روضه نيوز : طعنه برخي به مدافعان حرم از روي جهالت است
شنبه، 18 دی 1395 - 16:49 کد خبر:16640
كساني كه درباره مدافعان حرم اين حرف‌ها را مي‌گويند و به آنان طعنه ميزنند، درك درستي از شهادت ندارند


 به گزارش روضه نيوز ؛ جلسه هفتگي هيئت زوار الزهرا (س) گراميداشت حماسه آزادسازي حلب و شهداي مقاومت اسلامي و مدافع حريم اهل بيت(ع) با سخنراني حجت‌الاسلام احمد پناهيان، مداحي حاج امير عباسي و ذاكرين اهل بيت (ع) و شعر خواني احمد بابايي در فاطميه بزرگ تهران برگزار شد.حجت‌الاسلام احمد پناهيان در ابتداي سخنان خود گفت: جهاد هجرت و شهادت، استقامت در راه حق، اين آيه ها درباره كساني است كه هجرت و جهاد مي‌كنند، حالا اگر در اين راه به درجه رفيع شهادت هم برسند چه مقامي خواهند داشت؟ در سوره مباركه آل عمران، اصلا خداي متعال روشن نمي كند كه دقيقا به شهدا چه مي دهد. مي فرمايد: آنچه كه از كرامتم به اينها مي دهم اينها غرق شادي و شعف هستند. خداي متعال مي فرمايد به درجه عظيم و رفيع مي‌رسند.

پناهيان ادامه داد: شهداي مدافع حريم اهل بيت(ع) چند امتياز دارند، يكي اينكه علاوه بر مبارزاتشان هجرت هم كردند، خود هجرت يك فضيلت است، امتياز ديگرشان اين است كه علاوه بر هجرت و جهاد از اصل اسلام و اهل بيت(ع) دفاع كردند. شهداي مدافع حرم لبيك گويان امام حسين(ع) در روز عاشورا هستند. نكته و امتياز ديگر، حفظ جمهوري اسلامي است. آقا فرمودند: اگر اينها نبودند بايد در كرمانشاه و همدان جلوي اينها مي ايستاديم. اين هم يك امتياز ويژه است. چندين امتياز را اينها با هم دارند. هم هجرت، هم جهاد، هم شهادت. اينها محصولش مي‌شود هم حفظ اسلام و حريم اهل بيت(ع) هم كيان كشور اسلامي. تكريم اينها خيلي نكته مهمي است. اينها غريب هستند. ما زمان جنگ طعنه داشتيم، اما الان طعنه ها خيلي بيشتر است و اين طعنه ها عمدتا از سر جهالت است. آن موقع توجه داشتند مي گفتند اگر ما نرويم دشمنان مي آيند و به شما مسلط مي شوند. اما الان مي گويند مي رويد به كشور ديگر براي چه؟

پناهيان افزود: جانبازان مدافع حرم به من مي‌گفتند اين پزشكان به ما مي گفتند آخر ارزشش را داشت به خاطر چندتا آجر جانتان را به خطر انداختيد؟

اين استاد حوزه اظهار داشت: اگر حرمت اهل بيت(ع) شكسته شود يعني اسلام هم ريشه‌اش كنده شده هم ساقه و برگ و شاخه اش. ديگر ديني باقي نخواهد ماند اگر بعد از حرم حضرت زينب(س) رفتند به حرم امام حسين(ع) خب ديگر ديني نمي‌ماند. كساني كه درباره مدافعان حرم اين حرف‌ها را مي‌گويند و به آنان طعنه ميزنند، درك درستي از شهادت ندارند. اينها شهادت را مرگ مي‌پندارند. آيه قرآن كه مي فرمايد: اينها كه در راه خدا كشته شده‌اند نمرده‌اند، اينها زنده‌اند و در نزد ما روزي مي‌خورند. اين آيه در زماني نازل شد كه همين حرف ها را مي زدند درباره شهداي اسلام.

سخنران اين مراسم بيان كرد: هيچ كس درباره اينها حكمي هم نداده است ولي با اينها، اين روحيه و اين درك و شعور را مي بينيد. يك مجاهد في‌سبيل‌الله به تمام معنا. وقتي دست نوشته اينها را هم مي‌خوانيم واقعا عظمت را در نگاه اينها مي‌بينيم.

حجت‌الاسلام پناهيان در پايان گفت: ما اگر ندانيم و متوجه نشويم خداوند براي چه به شهدا اينگونه گفته ولي بالاخره مي دانيم كه در قرآن از مقام اينها كه به بهترين درجه ياد كرده است. اين آيه براي كساني است كه بدبين هستند به مقام شهدا.