تلکس روضه نيوز: مراقب باشيد از قافله رهروان با ولايت تا شهادت جا نمانيد
جمعه، 2 فروردین 1398 - 11:52     کد خبر: 18776

حجت‌الاسلام‌والمسلمين ماندگاري، گفت: گاهي خيلي زود دير مي‌شود! تا مي‌توانيد در تبعيت از رهبر معظم انقلاب، كوشا باشيد كه رمز عاقبت‌به‌خيري شما در اين است.

 به گزارش روضه نيوز ؛حجت‌الاسلام‌والمسلمين محمدمهدي ماندگاري، رئيس مؤسسه روايت سيره شهدا، در ويژه‌برنامه شبي با شهدا كه در محضر 115 شهيد تازه تفحص شده برگزار شد، ضمن سلام و قرائت زيارت شهدا، خاطره‌اي از امام خميني(ره) را يادآور شد و بيان كرد: امام راحل(ره) در بيت شان در جماران و پس از ديدار با رزمندگان دفاع مقدس، با گريه به فرزندشان فرموده بودند؛ «احمد آقا، اگر چندتا از اين جوانان در كوچه‌هاي مدينه بودند، مادر سادات سيلي نمي‌خورد».بدون عکس

وي خطاب به جوانان حاضر در مراسم، اظهارداشت: جوانان عزيز، ما از مدال‌آوران گام اول جا مانديم! شما تلاش كنيد از مدال‌آوران گام دوم باشيد و جا نمانيد.

رئيس مؤسسه روايت سيره شهدا، با بيان اينكه شهدا دستشان براي گره‌گشايي از كار ما زمينيان، بسيار باز است، گفت: تا مي‌توانيد از اين‌ها حاجت‌هايتان را بخواهيد! بخيل نباشيد و كم هم نخواهيد! چراكه خدا در معامله با شهدا، دست آن‌ها را براي دستگيري از ما باز كرده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمين ماندگاري، با اشاره به ماجراي طرماح بن عدي، گفت: از اين ماجرا درس بگيريد! طرماح از شهادت جاماند! روزي معاويه به او پيشنهاد دنيا و طلا داد تا از حضرت علي(ع) جدا شود، اما نپذيرفت و بدين ترتيب در گام اول، مدال‌آور شد.

وي ادامه داد و افزود: طرماح در جريان عاشورا و واقعه كربلا، ساكن عراق بود و به سمت كربلا راه افتاد! در راه اشعاري در وصف مولا علي(ع) ميخواند، به طوري كه تا كربلا همراهان طرماح عاشق اميرالمؤمنين(ع) و سيدالشهدا(ع) شدند! اما وقتي طرماح به ملاقات سيدالشهدا(ع) رسيد، از ايشان اجازه خواست تا به ديار خودش رفته، اموالي را به همسر و فرزندانش داده و با آن‌ها وداع كند! سيدالشهدا نيز در جواب فرمودند؛ «برو» اما بدان كه گاهي خيلي زود دير مي‌شود!.

حجت‌الاسلام‌والمسلمين ماندگاري، گفت: طرماح اگرچه به مال و اموال خود رسيد، اما وقتي برگشت و به كربلا رسيد، كار از كار گذشته بود و سر مبارك سيدالشهدا بالاي نيزه‌ها رفته بود.

وي در پايان گفت: في‌الواقع گاهي خيلي زود دير مي‌شود! پس تا مي‌توانيد در تبعيت از رهبر معظم انقلاب، كوشا باشيد كه رمز عاقبت‌به‌خيري شما در اين است.


برگشت به تلکس خبرها