روضه نيوز : دو روز قبل از 9 دي اتفاق خاصي نيفتاده!
یکشنبه، 2 دی 1397 - 09:54 کد خبر:18707
"آقاجان صدبار همكارانم تذكر دادند كه دو روز قبل از 9 دي در اهواز اتفاق خاصي نيفتاده!تعجب مي كنم چرا يك عده جوان تازه به دوران رسيده خوزستاني اينقدر پيگير اين ماجرا هستند!"


 به گزارش روضه نيوز ؛ در ادامه يادداشتي از حجت الاسلام ميلاد اميني موحد پيرامون حماسه هفت دي مردم اهواز را از نظر مي گذزانيد:

"آقاجان صدبار همكارانم تذكر دادند كه دو روز قبل از 9 دي در اهواز اتفاق خاصي نيفتاده!تعجب مي كنم چرا يك عده جوان تازه به دوران رسيده خوزستاني اينقدر پيگير اين ماجرا هستند!"

اين جملات را توريست هاي خارجي در هنگام بازديد از بقاياي رودخانه كارون مطرح نكرده اند، تعجب نفرمائيد!

متن بالا پاسخ #مسئولانه يك مقام محترم در استان به مطالبه جمعي از جوانان براي بزرگداشت حماسه اهواز در هفت دي ماه سال88 بود.

براستي چرا افتخارات خوزستان همواره بواسطه كم كاري فرهنگي برخي مسئولين محكوم به فراموشي است و بايد با گردوخاك اهواز در تاريخ اين استان دفن شود. شايد اگر يكي از افتخارات و حماسه آفريني هاي استان خوزستان در اختيار بخش ديگري بود آن را ثبت ملي مي كردند و از تنديس و تمبر و بزرگداشتي در حد  روز ملي هم دريغ نمي كردند!

چرا خوزستان بايد با معضل گردوخاك، معضل محيط زيست و نكاتي منفي از اين دست به ايران معرفي شود؟! شايد اگر فعاليت هاي جهادي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در برپايي سفرهاي #راهيان_نور نبود ديگر هيچ حلقه واسطه وخاطره مثبتي از خوزستان براي ديگران باقي نمي ماند!

«جهاد عشاير» كه نماد انقلابي گري و استكبار ستيزي است را چگونه به نسل هاي بعدي معرفي كنيم؟! آيا مكان يا كتابخانه اختصاصي پيرامون اين موضوع تعبيه شده است؟! 

مگر نه اينكه خوزستان پايتخت دفاع مقدس ايران است؟! خنده آور نيست كه #موزه_جنگ و دفاع ندارد؟! حالا اگر جوانان دهه چهارم انقلاب بخواهند با پايتخت دفاع مقدس آشنا شوند به كدام موزه، يادمان، ميدان يا هرجاي ديگر در اهواز مراجعه كنند؟! 

مگر نه اينكه خوزستان بيشترين شهداي مدافع حرم را تقديم جبهه مقاومت كرده است؟! نماد #جبهه_مقاومت و شهداي مدافع حرم در اين استان كجاست؟چند كتاب پيرامون اين موضوع منتشر شده است؟

آتش به اختيار مردم خونگرم اهواز در برپايي دوماهه مواكب حسيني و پذيرايي از عزاداران از اهواز تا مرز چذابه و شلمچه و همچنين پذيرايي و اسكان زائران اربعين در قالب طرح #ضيافت_زوار چقدر مسئولين فرهنگي را به تكاپو درآورد؟!

حضور پرشور مردم اهواز در يوم الله 22 بهمن با وجود #گردوخاك شديد و در پي آن پيام تشكر رهبر انقلاب از قدرداني مردم را چگونه در تاريخ ثبت كرديم؟!
 
چرا برخي مسئولين اصرار دارند افتخارات فرهنگي استان خوزستان كم كم به فراموشي سپرده شود اما دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران دنبال #روزنه اي براي نفوذ بين اقوام و عشائر خوزستان هستند؟! اساسا مديران فرهنگي و غيرفرهنگي ما تا چه حد با مفهوم " #ميراث_معنوي" آشنايي دارند؟!

در سال۸۸ پس از حرمت شكني عاشوراي حسيني توسط فتنه گران، مردم اهواز بصورت كاملا خودجوش به خيابان آمدند و در روز هفتم دي، يعني دو روز قبل از 9 دي حماسه اي ماندگار آفريدند.
 حماسه اي از جنس پيوند امام و امت،حماسه اي از جنس شور و حماسه، حماسه اي از دل پايتخت دفاع مقدس و پايتخت موكبها،حماسه اي بارنگ و بوي امت حزب الله در قالب #تجمع_مساجدوهيئات اهواز با هدف محكوميت سران فتنه گر سال 88 و همچنين تجديد بيعت با وليّ امر مسلمين.

سيل خروشان مردم غمديده از جسارت به خيمه عزاي سيد الشهداء؛ #كفن_پوش از فلكه شهدا به سمت دادگستري؛ سينه زنان حركت كردند و با بيانيه اي كوبنده از جريان فتنه اعلام تبري كردند و محاكمه سران فتنه را خواستار شدند...

⁉️راستي چند كتاب و مستند و كليپ و نماهنگ و گزارش خبري پيرامون اين حماسه مردم اهواز تدارك ديده شد؟! آيا اين حماسه هم محكوم به فراموشي است؟!

اگر چه مطالبه اصلي نگارنده از #مسئولين استان است اما بعد از فرمان آتش باختيار رهبر معظم انقلاب به مجموعه هاي مردمي، از #فعالان_فرهنگي هم انتظار مي رود تا به اين عرصه ورود كنند
به اميد روزي كه قدر داشته هايمان را بدانيم و شكر عملي آن را بجا آوريم.

يكم دي ماه سال هزار و سيصد و نود و شش

ميلاد اميني موحد