روضه نيوز : محبت اهل ‌بيت بايد با تبعيت از آن‌ها همراه باشد
جمعه، 9 فروردین 1398 - 12:50 کد خبر:18782
امام جمعه قم گفت: محبت اهل‌بيت(ع) بايد همراه با تبعيت و پيروي از آن بزرگواران باشد.

 به گزارش روضه نيوز ؛ آيت الله سيد محمد سعيدي در سلسله جلسات تبليغي-مذهبي حرم مطهر رضوي كه بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء با حضور جمعي از زائران و مجاوران بارگاه قدسي رضوي در رواق امام خميني(ره) برگزار شد، گفت: يكي از اهداف زيارت آشنا شدن زائر با معارف اهل‌بيت(ع) است.
وي تصريح كرد: نشستن در محفلي كه در آن فضايل اهل ‌بيت(ع) ذكر شود فضيلت بسياري دارد، چرا كه در اين محافل دوستداران اهل بيت(ع) با معارف آن بزرگواران آشنا مي‌شوند و آشنايي با اين معارف در داشتن سبك زندگي ديني تاثير بسزايي دارد.
خطيب حرم رضوي افزود: رسول گرامي اسلام(ص) و ائمه معصومين(ع) آمده‌اند تا احكام و امر خداوند را در روي زمين اجرا كنند. وظيفه مردم خوب شنيدن اين معارف توحيدي و عمل به آن است.
وي ادامه داد: براي احيا كردن امر اهل‌بيت(ع) بايد به تفسير قرآن مراجعه كرد و در صورت وجود سوال يا ابهام از عالمان ديني در اين مورد سوال كرد. چرا كه آنها با اين علوم آشنا هستند و مي‌توانند پاسخگوي سوالات مردم در اين زمينه باشند.
نماينده ولي فقيه در استان قم ابراز كرد: اگر مردم با معارف اهل‌بيت عصمت و طهارت(ع) آشنا شوند در پرتو اين معارف به دين خدا گرايش پيدا مي‌كنند. پدر و مادر بايد سعي كنند كه فرزندان خود را با اين معارف ناب آشنا كنند.
وي با بيان اينكه پدر و مادر بهترين مبلغ ديني براي فرزندان خود هستند، اظهار كرد: فرزند بايد در محيط خانواده بسياري از مسائل ديني از جمله حجاب و عفاف، امر به معروف و نهي از منكر و … را ياد بگيرد.
توليت آستان مقدس كريمه اهل بيت (ع) با اشاره به اهميت دوستي و محبت اهل‌بيت(ع) بيان كرد: اين محبت و مودت بايد همراه با عمل به دستورهاي آنها باشد و تنها دوست داشتن و محبت داشتن نسبت به آن بزرگواران كافي نيست.