روضه نيوز : در قضاياي ۹دي هم، عاشورا به كمك ملت آمد
چهارشنبه، 8 دی 1395 - 10:12 کد خبر:16544
۹دي به دشمنان خارجي و فتنه‌گران كوردل داخلي يك بار ديگر يادآوري كرد كه دين و ولايت‌مداري و عشق به اهل بيت عصمت و طهارت با جان و دل مردم ايران اسلامي عجين شده است.


 به گزارش روضه نيوز ؛بيانيه شوراي مركزي هيئات مذهبي كشور درخصوص حماسه ۹ دي در پي مي آيد؛

«يُريدُونَ لِيُطفِئوُا نُورَاللهِ بِأفواهِهِم وَ اللهُ مُتِم نُورِهِ وَ لَوكَرِهَ الكافِرُونَ» (سوره صف آيه ۸)

همانگونه كه درابتداي انقلاب ، محرم به كمك اين مردم آمد و امام خميني(ره) فرمود خون بر شمشير پيروز است، در قضاياي ۹دي هم، عاشورا به كمك ملت آمد و حماسه بزرگ وماندگاري‌ را خلق كرد. مقام معظم رهبري (مدظله‌العالي)

در تاريخ شكوهمند انقلاب اسلامي ملت ايران روزها و لحظه‌هاي حماسي بسياري را به ياد دارند. روزهايي كه بيان و يادآوري آن همواره باعث غرور و عزت مسلمانان و عاشقان اسلام و انقلاب و خفت و سرشكستگي دشمنان بخصوص ايادي استكبار جهاني و در رأس آنها آمريكا و اسرائيل جنايتكار بوده است. حماسه ۹ دي بدون شك يكي از به يادماندني‌ترين صفحات تاريخ انقلاب اسلامي ايران بود. حماسه‌اي كه چشم فتنه را كور كرد و فتنه‌گران و آشوب‌گران داخلي و خارجي را مات و رسوا نمود.                                                                    

نگاهي گذرا به حوادث و شرايط بعد از انتخابات باشكوه رياست جمهوري سال ۸۸ و آشوب ها و اقدامات قبيح فتنه‌گران در روز عاشوراي حسيني به خوبي رمز ماندگاري اين حماسه بزرگ را نمايان مي‌سازد. آنچه روز ۹ دي را به يوم الله جاويدان تبديل نمود همانا روح حاكم بر اين روز بزرگ و الهي بود. توهين به امام حسين(ع) و حمله به دسته‌جات عزاداري سيدالشهداء(ع) در روز عاشورا مردم بصير و ولايت‌مدار ايران اسلامي را خشمگين و غيرت ديني و ايماني آنها را برانگيخته بود. حضور دسته‌جات عزاداري  با پرچمهاي عزا در راهپيمايي اين روز حماسي گوياي محتواي الهي اين روز بزرگ است.                                                                                                                                                                    

  بدون شك رهنمودهاي حكيمانه مقام معظم رهبري و بصيرت و دشمن‌شناسي مردم انقلابي ايران اسلامي نقش بسزايي در خلق اين حماسه دشمن‌شكن داشت. ۹دي به دشمنان خارجي و فتنه‌گران كوردل داخلي يك بار ديگر يادآوري كرد كه دين و ولايت‌مداري و عشق به اهل بيت عصمت و طهارت(عليهم السلام) و مبارزه با ظلم و استكبار با جان و دل مردم ايران اسلامي عجين شده است و انقلاب اسلامي ريشه در فرهنگ ناب عاشورا دارد و مشعل نهضت حسيني هرگز خاموش شدني نيست.

آنچه مهم است اينكه در انقلاب سوم :

مشخص شد دشمن در عده‌اي نفوذ كرده و آنها به عنوان پياده نظام دشمن فعال شدند و خيانت بزرگي را رقم زدند.
برخي با تحليلهاي غلط به نفع دشمن عمل كردند و حركت جريان فتنه را تأييد نمودند.
برخي از نخبگان فكري و سياسي كشور تحت تأثير تحليلهاي ناكافي و وابستگي‌هاي مختلف دنيايي در مقابل فتنه سكوت كردند.
برخي در صراط مستقيم انقلاب با تأسي از گفتمان و مواضع رهبر معظم انقلاب اسلامي با فتنه‌گران به موقع مقابله كردند و به دشمن اطمينان ننمودند ، از مواضع رهبري حمايت كردند و به روشنگري عليه فتنه پرداختند.
 شوراي مركزي هيئات مذهبي كشور از كليه مردم ولايتمدار ، انقلابي و بصير ايران اسلامي بخصوص هيئات‌مذهبي‌، مادحين و شعراي آئيني ، خانواده محترم شهداء و ايثارگران و دلسوزان نظام اسلامي دعوت مي‌كند تا با حضور در مراسم اين روز بزرگ و غرور آفرين ضمن تجديد ميثاق با آرمانهاي امام راحل(رحمت‌الله‌عليه) و رهبري معظم انقلاب حضرت امام‌خامنه‌اي(مدظله‌العالي) زمينه را براي خلق حماسه‌هاي بعدي در راهپيمايي ۲۲ بهمن و خشنودي قلب حضرت وليعصر(عج) فراهم آورند.