روضه نيوز : پيام آيت‌الله سبحاني به همايش كاتبان، ناشران و مترجمان قرآن
چهارشنبه، 19 دی 1397 - 14:10 کد خبر:18734
آيت الله سبحاني: از موارد مهم ديگري كه در اين خصوص بايد مورد توجه قرار گيرد كتابت قرآن كريم به نحوي است كه عموم مردم بتوانند قرآن را به سادگي ياد گيرند و بخوانند.


 به گزارش روضه نيوز ؛آيت‌الله جعفر سبحاني مرجع عاليقدر تشيع به مناسبت همايش تخصصي كاتبان، ناشران و مترجمان قرآن كريم كه  امروز از سوي سازمان دارالقرآن الكريم و در مجتمع ناشران قم برگزار شده بود، پيامي صادر كرد كه توسط مرتضي نجفي قدسي مدير دارالقرآن علامه طباطبايي در مراسم قرائت شد.

متن پيام آيت‌الله سبحاني به شرح زير است:

بسم الله الرحمن الرحيم
الحمدلله رب العالمين و صلي الله علي محمد و آله الطاهرين

 خداوند متعال را شاكريم كه در چهلمين بهار پيروزي انقلاب اسلامي، در شهر مقدس قم و در جوار بارگاه نوراني حضرت فاطمه معصومه (س)، همايشي برگزار مي‌شود كه خادمان قرآن كريم در عرصه چاپ و نشر اين كتاب رحمت و هدايت، ثمره نزديك به چهار دهه تلاش و كوشش مخلصانه خود را در حوزه صيانت از متن مقدس و انتشار قرآن كريم در جامعه به نمايش مي‌گذارند تا با تبادل انديشه‌ها و نظرات ارزشمند خود، مسير خدمت به قرآن را هموارتر ساخته و دفتري وزين از بركات انقلاب تدوين و به درگاه خداوند رحمان و امت اسلام عرضه كنند.

 آنچه در عرصه چاپ و نشر قرآن كريم حائز اهميت است، لزوم دقت كارشناسانه و محققانه به منظور پيش بيني سياست‌هاي اجرايي واحد از سوي مراجع تصميم‌گير و قانونگذار و توجه به ضرورت وحدت نظر و دوري از تشتت و چندگانگي در اين امر است.

 ترديدي نيست كه با توجه به توطئه‌هاي دشمنان اسلام، بايد به اين موضوع به عنوان يك مسأله خطير و مهم نگريست و همه نهادهاي مؤثر بايد براي انسجام اين حوزه اعم از دست‌اندركاران چاپ و نشر قرآن كريم از خوشنويسان، ناشران و چاپخانه‌هاي فعال در اين عرصه حمايت‌ به عمل آيد.

از موارد مهم ديگري كه در اين خصوص بايد مورد توجه قرار گيرد كتابت قرآن كريم به نحوي است كه عموم مردم بتوانند قرآن را به سادگي ياد گيرند و بخوانند. قطعاً استفاده از كتابت‌هايي كه با فرهنگ نوشتاري ايراني متفاوت باشد مردم را در انس و قرائت قرآن كريم به زحمت مي‌اندازد.

 از درگاه الهي براي همه خادمان قرآن و برگزاركنندگان و شركت كنندگان اين همايش و همه كساني كه در توسعه فرهنگ قرآني و همچنين همه ناشران، مترجمان، خوشنويسان و متوليان چاپخانه‌هاي فعال در چاپ و نشر قرآن توفيق خدمات مؤثر و مفيد به ساحت مقدس قرآن و اهل بيت(عليهم‌السلام) را مسألت مي‌كنم و اميدوارم مؤيد به تأييدات حضرت  ولي�' عصر (ارواحنا فداه) باشيد. 

والسلام عليكم و رحمت الله و بركاته
قم – جعفر سبحاني