روضه نيوز : «موكب آمستردام»؛از اروپا تا كربلا...
چهارشنبه، 21 شهریور 1397 - 13:37 کد خبر:18474
«موكب آمستردام»، خرده‌روايت‌هايي است از زائران دوردست سيدالشهدا؛ زائراني كه از اروپا به مقصد زيارت پياده‌ي امام حسين رهسپار شده‌اند.


 به گزارش روضه نيوز ؛«موكب آمستردام»، خرده‌روايت‌هايي است از زائران دوردست سيدالشهدا؛ زائراني كه از اروپا به مقصد زيارت پياده‌ي امام حسين رهسپار شده‌اند.زائراني كه امام حسين را نه در كربلا و نجف و قم و مشهد و...، بلكه در قلب اروپا يافته‌اند، و دريافته‌اند كه عشق حسين(ع) زمين و زمان و مكان نمي‌شناسد و چه بخواهي و چه نخواهي عالم‌گير خواهد شد. فقط بايد خود را به اين درياي عظيم سپرد تا به ساحل آرامش رسيد.
«موكب آمستردام» دومين گام و تلاش پس از كتاب موفق پادشاهان پياده است كه در كمتر از يك‌سال به چاپ پنجم رسيد.بهزاد دانشگر، در اين كتاب در تلاش است با به تصوير كشيدن عشق زائران امام حسين(ع)، روايتي از تلاش آنان براي فدا شدن در مسير سيدالشهدا را براي مخاطبان تصوير كند.
اين كتاب تلاشي براي است براي بازنمايي خرده روايت‌هايي هرچند كوتاه و ناقص از عشق و ارادت كساني كه به هر نحوي در اين آيين باشكوه حضور دارند؛ چه به شكل ميهمان يا ميزبان، چه از راه دور يا نزديك. زائراني كه خود را گم كرده‌اند و تازه در كربلا، خود را مي‌يابند و آن‌جاست كه درك مي‌كنند اين حسين كيست كه عالم همه ديوانه اوست...
«موكب آمستردام» در 136 صفحه رقعي به همت انتشارات عهدمانا در نخستين روز محرم ۱۳۹۷ راهي بازار كتاب شده است.