روضه نيوز : دعاي كميل خوان ايراني شهر مدينه چگونه انتخاب شد؟
پنجشنبه، 5 مرداد 1396 - 17:24 کد خبر:17407
زائران ايراني خانه خدا، هميشه استقبال بي‌نظيري از برپايي مراسم دعاي كميل در مدينه داشته‌اند.


 به گزارش روضه نيوز ؛ «محمدرضا غلامرضازاده»، مداح و ذاكر اهل‌بيت(ع) و دعاي كميل خوان ايراني مدينه منوره در مصاحبه با تسنيم، به بيان خاطراتي از دوران تشرف به مدينه و قرائت دعاي كميل، سختي‌هايي كه دولت عربستان ايجاد مي‌كرد، استقبال بي‌نظير مردم از برپايي مراسم دعاي كميل و ... پرداخت.وي در بخشي از گفت‌وگو درباره چگونگي گرايش خويش به قرائت دعاي كميل، به خاطره‌اي از حضور در دوران جنگ تحميلي اشاره كرد و گفت: بنده و برخي دوستان هم‌محلي و هم‌مسجدي در آن دوران‌ها تصميم گرفتيم براي جنگ به جبهه‌ها اعزام شويم. «حسين صبحدل»، مسئول نواهاي مذهبي و معارفي راديو در آن سال‌ها به همراه «محمد‌رضا صلح‌جو»، استاد قرآن بنده راهي جبهه شدند، اين دو بزرگوار به گُرداني آمده بودند كه اتفاقاً دوستان ما در آن حضور داشتند. آنها از دوستان ما سوال كردندكه چه كسي مي‌تواند دعاي كميل را به زبان عربي بخواند كه همگي بنده را معرفي كردند، اين در حالي بود كه بنده مجروح شده بودم و به تهران بازگشته بودم.

وي افزود: از آنجايي كه آقاي صلح‌جو بنده را مي‌شناخت، بنده را پيدا كرد و گفت مي‌خواهيم دعاي كميل را با صداي شما(بنده) براي راديوي برون‌مرزي ضبط كنيم، هر موقع بهبود پيدا كردي، بيا تا اين كار را انجام دهيم.

غلامرضازده يادآور شد: وقتي كمي بهبود پيدا كردم براي انجام اين كار اقدام كردم. به ساختمان راديو رفتم و به قرائت دعاي كميل پرداختم و بلافاصله نيز اين برنامه از راديو پخش شد. 

اين مداح اهل بيت(ع) درباره قرائت دعاي كميل در مدينه منوره نيز يادآور شد: در سال دومي كه آيت‌الله ري‌شهري در سازمان حج، نماينده وليّ فقيه بود، به دنبال كسي بود كه بتواند در مدينه دعاي كميل را به زبان عربي بخواند و ايراني هم باشد. بعدها يكي از نزديكان آيت‌‌الله ري‌شهري در مشهد مقدس صداي دعاي كميل يا مناجات شعبانيه بنده را مي‌شنود و از طريق افراد مختلف درصدد پيدا كردن بنده بر مي‌آيد.

وي افزود: به هر طريقي بود بنده رو پيدا و به بعثه مقام معظم رهبري دعوت كردند. من را به استوديويي بردند و گفتند دعاي كميل را بخوان تا مطمئن شويم شما همان فرد موردنظر ما هستيد، ما قرائت دعا را آغاز كرديم و بعد از اتمام كار، متوجه شدم كه همه اطرافيان در حال گريه كردن هستند. بعد از اين به ما اطلاع دادند كه براي حضور در حج و قرائت دعاي كميل در مدينه پذيرفته شدم و سال 71 اولين سالي بود كه بنده به حج اعزام شدم.

 

 

 

 

منبع: تسنيم