روضه نيوز : مردان ولي فقيه نبودند امروز داعش در ايران بود
جمعه، 10 دی 1395 - 20:47 کد خبر:16580
پيش از صدور فتواي آيت الله سيستاني، سليماني ها و مردان ولايت و جوانان شهادت طلب جلوي حركت داعش به سوي سامرا را گرفتند كه در ادامه با صدور فتوا، جوانان عراقي به مبارزه با تروريست ها پرداختند.


 به گزارش روضه نيوز ؛ حجت الاسلام سيد هاشم حيدري، دبير كل حزب الله عراق شامگاه گذشته در مراسم چهلمين روز شهادت شهداي حله كه در مسجد اعظم اهواز برگزار شد، با تسليت شهادت تعدادي از زائران ايراني در انفجار تروريستي حله، ابراز داشت: در منطقه هم اكنون جنگ تمام عيار سياسي، نظامي، اقتصادي و فرهنگي داريم كه در اين ميان جمهوري اسلامي نقشي ويژه و مهم دارد.

دبير كل حزب الله عراق با بيان اين كه داعش با حمايت هاي آمريكا، انگليس، عربستان سعودي تشكيل و از چند سال پيش وارد سوريه شد، گفت: كمترين و ساده ترين جنايت اين گروه ها سربريدن است و در همه سوريه جز حرم حضرت زينب(س) و دمشق را اشغال كردند كه با مشاهده اين امور همگان جز رهبرمعظم انقلاب سقوط دولت قانوني سوريه را پذيرفتند.

اين رهبر مقاومت با بيان اين كه رهبر معظم انقلاب از عدم سقوط سوريه به دست داعشي ها سخن گفتند، اظهار داشت: اكنون پس از پنج سال نه تنها دولت سوريه سقوط نكرده است، بلكه شاهد آزادسازي مناطق گوناگون از دست تروريست ها هستيم كه اين اقدام مرهون حضور سليماني ها و مردان ولي فقيه در سوريه است.

حجت الاسلام حيدري ابراز داشت: اگر سردار سليماني ها و مردان ولي فقيه نبودند امروزه داعش در ايران حضور داشت.

وي در ادامه با اشاره به تجاوز دوساله آل سعود عليه ملت يمن، اظهار داشت: حرمت ها در يمن شكسته و شاهد بمباران هاي روزانه هستيم اما رژيم سعودي اكنون در بن بست قرار دارد و با متوقف ساختن يا ادامه دادن جنگ دچار شكست شده است.

دبيركل حزب الله عراق با بيان اين كه مقاومت ايران، عراق، سوريه، يمن، لبنان و بحرين را در بر مي گيرد، خاطرنشان كرد: حكومت آل خليفه با توجه به سلب تابعيت شيخ عيسي قاسم اما تاكنون ناتوان از انجام هر اقدام است.

اين مقام مسؤول به عدم توجه شيخ عيسي قاسم نسبت به سلب تابعيت و بقا در بحرين اشاره و اظهار داشت: جوانان ولايي و انقلابي بحرين از ماه ها پيش پيرامون منزل آيت الله قاسم تجمع و مانع از انجام هر گونه اقدامي از سوي دولت آل خليفه شدند و در كنار آنها نيز نامه سردار سليماني، آل خليفه را سردرگم و ترسانيده و مانعي در برابر انجام هرگونه اقدامي عليه آيت الله قاسم شد.

حجت الاسلام حيدري اظهار داشت: حضور شيخ عيسي قاسم در بحرين نشان ترس آل خليفه از ولايت و قرار گرفتن در بن بست است.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره اين كه داعش پس از اشغال عراق قصد حركت به سوي سامرا را داشت، عنوان كرد: پيش از صدور فتواي آيت الله سيستاني، سليماني ها و مردان ولايت و جوانان شهادت طلب جلوي حركت داعش به سوي سامرا را گرفتند كه در ادامه با صدور فتواي آيت الله سيستاني، جوانان عراقي لبيك گفته و به مبارزه با تروريست ها پرداختند.

دبير كل حزب الله عراق با بيان اين كه نيازي به كمك آمريكا نداريم، افزود: آمريكا از هزاران كيلومتر حركت و در منطقه سكونت دارد و صداي اعتراضي بلند نمي شود اما در برابر جمهوري اسلامي ايران و آن هم به دليل كمك به كشور عراق موضع گيري مي شود.

اين مقام مسؤول فتواي مرجعيت نجف، لبيك گويي جوانان عراقي به فتواي مرجعيت و حضور مردان ولي‌ فقيه را سه رأس مثلث در رويارويي با تروريست ها دانست و گفت: سلاح، تجربه و مشورت جمهوري اسلامي ايران در رويارويي با تروريست ها به كمك ما آمد و هم اكنون در بهترين زمان به سر برده و پيروزي هاي متعددي را كسب مي كنيم.

حجت الاسلام حيدري با بيان اين كه جمهوري اسلامي ايران قلب جهان اسلام است، خاطرنشان كرد: حزب الله لبنان با لبيك گويي به فرامين امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب پيروزي هاي متعددي را كسب و شكست هاي سهمگيني را بر رژيم صهيونيستي وارد كرده است.

وي با اشاره به اين كه نسل جديد جوانان عراقي بسيج مردمي عراق را تشكيل و از مرجعيت و رهبر معظم انقلاب پيروي مي كنند، خاطرنشان كرد: بسيج مردمي از سوي آمريكا و عربستان سعودي مورد تأييد قرار نگرفته و آن را گروه غيرقانوني ناميدند.

دبير كل حزب الله عراق با بيان اين كه ان شاء الله شاهد نابودي داعش خواهيم بود، گفت: جمهوري اسلامي ايران آرزوي مستضعفان و مظلومان جهان است.