تلکس روضه نيوز: هر سال پنج ميليون قرآن چاپ مي شود
دوشنبه، 13 اسفند 1397 - 11:42     کد خبر: 18759

صفي‎ياري گفت: نزديك به ۲۰۰ ميليون نسخه قرآن كريم پس از پيروزي انقلاب اسلامي به چاپ رسيده است.

 به گزارش روضه نيوز ؛  «مهدي صفيياري» روز( يكشنبه 12 اسفند) در آيين افتتاحيه ششمين دوره مسابقات سراسري حفظ، قرائت و مفاهيم قرآن كريم ويژه طلاب اهل سنت كشور كه به ميزباني گلستان برگزار ميشود، اظهار كرد: برگزاري اين مسابقات مصادف با چهلمين سال پيروزي انقلاب اسلامي است و اين مهم را به فال نيك ميگيريم.

معاون قرآني و فرهنگي دبيرخانه شوراي برنامهريزي مدارس علوم ديني اهل سنت ادامه داد: فعاليتهاي قرآني در انقلاب اسلامي رشد چشمافزوني داشته است، انقلاب اسلامي قرآن را از كنج خانهها و مراسم ختم خارج كرد و با محوريت قرآن جمهوري اسلامي را عزت بخشيد.

صفيياري تاكيد كرد: نزديك به 200 ميليون نسخه قرآن كريم پس از پيروزي انقلاب اسلامي به چاپ رسيد و جمهوري اسلامي نزديك به 70 ترجمه از قرآن كريم در 40 سال گذشته داشته و در اين مسير علمدار ترجمه قرآن كريم در جهان بوديم.

وي گفت: نظام مقدس جمهوري اسلامي قرآن را به پرفروشترين كتاب دنيا تبديل كرده است و راهاندازي راديو قرآن و صدها موسسه قرآني و دارالقرآن متعدد از جمله توفقيات ديگر انقلاب اسلامي به شمار ميرود.

معاون قرآني و فرهنگي دبيرخانه شوراي برنامهريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به تاسيس دانشگاههاي قرآني اشاره كرد و متذكر شد: مسابقات قرآن كريم در سطح بينالمللي در ايران به بزرگترين رويداد جهاني تبديل شده است.

صفي ياري خاطرنشان كرد: 180رتبه بينالمللي در مسابقات قرآن و قرائت و حفظ قرآن كريم توسط هموطنان ما در طول انقلاب اسلامي كسب شده و 37 هزار عنوان كتاب قرآني همچنين در اين چهل سال به چاپ رسيده است.

وي با بيان اينكه توجه به پيام قرآن كريم منجر به بيداري اسلام در جهان شده است، افزود: با همه درخششهايي كه در حوزه قرآني داشتيم هنوز با افقي كه مقام معظم رهبري ترسيم كردند فاصله داريم.

معاون قرآني و فرهنگي دبيرخانه شوراي برنامهريزي مدارس علوم ديني اهل سنت ادامه داد:در افقي كه مقام معظم رهبري تبيين كردن نبايد در جمهوري اسلامي يك نفر هم وجود داشته باشند كه نتواند قرآن را به شكل صحيح قرائت كند و از سويي مقام معظم رهبري انتظار دارد كه در نظام جمهوري اسلامي 10 ميليون نفر حافظ قرآن كريم داشته باشد.

صفيياري ادامه داد: 23 اسفند ماه براي نخستين بار برگزيدگان مسابقات قرآني تشيع و تسنن كشور با يكديگر به رقابت خواهند پرداخت و برگزيدگان اين مسابقه كه در كرمانشاه برگزار ميشود به مسابقات جهاني اعزام ميشوند.


برگشت به تلکس خبرها