روضه نيوز : بايد در محضر اهل بيت شاگرد شويم!
شنبه، 9 آذر 1398 - 23:49 کد خبر:18909
علت تأخير امام زمان را در خودمان مي‌يابيم. محاسبه بايد اين گونه باشد كه بدانيم قدم، كار و مال ما چقدر براي حضرت حجت(عج) بوده است.


 به گزارش روضه نيوز ؛ به نقل از ايكنا از خوزستان، حجت‌الاسلام سيدمنصور موسوي، مدير مركز فرهنگي عصر ظهور اهواز، در نشست «روضه انتظار» كه شامگاه گذشته، ۸ آذرماه در مسجد الغدير اهواز برگزار شد، با بيان اينكه ويژگي مؤمن اين است كه به محاسبه خود بپردازد، گفت: در اين بررسي‌هاي وجودي علت تأخير امام زمان را در خودمان مي‌يابيم. محاسبه بايد اين گونه باشد كه بدانيم قدم، كار و مال ما چقدر براي حضرت حجت(عج) بوده است.

وي با بيان اينكه اگر منتظران محاسبه‌ خود را به عادت روزانه تبديل كنند، آرام آرام بر اساس آيه قرآن كريم راه روشن و نور وعده داده شده از سوي خداوند براي مؤمنان در مسيرشان قرار مي‌گيرد، چرا كه اين اقدام يعني همان محاسبه با مراقبت از اعمال همراه است.

حجت الاسلام موسوي با تأكيد بر اينكه محاسبه در پي خود مراقبه را به همراه خواهد آورد، گفت: كساني مي‌توانند اهل مراقبه باشند كه عين‌الله را بر سر خود احساس كنند و به علم حضوري برسند. علم حضوري مي‌تواند به احياي عقل منجر شود. قوه واهمه براي تدبير امور روزمره زندگي مناسب است. با رسيدن به احياي عقل مي‌توان امام حاضر را درك كرد. امام غايب ما حاضر است، فقط ديده نمي‌شود. حضرت حجت از زيادي نقش و حضور در زندگي ماست كه ديده نمي‌شود.

مدير مركز فرهنگي عصر ظهور اهواز گفت: براي اينكه اين مفاهيم تبديل به علم حضوري شود بايد در محضر اهل‌بيت شاگردي كنيم و آنها اين معارف را به ما القا كنند. در غير اين صورت در همين بي‌سوادي خود خواهيم ماند. اين موضوع كه تنها انسان‌هاي بزرگ مي‌توانند با امام زمان در ارتباط باشند، مكر شيطان است. امام غايب به معناي اين نيست كه ايشان دست بسته است و براي ارتباط با او راهي نيست. اگر با امام ارتباط نداشته باشيم مي‌ميريم كما اينكه بسياري از ما مرده‌ايم اما بدن ما متحرك است.

وي با تأكيد بر ايجاد تغيير و رشد در انسان گفت: ما حق نداريم چون شيعه عصر غيبت هستيم با امام ارتباط نداشته باشيم چرا كه ايشان در قلب ماست و يكي از راه‌هاي ارتباط با او التزام به دستورات ائمه است. دستوراتي كه در قالب ادعيه از مكتب تشيع و امامان به ما رسيده است. كسي كه  روز و شب خود را با ادعيه آغاز و پايان برساند، حتماً تغييراتي در او ايجاد خواهد شد.

موسوي بيان كرد: فردي كه هميشه زندگي خود را با برهان و دليل اداره مي‌كند، نمي‌تواند بدون حجت بماند كه در غير اين صورت به سرگرداني دچار مي‌شود. همه مشكلات عالم و انسان از زماني شروع شد كه بشر خواست بدون حجت كارهايش را انجام دهد. امام زمان مي‌تواند حجت همه مسائل در عالم باشد.