردهم آوردن علماي اديان و مذاهب مختلف در جهت از بين بردن ريشه‌هاي نفرت و نژادپرستي بين ملت‌هاي مختلف پيش قدم شود.

اين مرجع معظم تقليد ضمن طرح اين پيشنهاد از برخورد دولت‌هاي استراليا و نيوزيلند در قبال حادثه تروريستي كريست چرچ قدرداني كرده و تأكيد كردند: تروريسم توانايي رشد در محيط‌هايي با فرهنگ و تفكرات سالم را ندارد، از اين رو دولت‌ها بايد در ايجاد و شكل‌گيري چنين محيط‌هايي تلاش كنند.

ايشان در ادامه گفتند: ايجاد فضايي سرشار از همزيستي مسالمت‌آميز و همكاري بين اديان و عقايد مختلف و عدم دخيل كردن سليقه‌هاي شخصي در برخورد با يكديگر ضرورت دارد، چرا كه اديان آسماني بر محور توحيد و تعاليم مشترك شكل گرفته و همين اشتراكات محور همزيستي مسالمت‌آميز بين ملت‌هاي مختلف و نقشه راهي براي عبور از كشمكش‌ها در دنياي امروز است.

اين مرجع معظم تقليد در ادامه توصيه‌هاي گذشته، از مسلمانان استراليا و نيوزيلند خواستند از هرگونه برخورد احساسي در واكنش به حادثه تروريستي اجتناب كرده و با حفظ اعتقاد، زبان و ارزش‌هاي خود در جامعه فعال بمانند.

همچنين در اين ديدار سفير استراليا از استقبال آيت‌ الله العظمي مدرسي از خود و هيئت همراهش و نيز ديدگاه‌هاي روشن ايشان در قبال مسائل مختلف تشكر كرد و گفت: ديدگاه‌ها و رهنمودهاي جنابعالي حكيمانه است و دولت‌هاي مختلف مي‌توانند با عمل به آن‌ها در مسير پيشرفت گام بردارند.


برگشت به تلکس خبرها