تلکس روضه نيوز: از سرمايه مداحي براي اهداف حسيني و فاطمي استفاده كنيد
سه شنبه، 14 اسفند 1397 - 14:57     کد خبر: 18763

در خجسته سالروز ميلاد ام‌الائمه حضرت فاطمه‌ زهرا سلام‌الله‌عليها، جمعي از مداحان و ذاكران اهل‌بيت عليهم‌السلام از سراسر كشور، با رهبر انقلاب ديدار كردند.

 به گزارش روضه نيوز ؛در سالروز ولادت با سعادت ام‌الائمه حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌عليها، فضاي حسينيه امام خميني(ره) معطر به عطر فضائل و مناقب آن بانوي بزرگ اسلام بود و جمعي از ذاكران اهل‌بيت عليهم‌السلام در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامي به مديحه‌سرايي پرداختند.

در اين مراسم، رهبر انقلاب اسلامي در سخناني ضمن تبريك سالروز ميلاد حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌عليها، ذاكران و مديحه سرايان حسيني را سرمايه و ذخيره‌اي براي پيشبرد اهداف اسلام و انقلاب خواندند و با تأكيد بر اينكه از اين سرمايه بايد در جهت اهداف حسيني و فاطمي و تبيين معارف انقلاب استفاده شود، گفتند: امروز صف‌بندي جبهه حق و باطل همان صف‌بندي‌هاي دوران پيامبران بزرگ الهي و دوران ائمه اطهار عليهم‌السلام است و همانگونه كه در آن زمان جبهه باطل به رغم كثرت نفرات و تجهيزات و تبليغات نابود شد، امروز هم همان سرنوشت در انتظار جبهه مقابلِ انقلاب اسلامي است و نبايد از دشمن ترسيد و دچار اشتباه محاسبه شد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به تأثيرگذاري بالاي مضامين اشعار مديحه سرايان، افزودند: اين مضامين بايد قرآني و اسلامي و همراه با انديشه عميق و ديدِ روشن و با استفاده از شيوه هاي هنري در جهت اهداف انقلاب اسلامي بكار گرفته شوند كه در اين صورت، تأثير زيادي در حركت عظيم ملت ايران و حتي حركت امت اسلامي خواهند داشت.

ايشان با تأكيد بر لزوم استفاده از فرصت مهيا شده كنوني براي ترويج معارف دين و انقلاب خاطرنشان كردند: امروز همه مسئول هستيم و وظيفه ذاكران و مديحه سرايان، سوق دادن مردم به سمت اهداف انقلاب يعني شكل گيري جامعه اي مؤمن، سالم و امن، همراه با رفاه مادي و شوكت بين المللي و بهجت معنوي است.

رهبر انقلاب اسلامي با يادآوري صف آرايي دشمنان دين الهي در مقابل پيامبران بزرگ الهي و ائمه معصومين عليهم السلام، افزودند: امروز هم صف آرايي همان صف بندي است و همان سرنوشت نابودي در انتظار جبهه باطل است اما شرط آن، توكل به خداوند متعال و نترسيدن از دشمن است تا اشتباه محاسباتي رخ ندهد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي مصداق عيني اين موضوع را دوران چهل ساله انقلاب دانستند و گفتند: در اين چهل سال، دشمنان با همه توان و امكانات در مقابل انقلاب اسلامي صف آرايي و ضرباتي را هم وارد كردند اما ملت ايران با توكل بر خدا و انجام وظيفه توانست بر اين توطئه ها فائق بيايد و اكنون قوي‌تر از هر دوره اي شده ولي جبهه دشمن ضعيف تر از دوره هاي گذشته است.

رهبر انقلاب اسلامي در ادامه سخنان خود با اشاره به اهميت و جايگاه موضوع خانواده، خاطرنشان كردند: نظام خانواده، سنت الهي است اما دشمنان بشريت كه همان جريان سرمايه داري بين المللي و صهيونيستي است تصميم به نابودي بنيان خانواده در جهان گرفته اند، بنابراين بايد براي حفظ و تقويت اركان نظام خانواده در جامعه، همت گماشته شود.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، ازدواج هاي ديرهنگام و سخت، فرزندآوري كم و ترويج پديده هاي زشتي همچون ازدواج هاي سفيد را كه سياه ترين ازدواج است، به همراه تلاش براي از بين بردن حيا و عفت از موارد و زمينه هاي در خطر قرار گرفتن نظام خانواده برشمردند و تأكيد كردند: ايجاد زمينه براي طهارت و پاكيزگي جوان، مؤثرترين راهكار جهت مقابله با توطئه ها و حفظ انقلاب و نظام جمهوري اسلامي است.


برگشت به تلکس خبرها