روضه نيوز : به نماز نگوئيد كار دارم، بلكه بگوئيد وقت نماز است
دوشنبه، 13 آذر 1396 - 05:07 کد خبر:17749
روحاني شهيد در وصيت نامه اش نوشت: دشمنان اسلام بدانند كه از هر قطره خوني كه ريخته مي شود، يك مبارزي برخواهد خاست و اسلحه افتاده را برخواهد داشت و منافقين ابرقدرتهاي شرق و غرب را نابود خواهد كرد.


 به گزارش روضه نيوز حوزه نوشت ؛حجت الاسلام باقر عبادي اگرچه در زمان شهادت حدود20 سال داشت، لكن عظمت و بزرگي در زندگي اش موج مي زد و آينده اي درخشان در  انتظارش بود.
ولادت و علم آموزي
او در سال 1347 شمسي در روستاي جامنانه ساري ديده به جهان گشود. پس از گذراندن دوره ابتدايي به سلك روحانيت پيوست و در حوزه علميه ساري مشغول فراگيري علوم مقدماتي شد.
در تحصيل علم كوشا و پيشگام بود و دوران طلبگي اش موفق به نگارش كتابي با نام سفينة البيان شد كه در وصيت نامه اي نوشت: آن را چاپ كنيد تا يادگاري براي من بماند.
او مدتي نيز در مشهد مقدس، به ادامه درس و بحث مشغول بود و هواي فتح قله اجتهاد داشت كه قضيه جنگ تحميلي او را به اداي انجام وظيفه در امر جهاد في سبيل الله سوق داد.
احوالات روحي
به نماز اول وقت و جماعت اهميت مي داد و در وصيت نامه اش نوشت: نماز را سر وقت و به جماعت بخوانيد و به نماز نگوئيد كه كار دارم بلكه بگوئيد وقت نماز است.
كارهايش را با رعايت تقوا و مراقبت و برنامه ريزي انجام مي داد. در انجام مستحبات و ترك مكروهات در حد توان تلاش مي نمود.
 صوت زيبا و دلربايي داشت ودر فن خطابه و سخنوري پراستعداد بود. درمجالس عزاداري اهل بيت(ع) و همچنين بزرگداشت شهدا به نوحه خواني و سخنراني مي پرداخت.
 شهادت اجر بصيرت
در ايامي كه كشور به خصوص غرب و  جنوب آن در آتش جنگ مي سوخت، بهانه هايي مثل درس خواندن و كتاب نوشتن، نتوانست در اراده آهنين او سستي ايجادكند. شيخ عبادي بار دومي كه به جبهه اعزام شده بود، ايام اجراي عمليات كربلاي 10 در منطقه بانه بود. او پس از مجاهدت شجاعانه  در سال 1366 به طوري عجيبي كه سرش از بدن جدا شده بود به مقام شهادت رسيد در قهقهه مستانه اش «عندربهم يرزقون» گشت.
جسم مطهرش پس از تشييع با شكوه در گلزار شهداي زادگاهش به خاك سپرده شد.
دسته نوشته شهيد
دشمنان اسلام بدانند كه از هر قطره خوني كه ريخته  مي شود، يك مبارزي برخواهد خاست و اسلحه افتاده را برخواهد داشت و منافقين ابرقدرتهاي شرق و غرب را نابود خواهد كرد.