روضه نيوز : حضور بيش از ۴۰۰ هزار معتكف در ۴۰۰۰ مسجد كشور
جمعه، 2 فروردین 1398 - 11:56 کد خبر:18777
مديركل تشكل‌هاي ديني و مراكز فرهنگي سازمان تبليغات اسلامي از اجراي مراسم معنوي اعتكاف در بيش از ۴۰۰۰ مسجد خبر داد و گفت: پيش‌بيني مي‌كنيم امسال بيش از ۴۰۰ هزار معتكف در مساجد حضور يابند.


 به گزارش روضه نيوز ؛نشست هماهنگي برنامه‌هاي اعتكاف با حضور حجت‌الاسلام باباخاني مديركل تشكل‌هاي ديني و مراكز فرهنگي سازمان تبليغات اسلامي در اين سازمان برگزار شد.

در اين نشست باباخاني طي سخناني سنت حسنه اعتكاف را از ابتكارات دين مبين اسلام دانست و گفت: اعتكاف فرصتي براي خودسازي و بازگشت به درون است كه به بركت انقلاب اسلامي اعتكاف فرصت جديدي پيش روي خود ديده و به قول رهبر معظم انقلاب به يكي از رويش‌هاي انقلاب تبديل شده است.

وي با اشاره به برگزاري مراسم معنوي اعتكاف در ۳۱ استان توسط سازمان تبليغات گفت: سال گذشته ۴۰۰ هزار نفر در ۴ هزار و ۶۰۰ مسجد معتكف شدند و سياست‌هاي جديد سازمان مردمي شدن اين برنامه و همه برنامه‌هاي تبليغي است.

باباخاني به فعاليت‌هاي ويژه سازمان تبليغات در زمينه اعتكاف در ۵ استان اشاره كرد و گفت: امسال برنامه‌هاي ويژه‌اي در استان‌هاي تهران، قم، همدان، اصفهان و قزوين برگزار مي‌شود و برنامه‌ريزي ما به اين صورت است كه سال آينده اين موضوع را به سراسر كشور گسترش بدهيم.

مديركل تشكل‌هاي ديني و مراكز فرهنگي سازمان تبليغات اسلامي از برگزاري مبلغ به نقاط مختلف كشور خبر داد و گفت: امسال ۳۷۰ گروه تبليغي در شهر قم ساماندهي شدند و قرار است به سراسر كشور اعزام شود، همچنين اعزام مداح و قاري قرآن ديگر موضوعاتي است كه با همكاري نهادهاي مربوطه انجام شده است.

باباخاني از تشكيل ستاد اعتكاف در سازمان تبليغات خبر داد و گفت: تلاش ما اين است كه همه فعاليت‌ها مردمي شود و ما با آزاد كردن ظرفيت‌ها و هماهنگي با نهادهاي بالادستي به دنبال تحقق اين موضوع هستيم همچنين در اين راستا با راه‌اندازي بانك ايده‌ها تلاش مي‌كنيم تا نظرات ايده‌ها و ابتكارات عموم مردم را هم براي برگزاري هرچه بهتر اعتكاف جذب كنيم.

وي از طراحي جشنواره‌اي براي موضوع اعتكاف خبر داد و گفت: در اين جشنواره آثار ادبي و هنري در مورد اعتكاف جمع‌آوري خواهد شد و تلاش بر اين است كه هنرمندان و اهالي قلم هم در اين زمينه فعاليت كنند.

وي به بيانيه گام دوم انقلاب اشاره كرد و گفت: اعتكاف فرصتي براي گفت‌وگوها و مباحثات فكري است و يكي از كارها تفكر درباره بيانيه گام دوم انقلاب اسلامي است تا به اين وسيله به اين بيانيه كه چراغ راه آينده كشور است سطحي نگاه نشود ما هم از اين فرصت براي تبيين بيانيه استفاده كافي و وافي را خواهيم داشت.

مدير كل تشكل‌هاي ديني و مراكز فرهنگي سازمان تبليغات اسلامي از پيش‌بيني حضور بيش از ۴۰۰ هزار نفر در مراسم اعتكاف امسال خبر داد و گفت: امسال بيش از ۴ هزار مسجد ميزبان مردم در ايام‌البيض خواهند بود و با توجه به تقارن اين ايام با سال نو شمسي فرصتي براي كساني كه شاغل هستند جهت حضور در مراسم اعتكاف فراهم شده است البته ممكن است به همين دليل برخي افراد هم نتوانند در مراسم اعتكاف حضور پيدا كنند اما در مجموع پيش‌بيني ما اين است كه بيش از ۴۰۰ هزار نفر در مراسم حضور خواهند يافت.