روضه نيوز : چرا روسيه در سوريه در هوا حضور داشت
شنبه، 28 بهمن 1396 - 07:10 کد خبر:17869
گردان جعقر طيار اهواز به تنهايي 300 شهيد و 500 جانباز تقديم نظام جمهوري اسلامي ايران كرده است. سالانه بچه هاي جنگ دور هم جمع مي شوند و از خاطرات و وقايع روز مي گويند.


 به گزارش روضه نيوز ؛ گردان جعقر طيار اهواز به تنهايي 300 شهيد و 500 جانباز تقديم نظام جمهوري اسلامي ايران كرده است. سالانه بچه هاي جنگ دور هم جمع مي شوند و از خاطرات و وقايع روز مي گويند.

در اخرين همايش كه در روز جمعه مورخ 27 بهمن 96 برگزار شد؛ حسين اكبري، سفير سابق ايران در ليبي به ايراد سخنراني پرداخت. ايشان با بيان ابعاد منطقه اي انقلاب اسلامي و تاثيرات آن در كشورهاي اسلامي و افريفايي به سوريه نيز اشاره كرد.

ايشان با بيان اينكه ارتش روسيه پس از دو سال به اين جمع بندي رسيد كه بايد كنار جبهه مقاومت در سوريه مقابل داعش بجنگند به اين نكته اشاره كرد كه روسيه دو حمله زميني در خاك سوريه به داعش داشت كه در هر دو حمله شكست سختي داشت و تلفات زيادي داد. پس از اين دو حمله تصميم گرفت كه به عنوان نيروي هوايي جبهه مقاومت و تحت فرماندهي حاج قاسم سليماني عمل كند.

نيروي هوايي روسيه با گرايي كه جبهه مقاومت مي داد به هوا بر مي خواست و سپس به اهندام مواضع داعش مي پرداخت كه در اين بين يك بار هم توسط تركيه مورد اصابت گلوله قرار گرفت. ايشان همچنين اشاره كرد كه داعش كه بي ترس از جان مي جنگيد نتوانست در مقابل جبهه مقاومت تاب بياورد. واي به حال ارتش هاي جهاني كه نگران جان خود هستند.

در ادامه فرمانده گردان جعفر طيار به حضور گردان جعفر الطيار در بيش از 31 عمليات آفندي و پدافندي در طول جنگ تحميلي اشاره كرد و گفت: افتخار گردان جعفر طيار جان بركفي و آماده بودن آن در همه عرصه ها است.